Miky wrote:
Spíš z racionálně omezeného hlediska. Každá strana, která získá 1% dostane za každý hlas 100Kč, takže volbou neparlametní straně velmi pomůžeš a posílíš ji. Odpovědnosti se zříká každý, kdo nevolí, protože tím posílí nejsilnější strany. Volba malé strany rozhodně posílí demokracii, je potřeba aby tak volilo co nejvic lidí.
Nu tomu říkám rozumný názor. Volme malé strany, aby přelezly 1% a dostaly peníze. Co na tom, že se nedostanou do Parlamentu a nic neovlivní, svoje peníze mají!
Kdyby malé strany volilo více voličů (více než 5%), nebyly by to malé strany. Staly by se z nich velké, přitáhly by ty samé kariéristy a typy co přitahují strany velké. Za dva tři roky by bylo úplně jedno, jaké myšlenky stály na počátku. Kdo nevěří, ať tam běží.
DenGrasse wrote:
Opoziční smlouva byla podle tebe slušná?
opoziční smlouva byla jedním z posledních projevů odpovědnosti ve vysoké politice, míněno odpovědnosti k státu. Strany, které k ní přistoupily, tak učinily s vědomím, že je to dlouhodobě poškodí v očích voličů a vystavují se ztrátě preferencí, přesto do toho šly.
DenGrasse wrote:Zdroj? Zednáři nemají polické cíle, navíc je to vysoce eticky založené a osvícene společenství.
Asi mluvíme každý o jiných zednářích. Já mluvím o těch, mezi nimiž figuruje Standa Gross.
DenGrasse wrote:Lobby ovládá subjekt který je zrovna u moci, momentálně je zmanipulovaná ODS. Viz "protikuřácký zákon" nebo třeba radar:
Lobby se vždycky snaží manipulovat s politikou, ale ČSSD je trochu jiný případ než zmiňuješ.
Co se týče radaru, odsouhlasila jej na počátku ČSSD, potom když nebyla u vlády a zjistilo se, že veřejné mínění je proti, od toho cukla. Tomu se říká konzistence postojů. O tom, že ODS je spíše proamericky než proevropsky orientovaná, se obecně ví, nevím co na tom koho udivuje. Já bych radši nebyl nijak oreintovanej, ale ono to bohužel nejde, na to jsme příliš malej stát a každej kdo si myslí opak si to myslí blbě. Dějiny nám to už mnohokrát ukázaly. Takže, sice nerad, ale radši s Amerikou, než s Rusama - a EU neni nic než pole pro ruskou politiku. Netvrdim, že to dopadne špatně, ale je to bohužel dost pravděpodobný.
A když už máváš těmi diagramy, zjistil sis aspoň kdo stojí za odpůrci radaru? Kolik z vůdců těch tzv. aktivistů je placeno z Ruska? Možná bys měl načíst něco z dějin, o tom, jak německá tajná služba financovala říjnovou revoluci, nebo jak KGB zakládala a dlouhodobě financovala různá "zelená" hnutí v západní Evropě.
DenGrasse wrote:
Nesmysly. Postoj k radaru a poplatky ve zdravotnictví popudily většinu společnosti, která pak dala hlas ČSSD. Paroubkovo lhaní s tím nemá souvislost, kampaň soc. dem. výsledek samozřejmě ovlivnila, ale vítezství není díky ní, ale krokům ODS.
Vidím, že jsi opravdu znalý člověk a příjemný diskutér. Ano, lidi nechtěli radar. Nedivím se. A nechtěli ani poplatky, jenomže ono to prostě jinak nejde. Bez zavedení nějaké formy spoluúčasti se zdravotnictví během pár let zhroutí a potom nebude žádné (nebo velmi drahé). Lze se jen obávat, že právě na tohle Rath a jeho kamarádíčkové, kterým rozdává nemocnice, čekají...
DenGrasse wrote:Nesouhlasím. Proč by to tak mělo být? Myslíš, že si např. rolníci umírající hladem v KLDR zaslouží tamní režim? Ten prohnilý póvl co rozhoduje o našich životech si nezasloužíme ani my.
Problém KLDR je velmi složitý a nechci ho tady rozebírat. KLDR není demokratická země a komunismus jim tam implantovala Rudá armáda na bodácích, i když tehdy za velkého jásotu lidu (který byl předtím, od roku 1910, okupován Japonskem a ještě předtím Čínou, takže Korejci poznali první nezávislost až po WW2). Nicméně, my demokratická země jsme a své představitele svobodně volíme. Proto platí co jsem řekl, máme takové, jaké si zasloužíme. Vždyť jsme si je sami vybrali a když ne ty, vybrali ti je sousedi a zbytek ulice to mlčky schválil tím, že nehlasoval. Co je na tom k nesouhlasení?