Page 3 of 4
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 13:19 17. Jul 2009
by Grunt
Tao Kan:
No nevím hraji hraničáře a za těch svých 23lv sem umřel 6x. Vzhledem k tomu že navrhuji, aby se zvýšila možná ztráta XP v chrámech v závislosti na čase nevím kde si vzal že se snažím uspořit XP.
A jak tu někdo psal spolupráce postav by se měla podporovat a ne možnosti NPC knězů.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 13:22 17. Jul 2009
by Pajule
Grunt wrote:Tao Kan:
No nevím hraji hraničáře a za těch svých 23lv sem umřel 6x. Vzhledem k tomu že navrhuji, aby se zvýšila možná ztráta XP v chrámech v závislosti na čase nevím kde si vzal že se snažím uspořit XP.
A jak tu někdo psal spolupráce postav by se měla podporovat a ne možnosti NPC knězů.
jo stim souhlasim

Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 13:29 17. Jul 2009
by kucik
Z navrhovaných věcí mi přijde jako nápad následující kombinace.
1. Upravit ztracené xp o modifikátor času ztráveného v podsvětí. (vyjma průchodu přes Atarotha). Výsledkem by bylo, že se postavě vyplatí vzkříšení na místě, než se trmácet za knězem.
2. Ztráta xp v závislosti na tom, jakou práci si dá PC kněz s oživením.
3. Stále si myslím, že má mít namemorované kouzlo přednost před svitkem. Musí to sesílat kněz, stojí ho to namemorované kouzlo ve slotu.
S timhle bych souhlasil. Záleží, jak se to zdá ostatním.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 13:32 17. Jul 2009
by tao kan
Já to prostě vidím jinak

. Další názor: Jak to necháte na hračích, tak se tu nezastaví a ress po telu jen pokvete. To mě do RP světa nezapadá. Když už tak ať to procento je závislé na lokaci. Přecejenom nemocnice (chrám) je něco jiného než lesní cesta (silnice).
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 14:05 17. Jul 2009
by Esuliams
tao kan wrote:Já to prostě vidím jinak

. Další názor: Jak to necháte na hračích, tak se tu nezastaví a ress po telu jen pokvete. To mě do RP světa nezapadá. Když už tak ať to procento je závislé na lokaci. Přecejenom nemocnice (chrám) je něco jiného než lesní cesta (silnice).
Ten ress po tellu- pokud tam bude hrát roli ten čas, tak se ti nevyplatí někomu psát. Thalie je obrovská a když zemřeš např. v Krynských, tak ti těžko nějaký klerik pomůže, když bude např. v Prahvozdu. To si ti potom vyplatí, aby tě donesli druhové do chrámu, bude to časově rychlejší.
S tou silnicí to asi moc nechápu...
S tím co napsal Kucík souhlasím
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 14:26 17. Jul 2009
by Sorrow
To Tao Kan: oba dva prispevky sou presne to co myslim i ja

Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 14:37 17. Jul 2009
by ravangorn
A co kdyby klerik mohl oživovat stejně jako NPC kněz, ale musel by přihodit svému bohu nějakou tu oběť v podobě hromady zlatek stejné nebo menší jako u NPC kněze?

Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 16:12 17. Jul 2009
by DenGrasse
Ne, zásadně jsem proti nelogickejm IC řešením.. proč by bůh bral nějaký zlato??? NPC klerik jo, ten potřebuje zlato na údržbu svatyně a stravu.. a příspěvky do církevní pokladny.. a novej ornát a tak.
To co napsal Kucik mi docela sedí. Možná udělat nějakou závislost mezi caster levelem a level oživovaného? Jako že čím schopnější klerik, tím menší ztráta XP... NPC klerici by měli nastavenou nějakou svojí úroveň, PC klerici taky.. svitek by měl klasickou (nejnižší možnou).
Pak už chybí jenom aby se ošetřilo kříšení v boji. Myslím, že během nejbliží doby po úmrtí by mělo být možné kouzlo seslat rovnou, po nějaké době (třeba 1 min.) už jen s přípravnými kouzly (nějaká kouzla nižších levelů, svitky nebo jen item v ruce či batohu). Sesílání by klerikovi zrušilo všechny ostatní kouzla (nebo minimálně sanctuary, invisibility atd.). U NPC klerika by se předpokládalo, že tyhle okolnosti jsou naplněny tím, že se tak děje v chrámu.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 16:17 17. Jul 2009
by Grunt
DenGrasse:
Jo jo to se mi líbí. I ty svitky by tím pádem k něčemu byli.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 21:50 17. Jul 2009
by černý vlk
k opravě:
ideální podle mě by bylo, kdyby NPC kovář měl možnost "opravit výstroj" a rovnou by opravil vše, co používá postava zrovna v tu chvíli
ke smrti:
1) mrtvola by se rozpadla do 1 minuty po smrti postavy, pokud by byla sebrána, pak do 5 minut (možná 10ti). Pak je ress svitkem nebo kouzlem opravdu kýžená věc.
2) klerik hodí do slotu ress. Nebo někdo s maxovaným UMD utratí majlant aby měl svitek s sebou (svitek, který se nedá koupit na kila)...to se mi zdá stejnocenné
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 21:56 17. Jul 2009
by George
černý vlk wrote:
ke smrti:
1) mrtvola by se rozpadla do 1 minuty po smrti postavy, pokud by byla sebrána, pak do 5 minut (možná 10ti). Pak je ress svitkem nebo kouzlem opravdu kýžená věc.
Vynásob si ty čísla desítkou a pak se dostaneš k minimální době rozpadu, jakou bych uznával jako dobrou věc

... jedna minuta by možná dokonce znamenala, že se musí postava oživit ještě uprostřed boje aby náhodou nezmizla, krom toho je to blbost.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 22:24 17. Jul 2009
by černý vlk
George wrote:černý vlk wrote:
ke smrti:
1) mrtvola by se rozpadla do 1 minuty po smrti postavy, pokud by byla sebrána, pak do 5 minut (možná 10ti). Pak je ress svitkem nebo kouzlem opravdu kýžená věc.
Vynásob si ty čísla desítkou a pak se dostaneš k minimální době rozpadu, jakou bych uznával jako dobrou věc

... jedna minuta by možná dokonce znamenala, že se musí postava oživit ještě uprostřed boje aby náhodou nezmizla, krom toho je to blbost.
pokračuj, ...krom toho je to blbost proč? rozpad těla bez "sebrání" = nikdo neposkytnul první pomoc, postava je v podsvětí bez návratu pomocí kněze. Jakmile někdo rychle postavu "sebere" = poskytnutí první pomoci, stabilizace těla apod...ten navrhovaný čas je jen příklad..je jedno jestli to bude 1 a 5, 3 a 10 minut.
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 22:29 17. Jul 2009
by Czech_Luthor
Ehm promin, ale ty se ve válce kde nemáš přehled o ničem jen o tom aby jsi nedostal ránu staráš o to, aby jsi dával první pomoc spolubojovníkovi? Promin ale tohle je brutálně spekulativní
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 22:30 17. Jul 2009
by kucik
A jakej to bude mit smysl? K cemu to bude dobry?
Re: Několik nápadů a připomínek
Posted: 22:44 17. Jul 2009
by Czech_Luthor
já jsem na vaší straně Kuciku *pohotově se brání* Mě se ten jeho návrh právě nelíbí
