Page 3 of 4
Re: Záhady persistence
Posted: 11:30 30. Apr 2009
by innfra
To víc jak sto věcí... počítá se to ve stacku ? Dejmetomu 2x item gingsenu po 50 kusech či jsem tam narval 300K zlatých(po 250K se ro rozdělilo na dvě hromádky)...
Re: Záhady persistence
Posted: 11:41 30. Apr 2009
by nomis_b
1 stack = 1item pro perzistenci
Re: Záhady persistence
Posted: 11:44 30. Apr 2009
by kucik
Jop. Prostě jeden obrázek, jedna věc.
Re: Záhady persistence
Posted: 14:29 30. Apr 2009
by monstera
kucik wrote:To je ten sorrowuv barák? Jestli jo, tak tam bude celkem jistě problém v tom, že je v truhle 360(!!!) předmětů (když nepočítám stacknutý) a takhle dlouhou funkci prostě bioware engine nezvládne.
Poprosim Rejtyho, ať tam těch truhel dá víc a já to mezi nima rozházim. Pak udělám nějakej limit na počet předmětů v truhle. Víc jak stovku jsem jich tam totiž fakt nezkoušel strčit.
Je to barák, kterej měly před wipem Miriel a Lucie jako dílnu. Pak ho údajně Sorow předělával pro nějakýho trpaslíka, kterej přestal hrát, a koupila ho Sandra.
Před wipem bedny počítaly předměty a umožňovaly skladovat 250 předmětů, kdy stakované považovaly za 1 kus. Šlo do nich dávat vše kromě očarovaných věcí, ty ztrácely očarovanost a měnily se na normální.
Nevím, jak jsi napočítal 360 předmětů, ty tam rozhodně nejsou, pokud nepočítáš jednotlivé položky ve staku. Možná jsou tam nějaké pozůstatky které se nezviditelňují, o těch však nevím. Většinu těch předmětů v nové bedně už nebudu potřebovat a tak je vyházím, uvidíme, jestli to funkci bedny zlepší. Moc tomu ale nevěřím, tam musí být chyba, která u staré bedny není.
Re: Záhady persistence
Posted: 14:59 30. Apr 2009
by kucik
360 předmětů jsem napočítal jednoduše: Vypsala mi to databáze. Nevím, kolik zvládala staré persistence. U téhle považuju stovky za harní hranici. Někdo tam má sice přes dvěstě předmětů a problémy to nědělá, ale není to fakt dobrej nápad.
Radši ať se omezí obsah jedný bedny a dá se tam beden víc.
Psal, jsem, ať mi napíšeš, až budeš ve hře, ať se to může vyřešit.
Re: Záhady persistence
Posted: 10:40 02. May 2009
by Garett
Mam takovej problemek s trezorem, posledni dobou sleduju ze se mi tam po kazdym restartu (asi 2 dny) objevi Cerny opal a par Prostrednicku rytiru zkazy... nejdriv sem myslel ze o bylo zpusobeny padem serveru, nebo nakej lag, ale kdyz mi to udelalo i podruhy a potreti tak uz tam asi naka chybka bude...
muzete se mi na to nekdo podivat?
Re: Záhady persistence
Posted: 08:38 04. May 2009
by Jachym
Tak dodnes jsem si myslel , že se v truhlách ničí jenom věci upravené v craftu. dříve jsem si nasekal surové dřevo a fungovalo, uhlí - fungovalo, atd. Dnes jsem ale zjistil že ne všechno surové funguje - surová ruda se mi zkazila a to bez zásahu bez upravy v craftu. Tak když už nefungují ani surové věci tak to pak může s klidem požírat a likvidovat cokoli. Toto ale není nový problém lae problém pškně starý a samy DM psali , že s tím musí něco udělat. Pokud chcete mít alespoň trochu funkční spolky tak potřebujete funkční persistentní bedny.
Bez společného majetku to nefunguje ani v reálu. Že persistentní truhly umí fungovat velmi dobře se můžete přesvědčit na jednom nejmenovaném serveru , kde je tech truhel asi 8 druhů a každá persistentní a každá má jiné vlastnosti.
Pokud je to složité a neumíte to, nevadí , jsme lidé a i to je normální , já to také neumím a neumím toho víc a není třeba se za to stydět. pak je potřeba se poohlídnout jak toto řeší jinde. Velice bravůrně vyřešili tento problém , a ted si dovolím i jmenovat, na serveru Demona . Tam je výčtová uschovna materiálu.
Prostě co dáte do bedny do uschovny , tam fyzicky nevidíte ale objeví se vám ve výpisu itemů které mate v bedně uložené . Pak jen kliknete na položku - třeba - 7 - ingoty železa 10 ks, a tyto se vám objeví v inventáři.
Výhoda je že to šetří paměťové prostředky serveru a odstraní se půl minutivé načítání zobrazení a nemůže se nic pokazit , prostě máte pak v invu to co bylo v bedně napsano.
Závěrem bych chtěl říci že : Velice si vážím a oceňuji práci DM a celého realizačního týmu a tento příspěvek nebyl v žádném případě proti někomu namířen a jeho napsání nebylo vedeno zlými úmysli. Pouze a jen s cílem trošinku pomoci naší milované Thálii.
Re: Záhady persistence
Posted: 10:34 04. May 2009
by DenGrasse
už jsem to tu psal jednou pro monsteru, tak ještě jednou pro ostatní:
pojem: z craftu neznamená jenom věci který už jsou zpracovaný, ale i suroviny, který jste ještě nezpracovávali (konečně, už jste je těžili, takže v craftovym procesu už sou!!!) - i ty maj na sobě nějaký proměnný!!! Týká se to věcí, co maj na sobě proměnný!!! !!! !!!
Re: Záhady persistence
Posted: 10:46 04. May 2009
by innfra
Já teda neměl problém s trezorem v bance... dal jsem tam nějaký vybroušený kameny a fugvali mi dál(leštění)...
Ty byliny co jsem z toho vyházel asi taky, protože nezměnily váhu...
A nemám problém s načítáním obsahu, a myslím že doba 2s přibližně je rozumná doba... to podle mě není chba na servru... spíš otázka PC co vlastní hráč (HW nekompatibilita OS a programy - už jsem viděl lecjaká zvěstva... např. porno skované na cestě c:\windows\system.. a dotyčnej se podivuje nad tím, že mu chybí nějaký hnihovny atd. jak se v tom hrabe přemisťuje to v domění že se to nedá najít) sry všem co mají doma starý kompl, já se přiznám mám ještě sérii od 286, 386, P1, P2, celeron, AMD64, P4 duo... jsem do toho blázen, sice to pojede asi brzo na sběrnej dvůr, ale všechno je ještě funkční

a starej notbuk 286, který jsem vypojil IDE kablík a kvůli zatavenýmu šroubu nezandám Z5
JJ prostě trezor na dvě možná 3 věci, ale osobně už jen ten trezor čistim, takže až najdu kupce pro ohnisko, tak doufám, že bude fungovat jako ostatní věci...
Craft rullez craft is 95% of inventory

Re: Záhady persistence
Posted: 10:58 04. May 2009
by kucik
Problém je v nedostatku času a mizivých informacích od hráčů, co jim nefunguje.
Re: Záhady persistence
Posted: 12:09 04. May 2009
by monstera
DenGrasse wrote:už jsem to tu psal jednou pro monsteru, tak ještě jednou pro ostatní:
pojem: z craftu neznamená jenom věci který už jsou zpracovaný, ale i suroviny, který jste ještě nezpracovávali (konečně, už jste je těžili, takže v craftovym procesu už sou!!!) - i ty maj na sobě nějaký proměnný!!! Týká se to věcí, co maj na sobě proměnný!!! !!! !!!
A já se tě znova ptám, co bys tedy do bedny směl dávat ? Vźdyť účelem beden je právě uschovávat suroviny a polotovary pro kraft ! Protože i natrhaný kytičky jsou dle tvé definice kraftová věc, zbývají jen nalezené itemy z lotu ! To by jsme žádné bedny nemuseli mít.
Tvůj názor je možná logicky správný, ale pro hru nesmyslný !
Re: Záhady persistence
Posted: 12:12 04. May 2009
by monstera
kucik wrote:Problém je v nedostatku času a mizivých informacích od hráčů, co jim nefunguje.
zaručuji přesné a přímé informace na přímou adresu ať tady nespamujeme. Přesně se zaměřím na persitenci a budu hlásit všechny problémy prodrobně.
Re: Záhady persistence
Posted: 13:11 04. May 2009
by DenGrasse
monstera wrote:
A já se tě znova ptám, co bys tedy do bedny směl dávat ? Vźdyť účelem beden je právě uschovávat suroviny a polotovary pro kraft ! Protože i natrhaný kytičky jsou dle tvé definice kraftová věc, zbývají jen nalezené itemy z lotu ! To by jsme žádné bedny nemuseli mít.
Tvůj názor je možná logicky správný, ale pro hru nesmyslný !
ach jo. já přece neříkám, že to takhle má být napořád!!! trocha rozumu do toho naříkání, prosím!!!
říkám jen, že to to teď nefunguje a co to přesně znamneá, protože i když lidi vědí, že to nefunguje, pořád dokola to zkoušejí, pořád dokola jsou překvapení a pořád dokola naříkají na fóru!!! takže, dokud se to nevyřeší, nestrkat nic do truhel, nedivit se a nenaříkat !!!
Re: Záhady persistence
Posted: 13:32 04. May 2009
by innfra
DenGrasse wrote:monstera wrote:
A já se tě znova ptám, co bys tedy do bedny směl dávat ? Vźdyť účelem beden je právě uschovávat suroviny a polotovary pro kraft ! Protože i natrhaný kytičky jsou dle tvé definice kraftová věc, zbývají jen nalezené itemy z lotu ! To by jsme žádné bedny nemuseli mít.
Tvůj názor je možná logicky správný, ale pro hru nesmyslný !
ach jo. já přece neříkám, že to takhle má být napořád!!! trocha rozumu do toho naříkání, prosím!!!
říkám jen, že to to teď nefunguje a co to přesně znamneá, protože i když lidi vědí, že to nefunguje, pořád dokola to zkoušejí, pořád dokola jsou překvapení a pořád dokola naříkají na fóru!!! takže, dokud se to nevyřeší, nestrkat nic do truhel, nedivit se a nenaříkat !!!
Řict že to nejede snad neni naříkání né ? Prostě já nevim co tam strkat do tý bedny už... všechno mi zatím fungovalo, nijak se to nezměnilo... takže když něco najdu tak to řeknu, ale radši bych to nechal na někom jiným než tam strkat svoje věci

a taky kdybych si mohl "někde" koupit batoh tak bych si ho koupil radši, jenže batoháře kterýho jsem znal v dar garagu jsme zabili při útoku a o jiným nevim, jestli nějaký vůbec je...
Re: Záhady persistence
Posted: 17:10 04. May 2009
by monstera
DenGrasse wrote:monstera wrote:
A já se tě znova ptám, co bys tedy do bedny směl dávat ? Vźdyť účelem beden je právě uschovávat suroviny a polotovary pro kraft ! Protože i natrhaný kytičky jsou dle tvé definice kraftová věc, zbývají jen nalezené itemy z lotu ! To by jsme žádné bedny nemuseli mít.
Tvůj názor je možná logicky správný, ale pro hru nesmyslný !
ach jo. já přece neříkám, že to takhle má být napořád!!! trocha rozumu do toho naříkání, prosím!!!
říkám jen, že to to teď nefunguje a co to přesně znamneá, protože i když lidi vědí, že to nefunguje, pořád dokola to zkoušejí, pořád dokola jsou překvapení a pořád dokola naříkají na fóru!!! takže, dokud se to nevyřeší, nestrkat nic do truhel, nedivit se a nenaříkat !!!
Proboha tady nikdo nenaříká, tady se hlásí chyby, aby se mohly odstranit ! A protože pro jejich odstranění je potřeba podrobná informace, tak to popisuju podrobně !