Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Grunt »

Ja teďkom hrandu hraju a taky v multi povolání. Nechápu proč někdo řeší že je to v multi a že ma někdo 3lv hrandy a třeba 20lv bojovníka a muže tedy mít (jestli dobře počítám) 26b v ovládnutí. Tady bych ale neřešil to, že má jen 3lv hrandy, ale je to postava na 23lv! Samotny hraničař na 3lv by měl diametrálně odlišnou sílu tohoto skillu. A to tedy silně pochybuju že by se to někomu vyplatilo dávat. Jinak "utrhávání" zmámenych zvířet je běžná věc, několikrát mě zabil "vlastní" Litý mědvěd. Použití tohoto skillu je čistě na RP daneho hrače.
Navíc hraničář mi příjde jako nejslabší postava ze všech a takhle by se to mohlo rovnou zabalit. To je jako kdyby ste zakazali kouzelnikovi kouzlit kamene kuže a předtuchy, nebo válečníkům používat zbroje.
A k tomu prahvozdu, to neni o prahvozdu, ale systemově že se to vyplatí. A pokud holt se jednou extremně vyplatí někam chodit, tak se dycky najde nějaka hlavička, co se vykašle na svoji postavičku, zohne jeji charakter a vymyslí si nějakouu super RP zápletku proč MUSÍ zrovna ona neustále kolečkovat 3-4 místa a vybirat je, tim naexpit a enormně zbohatnout. To už ale není o Hraničářích, ale o looterech. Tady stačí bonifikovat ty co hrajou pěkně RP a vykašlat se na ty, co potřebuji neustale něco bez zjevneho důvodu zabíjet, popřípadě zmámit nějakou potvoru a dotahnout ji přez půl Thalie do dungu..

//edit: Ted sem si uvědomil že to z 3lv hrandy a 20ti bojovnikama nejde diky omezeni max 3b za lev. Tak si představte ne takovy extrém, třeba 7hranicar 14bojovnik...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Xaarth »

Rejty wrote:
Prometheus wrote:A tiez nechapem preco vadi ze si hraniciar ovladne rovno bossa.Je to jedna z vyhod povolania a nemyslim ze by bolo mudre mu to brat.
Tobě se zdá normální, že hraničář ovládne bosse na dvojnásobným levelu, než je on? Takovýho, o jehož poražení si může nechat zdát kterákoliv postava na jeho levelu a ještě vylootuje epickej dung?
*************

Mně to nepřijde divný-to vlastní přivlastnění. Postava může mít zaměření na porozumění, itemy a možná i kouzlo jestli existuje a když je v tom prostě borec, tak zvládne silnější jednotku než je on sám.To že si pak vylootí celej dung už je věc jiná a divná. :|
Ale zase na druhou stranu je tohle manévrování v složitých lokacích rizikový-stačí neúspěch a to asi znamená smrt.
Porozumění zvířatům a s tím související věci bych nechal taj jak jsou.
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Prometheus »

Xaarth napsal: To že si pak vylootí celej dung už je věc jiná a divná.


Divne by bolo keby to tam nechal :lol:
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Theogil I »

Přečetl a hlavu si skoro ukroutil ... jako nápravu bych si uměl představit to co napsal Jachym a nemyslím teď tu koninu s hraničářem a vstupy do prahvozdu, ale nastavení boosům z říše zvířat buď vysoké body na ovládnutí nebo rovnou imunitu a šel bych od toho, čím více se v tom vrtá tím více to přestává být zábavné. Na obzoru jest problém, který nedá některým spát .... pak je na snadě jednoduché a efektivní řešení.
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Anderson I »

Jachym wrote:Celé jsem to nečetl, můj názor je ....
Bože, má to jednu stránku. Já neřeknu, kdyby jich bylo 6, ale když se chci k něčemu vyjádřit, tak snad přečíst jednu stránku není tak těžký, ne?
Jachym wrote:když vidíte nepravost napište to přímo DM , většinou je někdo z nich ve hře a Dm umí zvážit situaci a poradit si s ní.
Ono ovládat NPCčka není žádná stranda, většinou si dělají co chtějí. Už jsem to zkoušel, poslat na hraničáře "za odměnu" 1/2 lokace zvěře, ale 50% ten příkaz zapomene po prvním koku a 50% se jich vrhne na to ochočené zvíře a přemluvit je na PCčko se skoro nedá - bohužel to není tak jednoduché, jak si myslíš. Ale až zase budu mít net, určitě se tomu budu věnovat. :twisted: Není to ale řešení, DM není policajt a jistě se dovede bavit i lépe, než hlídat špatné hráče.
Jachym wrote:A hlavně NEVYMEJŠLEJTE ptákoviny a přemýšlejte mozkem ! ! ! Jaké by to vše mělo důsledky . Toto není Demona kde si uděláš prostě novou postavu , už teď je hraničář obtížněji hratelné povolání a jak mu zajistíš jeho výhody pobytu v divočině - nevíš? Neznáš ?
Já vím, jsem pomalejší a proto možná nechápu, jak můj návrh může negativně ovlivnit možnost pohybu v divočině - pokud tedy nebereš "pohyb" jako "musí za mnou zůstat jenom mrtvoly".
Jachym wrote:Tak co tady začínáš takovou diskusi - tady máš na foru o hraničáři vzlášť Topic tak jsi se mohl vyjádřit tam a nezačínat nový .
Možná je to tím, že tohle se netýká výhradně hraničářů a hlavně, tenhle topic se týká něčeho naprosto jiného, než ten již existující! Chceš mě nadávat za to, že svoje příspěvky bezmyšlenkovitě nevražím do prvního topiku, který uvidím?
Jachym wrote: - Jo a že někdo ovladne bosse - no to se divím proč nemá ten boss imku na mysl , tak jak zver v Dornově utočišti a hotovo a je po problemu.
Protože kdyby jsi skutečně četl ten topic, tak by jsi možná zjistil, že mi vadilo něco jiného, než brát bosse a vyčistit lokaci.
Vadila mi taktika:
Ochočím zvířátko, postavím se za něj a střelím do stejného druhu. Nechám je bojovat mezi sebou a pouze to zvíře ostřeluji. Až to dokončí, tak si dojdu pro zdravé zvířátko a dorazím to, které jsem si ochočil před chvilkou a které za mě tak hezky bojovalo. A to se opakuje, dokud není lokace čistá. Jdeme do další lokace a opakujeme stále dokola. Na Demoně jsem nehrál, ale přesně takhle si HC PG server představuji.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by nomis_b »

hm zas Imka na mysl omezuje XX druhu kouzel. spise byc se primluvil za systemove zvyseni DC rekneme o 30%.

Hranicar mi vubec neprijde jak slabe povolani. nevim, kdo to vymyslel :mrgreen:

Ten skill je opravdu dost nevyvazeny. Vetsinou ovladnes potvoru s 2x vetsim lvlem, nez si ty.
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by kucik »

Hraničář je pohodlný povolání, když se pohybuješ mezi správnym druhem potvor, trochu ho prasíš a nikdo ti před hodem na AI nestřelí potvoru do řiti.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Addieau
Měšťan
Posts: 188
Joined: 11:08 11. Jan 2009

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Addieau »

Dle mého názoru už se to tu zvrhává v kopání do/opěvování hraničářů :roll:

Jak řekl Xaarth - pokud někdo na nízkém levelu naběhne do epického dungeonu, tak se může zvrhnout COKOLI a je z toho jasná smrt. Takže odměnu vyvažuje riziko. Pokud někdo chodí na stejná místa pořád a pořád dokola a má pořád stejnou taktiku, tak je na DM, jak mu tento systém výdělku "osladí" - pokud se mu nelíbí, jak to hráč takhle hraje.

Za hraničáře i za jiné postavy se prostě dá hrát různýma cestama - takže proč by sakra nemohli mít hráči beztrestně postavu postavenou prostě na útoku se zvěřincem? Když je někde přidáno, jinde se musí zákonitě ubrat - v tomhle je myslím kouzlo všech RPG.
Violínka Flétničková- Specialistka na boj ve vysoké tlávě milující zubatá žvížátka.
Gamorin- Huba nevymáchaná a bídák v jedné osobě.
Harfagona- Téhle holce pusa jede i s lukem a kouzly něco svede.
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Grunt »

Imku proti tomuto skillu by měli mít jen tvorove třeba ve mestech nebo NPC priteličci hraničařů/Druidů. Všechny ostatní zvířata, i všeilajci bossove by měli jít zmámit, jen by tam mělo být tak vysoké DC že to stejně nehodí nikdo...
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
User avatar
Prometheus
Šlechtic
Posts: 318
Joined: 18:10 13. Feb 2008

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Prometheus »

Rejty wrote:
Prometheus wrote:A tiez nechapem preco vadi ze si hraniciar ovladne rovno bossa.Je to jedna z vyhod povolania a nemyslim ze by bolo mudre mu to brat.
Tobě se zdá normální, že hraničář ovládne bosse na dvojnásobným levelu, než je on? Takovýho, o jehož poražení si může nechat zdát kterákoliv postava na jeho levelu a ještě vylootuje epickej dung?

Ak sa naozaj jedna o taky velky rozdiel v lvl tak to samozrejme v poriadku neni.Ja som myslel styl boja ako taky.Nevidim na tom nic spatneho ak hraniciar vyuziva to co mu jeho povolanie poskytuje.
Ako som uz povedal nemyslim ze hraniciar je slabe povolanie, naopak dokaze sa vyrovnat ostatnym ale to ovladnutie zveri a zvieracich bossov k tomu patri.Len som nemyslel ze lov hraniciar dokaze ovladnut hig potvoru.Co ja viem tak na staru gorilu som chodil s jednym druidom ktory bol nejak pred 20lvl a ovladnut ju dokazal len vdaka bardskej piesni.
ACC Brik - Amywiel Luelven
ACC Brik - Pandora

A nakoniec: Meňavec by sa mal obnoviť.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Rejty »

Styl boje mi nevadí, vadí mi, že ovládne každej looser skoro vše.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by innfra »

No nevim jak co, ale slyšel jsem od kámoše včera že prej gorilu měl problém ovládnout druid cca 20 lvl a ještě nasongovanej bardem lvlu 20 aby mu to zvedlo sklly což už je opravdu docela hardcore, takže bych neřekl že to umí ovládnout každej looser, teda pokud pro tebe neni každej... :P
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Tretas »

Rejty wrote:Styl boje mi nevadí, vadí mi, že ovládne každej looser skoro vše.
to máš pravdu, já jsem s hraničářem si chodil po světě jako by se nechumelilo (hraničář 7 vrah 6) a procházel jsem se po prahvozdu aji v krynu, kromě alansijských tygru jsem daval skoro vše :wink: no zas tak vše ne, ale co jsem potřeboval tak jo
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
Addieau
Měšťan
Posts: 188
Joined: 11:08 11. Jan 2009

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Addieau »

Tak to se tedy budu muset po prahvozdu projít, protože jsem tam jako totální looser párkrát zařvala, když na mě ta hodná zvířátka zaútočila. O ovládnutí nemůže být ani řeč :roll:
Tak nevím, jestli se tady bavíme o něčem úplně jiném nebo mám tak na nic postavu, když se mi tyhle věci, co tu popisujete moc nedaří. Kolikrát jsou nepřátelští i někteří jezevci 8)
Violínka Flétničková- Specialistka na boj ve vysoké tlávě milující zubatá žvížátka.
Gamorin- Huba nevymáchaná a bídák v jedné osobě.
Harfagona- Téhle holce pusa jede i s lukem a kouzly něco svede.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Ovládnutí zvěře a boj proti stejnému druhu

Post by Skipp »

Si predstavte ze ja do prahvozdu nechodim...sakra uz by som mohol....pozna niekto cestu? (okrem cesty lodou)

Sorry za OT
Locked