Page 3 of 4
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 15:42 28. Jul 2009
by Tretas
dik za radu, sice jsem to udelal trochu jinak-zkopiroval jsem ten soubor na plochu prepsal a vratil

Re: NWN Windows VISTA
Posted: 15:47 28. Jul 2009
by kucik
Lol. Ještě mi někdo tvrďte, že windows vista jsou operační systém

Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:02 28. Jul 2009
by nomis_b
jaara wrote:V tom je určitě problém, ten soubor je standardně chráněný (jako skoro vše při zapnutém UAC). Musíš spustit editor s právy "pravého" admina.
hm, muj sef ma s visty podobnej probelm. slozak ma nastaveni : jen pro cteni a NEJDE to proste nastavit jinak. kdyz to nastavim jinak, tak se mi to ihned vrati zpet. nepomaha nic, takze nejde v te slozce nic editovat.
je to ten stejny problem? co je to UAC ? muzu se toho nejak operativne radit?
PS. rict sefovi at si to zkopiruje na plochu nepovazuji za reseni

Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:14 28. Jul 2009
by kucik
V dřevních dobách, když vznikaly první operační systémy, lidem došlo, že počítač bude asi používat víc než jeden člověk a že systém by měl těm lidem zajistit, aby jim nikdo jinej nesahal do jejich práce. Tehdy vymysleli uživatele a uživatelská práva.
Zároveň bylo logické, aby jeden z těch uživatelů byl administrátor a on jediný by měl mít práva měnit věci zásadní pro běh počítače.
Na tuhle vymoženost po mnoha letech přišli i páni od MS a začli jí tedy taky implementovat.
Tudíž hádám, že je třeba se přihlásit jako administrátor a pak si můžeš změnit co potřebuješ.
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:18 28. Jul 2009
by nomis_b
vono to prave aji jako administrator menit nejde

respektive se mi to zemni automaticky zpet

Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:25 28. Jul 2009
by kucik
A když odnastavíš nadřazenýmu adresáři ,,jen pro čtení". a zkontroluješ práva?
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:28 28. Jul 2009
by nomis_b
prave presne rpi tomhle se mi to vraci zpet. nechapu to, jinak bych se neptal. je tam jediny uzivatel a ten ma administratorske prava, presto se to pri kliknuti na: jen pro cteni pta zda se ma prehlasit jako administrator, a i kdyz das ano, tak se to prepise, ael kdyz na to kliknes znova, jako by si nic neprepsal (vse je presne jak predtim).
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 16:47 28. Jul 2009
by kucik
Podivej se na nadřízenej adresář a zkontroluj vlastníka složky (pokud visty maj něco jako vlastníky)
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 17:07 28. Jul 2009
by nomis_b
hm, kdyz si tu slozku ale kopirujes primarne mezi dvemi pocitaci, bude pokazde jinej vlastnik. ale ten by to mel mit moznost prenastavit, ze ?
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 22:35 09. Sep 2009
by zachy
Nechci zakládat novy topic tak to prsknu sem...
Mam problem:
Nainstaloval jsem si Windows 7 Ultimate 64bitovou verzi. Prekopal jsem sem NWN ale kdyz spustim hru strasne se to seka uz v Menu

a kdyz se lognu do hry vsechno kolem je bily a jeste vic se to seka
Takze moje milovane forum... co mam delat??
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 22:54 09. Sep 2009
by Skipp
zachy wrote:Nechci zakládat novy topic tak to prsknu sem...
Mam problem:
Nainstaloval jsem si Windows 7 Ultimate 64bitovou verzi. Prekopal jsem sem NWN ale kdyz spustim hru strasne se to seka uz v Menu

a kdyz se lognu do hry vsechno kolem je bily a jeste vic se to seka
Takze moje milovane forum... co mam delat??
To bude grafikou,skus preinstalovat driver,p opripade sa pohraj s videou nastavenim v menu. Skus hru spustit v okne,poskusaj kadeco
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 23:13 09. Sep 2009
by zachy
No jednim z problemu je ze v nwconfig mi to detekovalo jako operacni system
[OS]
OS=Windows XP v5.1 build 2600 Service Pack 2
zbytek souhlasi...
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 09:57 10. Sep 2009
by Bahnak
Doteď jsem řešil podobný problém, pohraj si s nastavením grafiky, mě hra blbla a čím víc jsem ubíral detailu a pokoušel se ohlodat co šlo, tím to bylo horší... nakonec jsem to pustil na max detailech, antialisingem x4 s detaily na max a hra běží plynule bez jediného klopýtnutí... u mě to byl problém N-Vidie řady 8000, což se už řešilo a tímto děkuji všem kdo do toho článku tenkráte přispěli, jinak bych to nerozchodil....
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 11:13 10. Sep 2009
by zachy
Problem vyresen dekuju vsem... Zamenil jsem ovladace na grafickou kartu z puvodniho windowsackyho baliku ovladacu na originalni od ATIny...
Re: NWN Windows VISTA
Posted: 23:04 22. Sep 2009
by Necrooo
innfra wrote:no až vyjdou win 7 tak by prej vlastníci vist lepších jak home (tím lepším se myslí už i home premium), tak dostanou zdarma upgrade na 7, co jsem někde zaslechl...
vo tom tedy nic nevim a mam home premium