Page 3 of 4
Re: Trička
Posted: 00:59 31. Oct 2008
by Neithan1
Daanri wrote:Inac posielat cez banku alebo inac peniaze do CR zo SR je dost o hubu, ked som to chcel naposledy riesit tak tam boli take polatky, ze polovica sumy by isla banke. Takze moc neodporucam.
Ja mam sice slovensky ucet, ale ked mi posles peniaze tak ja ich v hotovosti vyberiem (v SR) a zanesiem 7 km za hranice a vlozim na bankovy ucet vybranej ceskej banky.. som na to zvykly tak ma nenapadlo ratat s tymi poplatkami

Re: Trička
Posted: 08:07 31. Oct 2008
by Theogil I
steel_martin wrote:Nápad super, jsem stoprocentně pro.
Theogil I wrote:je lepší vybírat obrázky s méně barvami a nejlépe s nějakými normálními, jestli si dobře pamatuji tak ta mašina má možnost vyšívat z 20? barev
Jak je myšleno těch 20 barev? Že je to schopno tisknout v nějaké super 4 bitové grafice nebo jako, že je schopna tisknout maximálně z 20ti typů rozdílných barev?

Je to přesně jak píše Kucik, ta mašina pobere nejvíce 20? špulek nití, barvy se dají přesně podle toho co se bude vyšívat. Barev jako takových je celkem dost, ale samo ne všechny které vás napadnou. S velkou výšivkou je to přesně jak psal Igor, tím že je tam materiál navíc a je to vyšívané na husto vznikne méně ohebná plocha, takže pokud by to mělo být těch 40x40 tak si přestavte, že si na tričko dáte tak velkou záplatu s riflí. No nic moc jak jsem psal, krom toho vzniknou při tak velkém obrázku velké plochy jedné barvy což vypadá "zvláštně".
Tak tedy pokud by to mělo být tričko vyloženě s obrázkem, pak bych volil spíše jiný druh zpracování než vyšití. Byl to jen návrh a pokud máte někdo něco jiného v pácu sem s tím.
V sobotu bych se měl vidět s tím kamošem, takže zjistím přesný počet vyšívacích barev, formát ukládání a pokud si nezapomenu foťák zkusím něco nafotit aby bylo vidět jak to vypadá a hodím to sem.
Re: Trička
Posted: 09:41 31. Oct 2008
by Rejty
A vysit jen obrysove linie postav? Jako kdyz kreslite tuzkou. Se to nemusi vybarvovat...
Re: Trička
Posted: 12:37 31. Oct 2008
by Majky
Daanri wrote:Noooo ja som taktiez za a uz by som nasiel naku cesticku jak dopravit penizky a aj ho vyzdvihnut.
Inac posielat cez banku alebo inac peniaze do CR zo SR je dost o hubu, ked som to chcel naposledy riesit tak tam boli take polatky, ze polovica sumy by isla banke. Takze moc neodporucam.
Tak ja mam sem tam cestu do Prahy, tak by som tie trika kludne vedel vyzdvihnut a distribuovat na Slovensku trebars dobierkou.
Re: Trička
Posted: 17:32 31. Oct 2008
by Žorž
Samozřejmě plně pro realizaci nápadu, obzvlášť protože díky Theogilovi získává jasnějších obrysů.
Si myslím, že Thalie + nějakej bonmot, který k nám inspirace přivane, by bohatě postačil. Ta vyšívaná metoda má nejspíš hromadu výhod...ale pokud se nešije něco překombinovaného, žádné komplikované obrázky. Což takhle to "Obyvatel světa Thalie" nebo co tam bude, apod. vyšít do podoby z mrňavých jedniček a nul?

Mnó...snad mě napadne ještě něco vhodnějšího a pokusím se to někde nějak načrtnout.
A předběžně, co se týče barev, nejspíše nejvíc by se mi zamlouvala nějaká verze
zlaté na černém poli...ech, tedy triku. Nějaká
zlatá/písková/mangová etc. + tmavá není nic extrémního či sporného a už v tom máme Thalii docela vedenou, si říkám...jak co se týče stránek, tak i mnoha IC symbolů a vůbec společenstev...zlatou se honosí částečně trpajzlíci, karathští (zde v kombinaci s tmavošedou), ivorští domobránci

, elfouni...a černá je jasné Podtemno.
Re: Trička
Posted: 18:36 31. Oct 2008
by Krata
Mě by se líbylo vepředu: Thalie, pod tim obrázek, nejlépe komixoví z hůlkového řádu jak řikal Rejty.. a každej podle gusta, třeba já bych tam chtěl zobrazení nějakého boha, prostě typ v dlouhym plášti, dlouhé vlasy, nad hlavou by měl svatozář, černý brelje, cigáro v hubě, strniště, v ruce flašku.. a vzádu třeba DM

Re: Trička
Posted: 18:58 31. Oct 2008
by steel_martin
Já bych si na tom tričku jako boha představoval černou ženu se stříbrnými vlasy a špičatými uchy, s fialovou rtěnkou a v tmavých bikinách, po kterých by se pnuly pavoučí ornamenty. V ruce by třímala pokovaný bič a ve tváři měla nenávistný a přesto sexy výraz.
Re: Trička
Posted: 18:59 31. Oct 2008
by kucik
Nechame si tam v hexa vysit bajt po bajtu celej modul. 10MB na jedno triko. A az bude krize, tak se sejdem, dame to dohromady a muze se hrat.
Re: Trička
Posted: 19:55 31. Oct 2008
by Neithan1
kucik wrote:Nechame si tam v hexa vysit bajt po bajtu celej modul. 10MB na jedno triko. A az bude krize, tak se sejdem, dame to dohromady a muze se hrat.
Tricko je ale myslim len 8.5 MB.. mikina je 10 MB
Re: Trička
Posted: 21:17 31. Oct 2008
by kucik
V tom pripade chci o cislo vetsi kosili. Pokud se to nevejde, tak i trenky, ale tam pozor, kde bude vysivka. Aby to neskrabalo.
Re: Trička
Posted: 12:22 01. Nov 2008
by Sorrow
Zdravim all.
Me by se libil nazev na zadech ,,Thalie together, forewer...,, a nebo mozna jeste lepsi ,,Thalie world without end...,,
Kratky a vystizny a pod konec malejme pismenkama adresu thalie.
Re: Trička
Posted: 13:36 01. Nov 2008
by Rejty
A proc tam chcete cpat tu anglictinu? Sme snad Cesi, ne?

Re: Trička
Posted: 13:49 01. Nov 2008
by Daanri
Ne Slovaci.

Re: Trička
Posted: 13:51 01. Nov 2008
by Lord_Berserk

dyt to bylo jedno a to samy

Re: Trička
Posted: 13:54 01. Nov 2008
by Rejty
Jsme Slovane!