Page 3 of 3
Posted: 20:22 30. May 2007
by Michal
No jasně, za 1000 můžeš prodat klidně lékárnu někomu, kdo se nechá překecat. Maximální cena je neomezená, ale minimální cena je daná. Kdyby na craftovej +1 meč nebyly náklady 10 zlatých, ale 1500, tak málokoho napadne ho prodat pod 1500, ale protože výroba funguje mnohem snáž a crafter může mít mnohem menší náklady než ve skutečnym životě, tak holt musej bejt nějaký minimální ceny. Naprosto reálná ekonomika se těžko dá udělat v podmínkách perzistentního NWN světa.
Posted: 06:57 31. May 2007
by Pajule
hh , ten kdo ma charisma a odhad ceny vysoky,vzdycky dobre proda a koupi

Posted: 12:21 31. May 2007
by monstera
[quote="Morn"]Pořád nechápu smysl o čem se tu píše
Tady se píše o tom, že nízké prodejní ceny poškozují ekonomiku světa. Je jasné, že krafter může prodávat levněji a tedy pro zákazníka výhodněji než jsou ceny v obchodě, jde o to, o kolik levněji, aby se ekonomika nezřítila.
U zbraní, zbroje a šperků to je dáno ceníkem tady na foru, u ostatnícjh komodit do dáno není. Zdá se, že obecný názor zní 50% ceny obchodníka. Jen bych chtěl mít potvrzeno, že takovou cenou nepoškodím ekonomiku Thalie ( mám zkušenosti z ARK2 ).
Posted: 12:33 31. May 2007
by Morn
Jo díky už jsem to pochopil (několikrát jsem si přešlápl

)
Já si dělám ceny podle sebe nebot spousta věcí co vyrobím není na prodej nikde na TH.
příklad: Skládaná plnoplátovka nikdo ji neprodává tady myslím obhodníky.
A ostatní výrobky prodávám po dohodě s hráčem
Tady je spíš problém že nikdo tu nic nekoupí teda obyč. věci a ty vzácnější co jsou na nebezpečnech místech zase nikdo neprodá
