A nikdy , nikdy tam nebude

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Loki_cz
Nováček
Posts: 18
Joined: 23:33 01. Feb 2009

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Loki_cz »

Czech_Luthor wrote:Zabránit se tomu dá a to že nebude hned po restartu (po pádu) boss připravenej, ale třeba až po dvou-třech hodinách...
Náhodně po restartu určit kdy se tam boss objeví
do hodiny - malá šance
1-4 hodiny - střední šance
4-8 - největší šance (odpovídá špičce přihlášených hráčů u restartu v 14:00)
8-12 - malá šance


Udělat více druhů bossů v jednom dungu
- jednou velí orkům šaman, jindy zaklínač, válečník atd..
- tygřice může mít málo životů a silné útoky se sražením, velký dohled a zákeřné útoky (zaútočí při pokusu vylákat její společníky), jednou půjde zabít snáz a jindy hůře (může být různá cena za trofej případně)
- hráči se nemůžou 100% na bosse připravit
(některý šaman sešle kouzlo ovládání mysli, jiný sesílá smrtící, jednou má náčelník sekeru s kyselinou, jindy tupou zbraň s chladem a štít)
// možná by to obdobně šlo u NPC válečníků (hodí se jim do invu třeba 5 zbraní, mají na všechny stejné specializace a nejsem si jistý, ale snad si vyberou jednu náhodně)
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by DenGrasse »

to zní odcela rozumně.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Bahnak »

sem pro všema 10
( a pokud to vyjde tak at ma samice alansijskyho tygra luk a střili jako AA, bude prča )
NE, ale fakt, pokud nekdo tohle umi nastavit a nascriptovat, tak mi to prijde jako super napad...
(už vidím tyn dav lidí co šeptá: at nemá štít, at nemá štít a vchází do štoly....)
Hlavne to chce si pohrat ale s kouzly, nekdo se naučí presne smyčku kouzel dané bytosti a pak jede presne to nejlepší proti tomu, vylepšit AI a nebo vytvořit ruzne typy kouzelniku
(jednou summoner v invisiblu, podruhe kruty cajzl s prstama smrti, nekdy liny defenzivni čaryfuk, jindy zakeřny implozák...)
to by byla prča.....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Marvin »

Bahnak wrote: to by byla prča.....
Ako pre koho...

Ked sa nad tym tak teraz zamyslam, tak mi sa mi to uz prestava zamluvat. Ono system, ze raz moze byt v dungu boss valecnik a raz kuzelnik cez smrtiaciu magiu totalne zakope do zeme solove charaktery. Nemyslim teraz PB, ktore lootia dungy samy lebo maju vacsi zisk ale RP hracov samotarov, ktori si taktiez obcas potrebuju nejaky ten dung vylootit kvoli peniazom a zvacsa to byvaju prave nemagicke povolania...ti samotari. A akonahle nabehne taky valecnik do dungu kde byvaju nemagicke potvory pripraveni celit tvrdym bojom a dostane prst smrti tak je po srande ...

Co sa tyka tych PB tak tym nezabrani ani nahodna generacia bossov. Mag a klerik nebude mat problem s ziadnym bossom. Ostatne povolania to budu mat znacne horsie a budu extremne nuteni chodit len do druzin kde je mag alebo klerik a ide hlavne o to, ze budu vobec nuteni chodit do druzin, lebo samy toho uz naozaj vela nezmozu pri takomto.

A z vlastnej skusenosti viem, ze pri hre za samotara aj ked chces hrat s druzinou, tak je to problem. Ty nemas absolutne ziadny IC dovod sa k nim pridavat a zvacsa to byva tak, ze oni nemaju ziadny OOC dovod ta brat sebou... To je aspon moja najnovsia nemila skusenost so snahou hrat takeho nejakeho outsidera. Paradoxne samozrejme je clovek nuteni hrat aj samotara s ludmi, lebo inak to nema zmysel, ze ano.

Ako napad je to pekny, ale pride mi to na ukor hratelnosti urcitych charakterov. Tot moj nazor.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Rejty »

Marvin wrote:...
Jestli někomu vadí, že nedá dung se smrtící magií, tak ať jde do jinýho nebo si nakoupí věci na záchraný hody a nebo lektvary s imkou na smrt. Nějakej crafter mu je jistě rád prodá. Se současnejma věcma může bejt silná každá postava.

To, že někdo něco nedá je jen jeho neschopnost hrát danou postavu nebo si sehnat pořádný věci, spolubojovníky a lektvary. Fakt nemám rád ty stížnosti typu: on ma PB a já ne. Tak si ho udělejte taky, pokud to neumíte, stěžujte si sami na sebe. Pokud to nechcete dělat, tak si nestěžujte a nebo za tu postavu nehrajte. Za současnýho stavu máte spoustu možností. Chtěl bych vás vidět hrát nemagický povolání, když by ve hře byly jen věci max. +1 a max. lektvary s léčením a boostama na vlastnosti.

PS: RP a BP se nevylučuje. Taky by mě zajímalo, podle čeho se určuje PB. Podle výbavy? Podle nízké charismy? Podle vysokého levelu? Podle povolání? Pouč mě.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Marvin
Mistr
Posts: 838
Joined: 12:50 13. Oct 2007
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Marvin »

Rejty wrote:
Marvin wrote:...
Jestli někomu vadí, že nedá dung se smrtící magií, tak ať jde do jinýho nebo si nakoupí věci na záchraný hody a nebo lektvary s imkou na smrt....

To je prave to o com hovorim, ked bude nahodny spawn bossov magov tak nebude mat do ktoreho ineho ist, a bez penazi si ani nekupi super veci ...

To, že někdo něco nedá je jen jeho neschopnost hrát danou postavu nebo si sehnat pořádný věci, spolubojovníky a lektvary.

Poriadne veci zozenies len ked na to mas prachy, ak ich nemas kde zarobit tak si mozes akurat tak piskat. O zohnani spolubojovnikov som pisal ...

Fakt nemám rád ty stížnosti typu: on ma PB a já ne. Tak si ho udělejte taky, pokud to neumíte, stěžujte si sami na sebe. Pokud to nechcete dělat, tak si nestěžujte a nebo za tu postavu nehrajte.

Nestazujem si na PB stylom "oh ho ma a ja nie" len sa mi zda, ze vsetky tieto "opatrenia a vychytavky" tohoto typu sa robia prave proti takymto solo looterom, ktori vylootia dung hned po ressi a zase na to doplatia len postavy, ktore hraju slusne a obcasne.


Chtěl bych vás vidět hrát nemagický povolání, když by ve hře byly jen věci max. +1 a max. lektvary s léčením a boostama na vlastnosti.

Ja som take povolanie hral 10 mesiacov s vecmi ako popisujes...

PS: RP a BP se nevylučuje.

To v zasade ani netrvdim, PB vyuzivam skor ako oznacenie pre to co som pisal vyssie a to na co si vlastne ludia stazuju v zaciatku tohoto topicu. Hraci ktori maju odlogle postavy pred dungami a hned po ressi nimi prefrcia v rozmedzi par minut a zhrabnu prachy. Horovil som len, ze tymto veciam nezabrani ani nahodny spawn lebo to zvacsa robia mrte silne postavy -klerici, magovia ..., ktorych to aj tak nezastavi.
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností,sobectvím a tyranií lidské zloby.Požehnán buď ten,kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty,neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí.A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny,kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry.A když uvalím svou mstu na tebe,seznáš,že jméno mé je DM!
User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Xaarth »

Zrovna to náhodné generování např.mága a bojovníka mi nepřijde štastný...jak psal Marvin.

Jako lepší nápad mi přijde náhodné spawnutí bosse v nějakém čase.
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Rejty »

Horovil som len, ze tymto veciam nezabrani ani nahodny spawn lebo to zvacsa robia mrte silne postavy -klerici, magovia ..., ktorych to aj tak nezastavi.

Nestazujem si na PB stylom "oh ho ma a ja nie" len sa mi zda, ze vsetky tieto "opatrenia a vychytavky" tohoto typu sa robia prave proti takymto solo looterom, ktori vylootia dung hned po ressi a zase na to doplatia len postavy, ktore hraju slusne a obcasne.
Dynamičtí bossové nemají za cíl omezit lootování dungů, ale odstranit stereotyp a udělat dungy zajímavější.

Když někdo hraje občasně, neznamená to, že hraje slušne. Vy si neuvědomujete jednu věc. Ten, kdo hraje každej den 10 hodin na tom bude vždy líp než ten, kdo hraje dvě hodiny tejdně. Nezaslouží si to snad? Když tomu chce věnovat ten čas, tak ať má klidně 30. level a já nevim jaký věci.

Právě nynejší stav je nastavenej tak, že to nutí hráče jít do dungu hned po resu, protože je jistý, že tam bude boss. Je to logický. Navrhovanej systém by tohle měl řešit.

Je to celý jen o tom, že máte rádi vaší jistotu a stereotypní vybíjení dungů. Pozor! Tady bude past! Pozor! Tady je mág a má tyhle a tyhle kouzla...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by kucik »

Je to právě o tom, že bys neměl naprostou jistotu, do čeho jdeš. Pokud znáš dung nazpaměť a víš přesně kde se co stane, tak mi to přijde dost hloupý.

Samozřejmě se nepočítá s tim, že tam jednou potkáš sktřetvěda s obouručkou a jindy tam bude lich. Nebudu tvrdit, že samotář má v tomhle stejný šance, jako skupina. Pokud dung dává jen díky jeho detailním znalostem a znalostem potovor vevnitř, využívá informace, který by prostě vědět neměl a přijde mi jako pitomost upravovat systém tak aby někdo mohl využívat informace na hraně OOC.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Phantorris »

Já hraju samotáře, PB si myslim, že rozhodně nemam, výbavu a prachy na svuj level mam rozhodně mizerný a toho času na hru mam taky málo. Ale přesto kdyby byl náhodný spawn bossů v náhodném čase tak sem všema deseti pro, protože bude ve hře mnohem víc adrenalinu a stereotyp mě moc nebaví. Prostě bude potřeba pružně reagovat na vzniklou situaci a ne (což mě právě nepřijde moc zábavný) přesně vědět co mě čeká....tak to aspoň vidí moje maličkost :)
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Neithan1 »

Predpokladam ze v jednom dungu bude len urcity pocet bossov ktori sa budu striedat. Nieje teda ziadny problem aby si spominany PB (sry neda mi to) nasiel taku jaskynu v ktorej ma najlepsich dynamickych bossov a tym si urobi z klasickeho lootenia super-seriu. O par milionov pre lootra na ucet viac a problem je vyrieseny.
Nepaci sa ti stereotyp ked vies kde presne je ktora past a presne ake kuzla ma boss ? tak do tej jaskyne nelez kazdych 30 minut.

Moj nazor, nestazujem si na to ako to je teraz. Zalezi od hraca ako sa v dungu pobavi, nie od tilesetu a NPC v nom.
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by nomis_b »

jop. nahodni bossove 100% pro. (casove i povolanim)

sice hraju klerika, tak nekdo namitne ze se me to moc netyka, ale vono nemate vzdy dispell, paralyzu, imku na mysl atd... proste i jako magicky povolani se budete muset pripravit lepe.
A zase se craftí...
User avatar
Phantorris
Šlechtic
Posts: 341
Joined: 13:36 07. Aug 2007
Location: Plzeň

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Phantorris »

Tak jako předpokladal sem, že asi v každý jeskyni bude urcitý počet bossů který se budou náhodně střídat, protože kdyby to bylo zcela náhodně tak by to mohlo bejt asi dost proti logice. Samozrejmně že všechno se dá ňákym způsobem vychytat, ale mě se ta pestrost se mi zdá stejně lepší než když to bude pořád dokola.

Co se týče toho, že bych lez každejch 30 min do stejnýho dungeonu, tak to fakt nedělam :wink: ....dobře teda kromě včerejška, kdy sem si, ale zoufale potřeboval sehnat prachy abych měl konečně aspoň na to abych si moh nahodit lvl a bylo mi to fakt dost proti srsti :?
Adelath Podkova - mladý bojovník, Dei-Anangův šampion, rytíř řádu Čestných rytířů Úsvitu

Pugor Wogsher - Tupý půlork, mladý barbar, jenž byl obětován Xi'An, když se chtěl pomstít nemtrvému za to, že po něm házel kameny.
Neithan1
Mistr
Posts: 992
Joined: 17:49 27. Oct 2007
Location: v každom ľudskom tele
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by Neithan1 »

prave o tebe som nepisal
Riviera Neithan : zvany tez divoky prst ci neklidna klavesnice. Vyzbrojen xenofobnim humorem nejtezsiho kalibru.

http://wiki.mibbit.com/index.php/Icons
(>_(>_<)_<)

Když něco chcete, vynucujte si to od okolí. Neptejte se, co vy sami pro to můžete udělat.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: A nikdy , nikdy tam nebude

Post by DenGrasse »

to odlogování se před dungem se dá řešit trvalejma spawn bodama, ale to už se tu všechno probíralo... krom toho to nepomůže, pač akorát hned k tomu dungu poběží...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
Locked