Page 3 of 4

Re: Hraničář

Posted: 18:47 30. Mar 2009
by Skipp
Rejty wrote:Stejně to nikdo nevyužije jindy než v Q a tam to nemusí bejt naskriptovaný. Kolikrát někdo využil sám od sebe jiný RP vychytávky...

No pozor system stopovania ako taky, o akom tu Kucik opisal svoje predstavy sa mi zda mat potencial na velku zabavu a to myslim v hre bez ucasti DM.

Re: Hraničář

Posted: 18:47 30. Mar 2009
by igor
Napadlo mě třeba když eviláci půjdou lovit, tak aby našli kudy kdo šel... ale pak jsem si uvědomil že stačí vědět kde jsou dílny na craft.

Re: Hraničář

Posted: 19:51 30. Mar 2009
by photter
btw. chtěl bych vidět, jak ze stopy v trávě poznáte, jestli sem šel tam nebo nazpátek
maximální rozpoznání bych viděl, že v okolí se vyskytuje ten a ten živočich a to už by musel bejt kurva dobrej stopař
navíc by to znamenalo další proměnou na všechny lokace, krerá by určovala obtížnost, páč na skále vystopuje kulový i drogovej pes, zatimco na hustým blátě může stopovat každej slepejš
co s lokací, kde se vyskytuje bláto i skála to nevim, napadá mě: pokus o stopování = instant death DC 60

Re: Hraničář

Posted: 19:54 30. Mar 2009
by igor
Tak uděláš nějakej trigger na cestu, ve všech lokacích... tam by to mělo jít poznat :D

Re: Hraničář

Posted: 20:39 30. Mar 2009
by kucik
Si myslim, ze se spravnym nastavenim DC by to slo. Na kazdy skale je trochu blata, kam se muze noha otisknout.

Me by se to libilo a v CvC by mohl bejt ranger fakt neco, co by razem nabralo na vaze.

No a nakonec, kdyzuz se ty lokace rozvrtavaj, tak proc jednu promennou nepridat, ne? :D

Re: Hraničář

Posted: 20:54 30. Mar 2009
by Skipp
Ako dobre sa to Číta :P

Re: Hraničář

Posted: 21:10 30. Mar 2009
by Tretas
photter wrote:btw. chtěl bych vidět, jak ze stopy v trávě poznáte, jestli sem šel tam nebo nazpátek
vzpomeň si na aragorna, nebo simira :-D aragorn dřepne a vidí, simir čuchne a už má vyřešený případ :mrgreen: :mrgreen:

Re: Hraničář

Posted: 22:07 30. Mar 2009
by Rejty
Jenž Aragorn není žádná sračka, ale ranger level 40. :mrgreen:

Re: Hraničář

Posted: 22:59 30. Mar 2009
by Pajule
igor wrote:Napadlo mě třeba když eviláci půjdou lovit, tak aby našli kudy kdo šel... ale pak jsem si uvědomil že stačí vědět kde jsou dílny na craft.
LQL to mi dobře rozesmálo :D :D , já teda nevim ...ale myslim , že v těch dilnách už tolik lidí neni :wink: :twisted: a photterku drogař ti drogy v dnešní době najde skoro všude :wink: teda spon psiska co znam já a že jich znam :mrgreen:

Re: Hraničář

Posted: 23:13 30. Mar 2009
by nomis_b
eh no jo.. uz to vidim, napisem to pro rangera, a pak se ozve druid, ze on je vlastne v lese panem, ze to chce on, pak i zlodej, ze ej to valstne jeho profese stopovani lidi a tak to pujde dokola, ze to budou umet nakonec vsichni a jsme stejne tam, kde sme zacali a uzitek 0.

uprimne bych se na to skriptovani vysr*** a radsi treba upravil kouzla tak, aby fungovali i na CEP zbrane, nebo aby ressurect od EPIC clerica davalo stejne %, jako od knez ev Ivory, jnez EPIC, 100% nejni... a muzu uvest mnoho dalsich uzitecnejsich prikladu skriptu a vyuziti scripterskeho casu.

Re: Hraničář

Posted: 00:24 31. Mar 2009
by Erkwinn
Na jednom serveru to bylo řešený stopovacím nástrojem. Jeho použití bylo omezeno jen na hraničáře a bylo možno jím stopovat pouze zvířata...při použití napsalo hlášku..v okruhu jsou nějaká zvířata nebo nejsou-pro kraft koželuha užitečný.

Na podobném principu fungoval paladinský nástroj...najdi zlo. Ten zas vypsal hlášku jak moc z postavičky sičí zlo. :D Jen ten okruh byl mnohem menší než u stopovacího nástroje.

Re: Hraničář

Posted: 01:20 31. Mar 2009
by igor
nomis_b wrote:napisem to pro rangera, a pak se ozve druid, ze on je vlastne v lese panem, ze to chce on, pak i zlodej, ze ej to valstne jeho profese stopovani lidi a tak to pujde dokola
To máš asi recht.

Re: Hraničář

Posted: 01:26 31. Mar 2009
by Miky
Musel by se udělat skill (příslušné povolání by ho měla za 1 bod a hraničář by mohl mít ještě bonus). Vyvolával by se třeba přes předmět. Jenže co pak? V Q ho může použít kdokoliv už teď. A jinak? Kde jsou jaké potvory se každý naučí rychle, když to neví, může nakouknout z dálky. A kdyby mu systém hodil třeba hlášku:"proběhl tu člověk před dvěma hodinami" - k čemu to? Všude někdo pobíhá...navíc každý zanechává jinak stopy, je moho druhů terénu, počasí atd. Aby taková schopnost byla systémově použitelná (a používaná) dalo by to dost práce..podle mě se to nevyplatí. Lepší by bylo opravit nejzabugovanější povolání - Pána smrti. Líbil by se mi odhad nepřítele. A nebo lítání pro okřídlence (takovou tu animaci á la superman, zrychlení a útočiště :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )...

Re: Hraničář

Posted: 01:30 31. Mar 2009
by Lynx23
Erkwinn wrote:Na jednom serveru to bylo řešený stopovacím nástrojem. Jeho použití bylo omezeno jen na hraničáře a bylo možno jím stopovat pouze zvířata...při použití napsalo hlášku..v okruhu jsou nějaká zvířata nebo nejsou-pro kraft koželuha užitečný.

Na podobném principu fungoval paladinský nástroj...najdi zlo. Ten zas vypsal hlášku jak moc z postavičky sičí zlo. :D Jen ten okruh byl mnohem menší než u stopovacího nástroje.
Jsem to zrovna chtěl napsat :) připomíná mi to stopovací nástroj na Demoně. Tam myslím měli nástroj jen pro hraničáře, kterej po použítí vypsal, jakým směrem, jaky potvory jsou (třeba jelen severovýchodně nebo tak nějak). Fungovalo to i na hráčské postavy (kromě těch, co nedělaj stopy). Možná to i šlo jenom v lokacích, kde šlo stopovat (tj. ne ve skalách), ale to už trochu hádam.

Ten paladinský nástroj také nebyl špatná věc :)

Re: Hraničář

Posted: 01:31 31. Mar 2009
by Daanri
Ako vsetky tieto napady su pekne, ale naskyta sa ako na vsetko klasicka otazka: "Naozaj potrebujete nato system?" Ako povedal Rejty v hre je kopec RP blbosti a malokto to kedy vyuzil. Preco? Ako ked to niekto udela, tak proc to nepridat.

Ked chcete pomoct s cim kolvek a neviete ako, je jednoducha pomoc, vyvinut aspon minimalnu snahu, otvorit si toolset a skusat, pripadne sa opyta a je tu vela ludi, ktory vam radi pomozu a vysvetlia ako nato. Myslite, ze vsetci hned od zaciatku vedeli vsetko v toolsete tak ako teraz? Nie, kazdy sme zacinali tak, ze sme vedeli prd o toolu, ale mali sme snahu nieco tvorit a nejako prispiet svojou trochou k velkemu celku. Ja som tiez na zaciatku vobec netusil jak funguje toolset, programovanie mi nikdy neslo, tak som vedel ze scripty robit nebudem, ale aspon som skusil robit lokacie, otvoril som tool, venoval tomu cas, ktory som mohol pohodlne stravit v hre a vypisovanim na forum, ze chcem to a to. Ale nie, radsej som si to udelal sam, ked som nieco nevedel pouzil som google na vyhladanie informaci okolo toho alebo sa opytal niekoho kto to vie a pokial si pamatam Rejty, Jaara a dalsi WB bez problemov odpovedali ako nato, pripadne ma odkazali kde to mozem najst. Takze to moze dokazat kazdy, chce to len chciet a mat snahu, a po par neuspesnych pokusoch sa nato nevykaslat ako vacsina. Stale je moznost tvorit lokacie, naplnat ich NPCckami, pisat dialogy a vymyslat realie, scriptovat atd. atd. a roboty je dost pre kazdeho. Tak sa nehlaste vsetci.