Re: CRAFT
Posted: 08:39 16. Feb 2009
jee tak tohle se mi libi
konecne se to bude delat pro hrace a nebude je muset clovek nahanet
Tady je ale problém, že strom těžko poroste v dungeonu, kde drsny potvory žijou.Jedna z chybek byla, že materiály na výrobu „drahých“ věcí byli dostupné pro lvl 18 – 19, na tuto část bych nahlížel stejně jako na loot či expení. Opět příklad z dřevařiny.
Není lepší zavést ty balíky i do craftu?zrušení balíků střeliva po 10 000 kusech a nahrazení balíky po 1 000 ks. max., při koupi 10 000 ks. s tím mohu střílet celý život postavičky a při ceně 2zl. za kus střeliva s 1k10 elementem je to oproti vyrobeným kouskům spíše k smíchu
Já bych počet věcí neomezoval. Třeba jinej crafter tam může dávat základní suroviny na prodej. Prodejní cenu bych stolkem určitě stanovil nějakou minimálni, pod ní crafter nemůže jít a pokud by si přirazil, tak by to byla jen jeho věc.velmi hezký se mi zdá Kuciko/Rejtyho nápad na pronájem obchodních míst s perzistencí, byl bych v tomto opatrný a omezil možnost nájmu či zakoupení na 1 ks. na postavu a množství možných prodávaných věcí bych viděl někde na 20 max., prodejní ceny si určuje samotný crafter při vkládání věci do prodejního stolu, možný odvod městu poplatek (třeba na hlídače a prodejce), chování stolku jako při kupování s vitrín třeba u kováře-platnéře ... platba přes dialog s NPC, u které je možno pak peníze vyzvednout
Do toho se mi moc nechce, ale asi by to pomohlo.možná bych uvažoval o stažení posledního možného výrobku z NPC obchodů, ať se crafter alespoň něčím odlišuje a může se realizovat
Rejty wrote:Tady je ale problém, že strom těžko poroste v dungeonu, kde drsny potvory žijou.Jedna z chybek byla, že materiály na výrobu „drahých“ věcí byli dostupné pro lvl 18 – 19, na tuto část bych nahlížel stejně jako na loot či expení. Opět příklad z dřevařiny.
trošku to poupravím do realíjí Thalie (pouze povch) podtemno neznám
vrba - všude kolem potoků, kde tě napadne
ořech - loviště, zelené vršky, u potůčku kolem Ivory, u psů atd.
dub - skaliska u stringerů, ettinů, orlů
mahagon - v močálech
tis - na severu
jilm - v alvarielu
železný dub - ? (třeba právě v nějakém dungu s otevřeným stropem - specialitka)
prastarý dub - alvariel střed
Není lepší zavést ty balíky i do craftu?zrušení balíků střeliva po 10 000 kusech a nahrazení balíky po 1 000 ks. max., při koupi 10 000 ks. s tím mohu střílet celý život postavičky a při ceně 2zl. za kus střeliva s 1k10 elementem je to oproti vyrobeným kouskům spíše k smíchu
jo bylo by to fajn, ale stejně bych zauvažoval nad tím zda není 10 000 střel opravdu mnoho, mám střílící postavu a za 3 týdny jsem vyplácal něco kolem 1000 střel, v craftu bych si uměl představit zakoupit prázdný balík a do něho sáčkovat počty střel podle uvážení, s tím že vyrábíš dvoutoulce (dnes tak nastaveno) a je možno potom něž kupovat nový balík dokupovat od craftera jen chybějící toulce
Já bych počet věcí neomezoval. Třeba jinej crafter tam může dávat základní suroviny na prodej. Prodejní cenu bych stolkem určitě stanovil nějakou minimálni, pod ní crafter nemůže jít a pokud by si přirazil, tak by to byla jen jeho věc.velmi hezký se mi zdá Kuciko/Rejtyho nápad na pronájem obchodních míst s perzistencí, byl bych v tomto opatrný a omezil možnost nájmu či zakoupení na 1 ks. na postavu a množství možných prodávaných věcí bych viděl někde na 20 max., prodejní ceny si určuje samotný crafter při vkládání věci do prodejního stolu, možný odvod městu poplatek (třeba na hlídače a prodejce), chování stolku jako při kupování s vitrín třeba u kováře-platnéře ... platba přes dialog s NPC, u které je možno pak peníze vyzvednout
Jasan, rozumím minimální cena ve stolku je cena nákladů, tím omezením počtu jsem myslel na přehlednost a zamezení hromadné výroby cpatelné do stolku. pravdou je, že u polotovarů je to jiné, zase na druhou stranu, hodně se jich štočkuje, tak nevím.
Do toho se mi moc nechce, ale asi by to pomohlo.možná bych uvažoval o stažení posledního možného výrobku z NPC obchodů, ať se crafter alespoň něčím odlišuje a může se realizovat
Já vím, o toj jsme se bavili včera, jen jsem to nadhodil jako možnost i přesto, že vím jak na to koukáš. Efekt by to nějaký mělo, minimálně jako motor se zlepšovat v řemesle a něčeho dosáhnout.
osobně mi už smysl existence balíků s 10 000 kusy střeliva uniká. dokonce i s 1000. stačí když postava vláčí pár toulců po 99 kusech, v reálu by to byla pěkná otep (např. za parthskou armádou v bitvě u Carrh putovala karavana velbloudů naložená šípy). Dost to ubírá na realitě.Rejty wrote: Není lepší zavést ty balíky i do craftu?
Na EfU měli pronajímatelný tržiště, kde si postava zaplatila a nějakou dobu měla pronajmutej krám. Mohla si zadat svý obchodní jméno, takže dokud byl neobsazenej, psalo to něco jako "obchod k pronajmutí", potom třeba "Greyhawk Enterprises" podle toho co si zákazník přál...Rejty wrote:Ještě mě napadla k tomu stolku nástěnka na přání a zakázky. Crafter by tam napsal třeba: Nabízím všechny typy zbraní až po adamantinové. A zákazník by mohl napsat třeba: chtěl bych adamantinovou obouruční sekeru...
Jo tak nějak jsem si to představoval, i s tou nástěnkou, buď koupit nebo pronajmout, tohle by bylo moc fajn.DenGrasse wrote:Na EfU měli pronajímatelný tržiště, kde si postava zaplatila a nějakou dobu měla pronajmutej krám. Mohla si zadat svý obchodní jméno, takže dokud byl neobsazenej, psalo to něco jako "obchod k pronajmutí", potom třeba "Greyhawk Enterprises" podle toho co si zákazník přál...Rejty wrote:Ještě mě napadla k tomu stolku nástěnka na přání a zakázky. Crafter by tam napsal třeba: Nabízím všechny typy zbraní až po adamantinové. A zákazník by mohl napsat třeba: chtěl bych adamantinovou obouruční sekeru...
Bohužel je poněkud nepoměr mezi Sandrou na Thalii a mnou stařičkým penzistou v reale.......kucik wrote:Jj, to znam, taky vzdycky takhle chodim Prahou a s depkou koukam na vylohy obchodu, protoze uz proste nevim, za co ty miliony utratit. Zivot je krutej...
he he uprimne, kdyby si ted vyhral 100.000.000 ve sportce, co by si delal?monstera wrote:Bohužel je poněkud nepoměr mezi Sandrou na Thalii a mnou stařičkým penzistou v reale.......kucik wrote:Jj, to znam, taky vzdycky takhle chodim Prahou a s depkou koukam na vylohy obchodu, protoze uz proste nevim, za co ty miliony utratit. Zivot je krutej...
Jako ceny čeho? Teď nevím, jestli si nepochopil ty mě a nebo já tebe...nomis_b wrote:Ad ceny: ja bych to videl na 1/2 tech nakladu.Jestli ale Rejty rekne 1/4 , klidne to udelam, ale i ta polovina, treba
nomis_b wrote:he he uprimne, kdyby si ted vyhral 100.000.000 ve sportce, co by si delal?monstera wrote:Bohužel je poněkud nepoměr mezi Sandrou na Thalii a mnou stařičkým penzistou v reale.......kucik wrote:Jj, to znam, taky vzdycky takhle chodim Prahou a s depkou koukam na vylohy obchodu, protoze uz proste nevim, za co ty miliony utratit. Zivot je krutej...
Nadaval na zivot jak je krutej, nebo "zachranoval" velryby, cestoval.... hromadil dal majetek ..
Na tahlii podle me taky s X milionama uz pak nevis co delat![]()
Ad toulce: Vsak muze craft vyrabet treba toulce po 1000 a ne po 10.000 kusech.
A k čemu to bude když v obchodě bude balík po 10 000 kusech imho za tu cenu která je teď tedy za 2zl. šíp s 1k10 zranění ohněm, tohle je třeba spíše sjednotit a jsem spíše pro menší počty aby bylo pořád co dělat a ne aby si jednou za rok někdo koupil balík s 10 000 šípů.
Ad ceny: ja bych to videl na 1/2 tech nakladu.Jestli ale Rejty rekne 1/4 , klidne to udelam, ale i ta polovina, treba u blbych ocelovych +1 platu dela 10.000
tohle by chtělo spočítat na reálných číslech a pak s tím vyrazit na svět ... já je bohužel k dispozici nemám
Ad postupne snizuovani zisku v zavislosti na kvalite vyrobku : Jeslit se na tom shodnem ze by to rpospelo, toz to rad udelam. S tim prisel Roko a nejni to tak spatne, kdyz se udela treba 10 ruznych skupin a ne treba jen 3 po 5%.
Tady bych to spíše viděl na rčení v jednoduchosti je síla, ale pokud se ti s tím chce drbat proč ne. Celkem by mě ale potom zajímala ta matematika výpočtu. Celkem tam čuju zradu.