Page 3 of 10

Posted: 07:39 05. Jun 2007
by monstera
Děkji všem dobrým bohům Thalie za to, že není dost skripterů, kteří by některé z těchto nápadů realizovali !

Posted: 17:15 05. Jun 2007
by Sylmael
@monstera : ako by bolo dobre bez scripterov ze? :lol:
-ziaden kraft, vsemozne systemy na nutene rp atd
-len vela lokacii bez zivota plne priser ;) no zato bez omedzeni

Posted: 18:47 05. Jun 2007
by monstera
neříkám, že některé nápady nejsou dobré, ale některé by opravdu omezovaly a znechucovaly hru . Prošel jsem všechny servery NWN kromě Dragon Hammeru a jsem na Thalii právě proto, že je to tu liberální a bez zbytečných omezování.

Posted: 10:38 06. Jun 2007
by OneIceOne
Všechno se mi líbí, jen ty lékarny...

http://www.nwnwiki.org/Healer's_Kit (musí se překopírovat celé)

Omezení v boji:
1) Postava hází 1k20 + heal skill a nemá automaticky 20 + heal skill
2) Sice to negeneruje AOO, ale člověk je "flat-footed" - mírné snížení AC.


Myslim, že přidání AOO by se to vyrovnalo.
Možná jim trochu zvednou navíc váhu.
Na jednom cizím serveru jsem videl variantu, kde byly lékarny nahrazeny pytlíkem, který lečíl v no combat dc 11 na heal a vylečil, co kdo přehodil a v combatu dc 21. Měl vlastnost, že za jedno kolo vylečil 1-2 životy, efekt tak byl spožděný jako postupná regenerace.

Posted: 14:09 06. Jun 2007
by kucik
Lekarna je ted porad jedina moznost pro nekouzlici postavy, jak zachranit jinou postavu lezici na zemi. AoO myslim neni nic proti nicemu, ale uplne bych leceni v boji nerusil.

Posted: 14:50 06. Jun 2007
by Krata
Nechal bych to tak jak to je

Posted: 14:55 06. Jun 2007
by Daanri
No rusit pocas boja urcite nie...ako bolo uz povedane nedala byt sa ozivit ta padla postava...maximalne vazne prilezitostny utok alebo nake znizenie OC pri pouziti lekarny by bolo tiez fajn...pripadne aj to zvysenie vahy je fajn napad...aspon by ich postava nevlacila 300 ale par a setrila by ich prave na take veci :wink:

Posted: 16:14 06. Jun 2007
by Michal
Vždyť v boji se při použití lékárny už teď hází 1k20 + skill Léčení. A mimo boj je automatická 20, která je snad odůvodněná i v pravidlech DnD. Jako že postava má mimo boj dostatek času udělat to co nejlíp, trvá ale ta akce léčení 20 krát dýl než kdyby si hodil a vzal číslo co padne. Je to jako by 20 krát házel a statisticky by mu měla jednou padnout 20. Jestli si to dobře pamatuju :)

Posted: 22:52 08. Jun 2007
by Sylmael

Posted: 02:03 09. Jun 2007
by kucik
Me by zajimalo co se stane, kdyz tu vodu/diru nepreskoci. Ale do online sveta je to podle me strasne velkej zasah, takze spis tak pro pobaveni.

Jo jeste k tem lekarnam. S tim zvysovani vahy bacha, me uz ted dela problemy petilibrova cutora a sestilibrova kniha sablon.

Posted: 07:42 09. Jun 2007
by Sylmael
-ked chces vediet co sa stane ak tu vodu/dieru nepreskoci tak preco si ten modul z vaultu nestiahnes a neodskusas, ved to je jednoduche

-zvisovanie vahy leakrny je blbost uz len z toho dovodu ze ked zvisis vahu predmetu tak sa mu automticky dviha cena nakupna a predajna (da sa to samozrejme zrusit cez 2da subory ale kto by sa s tym babral ze?)

Posted: 09:28 09. Jun 2007
by Nimmrodel
monstera wrote:Děkji všem dobrým bohům Thalie za to, že není dost skripterů, kteří by některé z těchto nápadů realizovali !
velmi pekne povedane, osobne si myslim ze smer ktorym sa Thalia ubera je hrozny :) zachvilu clovek ani nebude musiet hrat, staci sa pripojit a potom iba odklikavat "nadych a vydych" aby to postava vobec ustala. RP je o hracoch nie o systeme.

Posted: 11:04 09. Jun 2007
by Daanri
To mas pravdu ze RP nie je o systemoch ale holt to by sa niektori hraci museli hodne uvedomit.... a tiez berete tie systemy az moc negativne...ten kto hra RP tak tomu je jedno ci je nieco dane systemovo alebo to len hra. :wink:

Posted: 11:35 09. Jun 2007
by Nimmrodel
Daanri wrote:To mas pravdu ze RP nie je o systemoch ale holt to by sa niektori hraci museli hodne uvedomit.... a tiez berete tie systemy az moc negativne...ten kto hra RP tak tomu je jedno ci je nieco dane systemovo alebo to len hra. :wink:
nie je to tak uplne jedno, ak ho hra zacne buzerovat, moze to byt aj naopak ze systemy narusaju hranie ked napriklad uprostred dialogu zacne byt postava hladna etc, osobne si myslim ze zavadzat take restrikcie pri primernom pocte hracov cez den 2-3 je "mimo misu" ak ma server naozaj zit treba ho spopularnit, rozsirit komunitu v radoch hracov aj dms, sylmael sa zda ze prichadza s dobrym vstupom lenze vhodnym pre servery kde hra 20+ ludi, ja viem ze obmedzenie na cesko slovensku komunitu zuzuje moznosti ale osobne si myslim ze kazdy kto aspon trochu zvlada anglictinu si najde ovela lepsie svety kde hrat, nemyslim to v zlom ale podla mna politika "prevencie rp" ako su tieto systemy odradza hracov od serveru. Aj ten najlepsi hrac potrebuje ostatnych aby zil vo svete ktory "zije"

Posted: 11:42 09. Jun 2007
by Daanri
hmm takze chces povedat ze ked hras RP tak ho hras len ked ti to vyhovuje? Holt ked dostanes hlad v strede dialogu tak sa proste najes...natom nic nie je vytiahnut medzi recou jablko a schrumat ho...ono je to len o pristupe...ci budem brat veci negativne a prisposobovat hru sebe alebo sa prisposobim hre. A kto chce hrat na zahranicnom serveri nech hra...v tom mu nikto nebrani.