Page 3 of 10

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 17:55 13. Jan 2009
by Miky
kucik wrote:Kostěná ruka apod... mno holt si na to jeden musí dávat bacha, nesvlíkat se na veřejnosti, nosit rukavice a tak dál. Stejně mu musí bejt jasný, že se to jednou musí provalit a půjde na hranici (případně utopit ve svědcené vodě).
Mě by zajímaly i ty oči a kůže, pána smrti by měl bez problémů poznat i vypatlaný půlork nebo trpaslík. Ta jeho ruka by měla být ohromě silná, takže je jasné že se projeví v boji, např. s ní vykryje útok, takže ikdyž bude schovaná v rukávu (což by taky mělo jít poznat), nějaká ta trhlina se najde. Takže si myslím, že stačí chvilkový kontakt s PM a je jasné s kým mám tu čest :wink:. Jestli by ho vidláci jen kvůli zvhledu "pro jistotu" upalovali si netroufnu odhadovat, obdobné by to mohlo být i u RDD, tieflingů atd. Svěcená voda mu nic neudělá, topil bych ho v žumpě.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 18:12 13. Jan 2009
by kucik
Tieflingy bych upaloval už při sebemenším podezření :) Těžko říct, já jsem tohle nikdy nezkoumal a pokud bych to neviděl v grafice hry, asi by mě to ani nenapadlo.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 18:24 13. Jan 2009
by photter
Kiri wrote:kosti nehori, ne? ale zajimave by mozna bylo veseni :) bych se priel podivat jak se vam smeje do xichtu :D
všecko hoří, je to jen otázka teploty :twisted:

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 18:51 13. Jan 2009
by Jonny
Já si nemyslim, že by bylo třeba PM nějak extra v reáliích rozepisovat, ale kdyžtak teda:

Postava která zasvětila život Zeirovu učení a za oddanou službu dostala určitá jeho požehnání(např.ta kostěná ruka, pevnější kůže)...Proto je pro tohle povolání vyžadován jako božstvo Zeir...Jo a taky to, že i přes tato požehnání zůstává dál člověkem(elfem, gnómem, atd....) a tedy hoří, dá se pověsit, setnout a jinak zabít... :)

Podle toho by se k němu měli ostatní chovat, pokud to o něm zjistí(jako k Zeirovcovi, zlounovi a nekromantovi)...Je to ale samozřejmě taky dost o hráči, jak tu postavu bude hrát, jestli bude na určitý znaky upozorňovat(*má nezdravě bledou kůži a v jeho očích vidíš nekonečnou temnotu* apod.) a o jeho okolí, jestli potom radši zdrhnou, upálí ho, nebo s nim pudou na vejlet do hor...Rozhodně ho ale v neutrálních a dobrejch městech stráže a obyvatelé uviděj v plný parádě hodně neradi

edit: No, jak tak nad tim přemejšlim, tak asi něco krátkýho k jednotlivejm prestižkám by neškodilo sepsat, aby se ujasnily ty vztahy a každej kdo si to vezme věděl na čem je...

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 19:55 13. Jan 2009
by Miky
Jonny wrote:Já si nemyslim, že by bylo třeba PM nějak extra v reáliích rozepisovat, ale kdyžtak teda:

Postava která zasvětila život Zeirovu učení a za oddanou službu dostala určitá jeho požehnání(např.ta kostěná ruka, pevnější kůže)...Proto je pro tohle povolání vyžadován jako božstvo Zeir...Jo a taky to, že i přes tato požehnání zůstává dál člověkem(elfem, gnómem, atd....) a tedy hoří, dá se pověsit, setnout a jinak zabít... :)

Podle toho by se k němu měli ostatní chovat, pokud to o něm zjistí(jako k Zeirovcovi, zlounovi a nekromantovi)...Je to ale samozřejmě taky dost o hráči, jak tu postavu bude hrát, jestli bude na určitý znaky upozorňovat(*má nezdravě bledou kůži a v jeho očích vidíš nekonečnou temnotu* apod.) a o jeho okolí, jestli potom radši zdrhnou, upálí ho, nebo s nim pudou na vejlet do hor...Rozhodně ho ale v neutrálních a dobrejch městech stráže a obyvatelé uviděj v plný parádě hodně neradi

edit: No, jak tak nad tim přemejšlim, tak asi něco krátkýho k jednotlivejm prestižkám by neškodilo sepsat, aby se ujasnily ty vztahy a každej kdo si to vezme věděl na čem je...
PM patří mezi nejnáročnější povolání na RP a vzhledem k tomu, jak je v nwn nedořešený, se drobné rozvedení hodí. Navíc tvůj popis se dost rozchází s DnD, kde není závislý na nějakém bohu.

Netvrdil bych, že dál zůstává člověkem. Našel způsoby (resp. tady ho obdaroval bůh) jak získat výhody nemrtvých, částečně se mumifikoval. Takže spálit nebo setnout jde, ale propíchlé břicho mu nevadí, navíc by měl být imunní na bolest atd. Celkově si myslím, že odhalit ho by neměl být žádný problém, nezávisle na jednoduché grafice nwn. Jak se k někomu takovému chovat je právě otázka. Podle toho co píšeš musí být zlý, moc mu dává Zeir a to pochopitelně není zadarmo. Takže nemilosrdně zabíjet? :twisted:

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 20:12 13. Jan 2009
by nomis_b
photter wrote: všecko hoří, je to jen otázka teploty :twisted:
Z fyzikalniho hlediska pravdu nemas :mrgreen:
Ono se spis vse vysokou teplotou vsechno premenuje na plynnou fazi, tedy mas li dostatecne vysokou teplotu, vsechno se "zplyni" :wink:
horeni je otazka oxidace. a treba samotenj kyslik uz ti vice zoxidovat nemuze :lol:

JO a ad tema: chybi mi obycejne BG a ADAD kouzlo : Detect Evil. to by vse vyresilo.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 20:29 13. Jan 2009
by Miky
nomis_b wrote:
JO a ad tema: chybi mi obycejne BG a ADAD kouzlo : Detect Evil. to by vse vyresilo.
Jj, nešlo by udělat? Nebo dát paladinovi nějaký item, který by to uměl. Jinak by se mohl ptát přes tell, protože zlo bezpečně vycítí.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 20:48 13. Jan 2009
by kucik
Miky wrote:
nomis_b wrote:
JO a ad tema: chybi mi obycejne BG a ADAD kouzlo : Detect Evil. to by vse vyresilo.
Jj, nešlo by udělat? Nebo dát paladinovi nějaký item, který by to uměl. Jinak by se mohl ptát přes tell, protože zlo bezpečně vycítí.
Ja si nemyslim, ze je to uplne dobrej napad. Vzdyt to by mel pak strasne snadny, ne?

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 20:54 13. Jan 2009
by photter
lidi neblbněte, ne všecko, co je dobrý v PnP hře se hodí i do PW, už takhle dokáže málokdo paladina zahrát uvěřitelně a zábavně, copa si s tou informací pak počne ?
berte přesvědčení jako OOC parametr systémově nutnej a netahejte ho zbytečně ven, málokdo s tím umí zacházet, bude z toho víc škody jak užitku

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 21:03 13. Jan 2009
by nomis_b
no moc ucinny.. ono jde o to, ze ti rekne, zda je nekdo evil, ci ne. Nidky nerekne jak moc. Sesles-li ho uprostred mesta zjistis, ze proste pulka mesta ti svetelkuje, takze si stejne nezjistil nic :mrgreen:

Ale j epravda ze jelikoz jde hlavne o hrace, ktere vsichni od tech blbych NPC rozlisujeme, tak by to opravdu bylo mocne.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 21:15 13. Jan 2009
by Rejty
Na jednu stranu by se tim najdi zlo vyresil problem, kdy spolu kamosi pan smrti a paladin a podobny zverstva. V DND muze paladin az chvilkove omdlit, pokud najde auru moc silnyho zla. Urcite by mel poznat pany smrti, cerny strazce, kleriky temnejch bohu a naopak. Nechapu situaci, kdy si spolu vyrazi tyhle dva protichudni vyznavaci nekam (nerikam, ze se to ted deje, paladina tu skoro nikdo nehraje).

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 22:07 13. Jan 2009
by Jonny
Já teda z vlastní zkušenosti myslim, že se dá dobře obejít i bez toho detect evil...A je to určitě pro hráče zábavnější, než si nakliknout nějaký kouzlo a mit jasno...A když je paladin tupej a nepřijde mu divný, že jeho kámoš má kostěnou ruku nebo vobčas divný kecy a chování, tak si zaslouží trest taky :D

PS: Když chce paladin zjistit, kdo je opravdu zlej, má Smite Evil :lol:

S tim PM...Já bych to v rámci reálií pojal takhle, nikde du není proklamováno, že se musíme striktně držet DnD, když už tu ti bozi sou, tak proč jim ty povolání nerozdělit, i mi to přijde na první pohled logický, že Pán Smrti bude "šampion" Zeira, vrah Xi'An a temný strážce Helgarona, domény a filozofie těch bohů k tomu přímo vybízí...Až budu mit víc času(tak příští tejden) tak to nějak sepíšu...

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 22:20 13. Jan 2009
by photter
já bych v tomhle nebyl až tak striktní, že je klerik úzce spjatej se svým bohem vo tom žádná ale zase cpát vrahovi k řemeslu i boha se mi zdá zbytečný, stejnětak AAčku nebo WMku

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 22:21 13. Jan 2009
by Rejty
Mne se taky nelibi vazat tyhle povolani k bohu... Buh jim nedava jejich silu.

Re: Mrtváci a pán smrti

Posted: 22:33 13. Jan 2009
by Jonny
Neřikám všem povoláním, ale tyhle co jsem vyjmenoval si vo to samy řikaj, ne? + možná eště pár dalších...