Re: Isabell....příběhy ze "života"
Posted: 12:27 16. Oct 2010
SOUBOJ BYL ODEHRÁN
Pokaždé,byť se sebemenším zachvěním,si zavzpomínám,jak jen to bylo přetěžké. Můj život byl plný krásných chvil,než nastal onen osudný bod zlomu. Můj drahý manžel, tak vzdálen mě i mé dceři, byl v nedohlednu. Myslím na něj ale tak často, jak často tepe mé srdce. Naší dceru zavezla jsem na bezpečné místo a rozhodla se svého muže najít ať už je kdekoliv. Tušila jsem pouze, že by se mohl nacházet poblíž Isilské tvrze. Osedlala jsem tedy Stříbrnovlase, máchla křídly a směřovala tím směrem. Nemohla jsem ale jet po známých cestách,hledala jsem různé obkliky a rozcestí. A tak se mi cesta zdála nekonečnou. Několik nocí jsem přenocovala v polospánku za svitu svýchkouzel, skryta ve stínech. Po ranním osvěžení u vodopádů jsem plánovala svou cestu dál. Kůň se zrovna pásl, když v tom jsem pocítila zachvění.
Ten pocit přejel zkrze mě jako varování. Bylo to tím temným a hlubokým lesem co byl předemnou. Přesto nebylo zbytí a já vjela opatrně do tmavého jehličnanů plného lesa. Raději sem přešla nejisté můstky. Než jsem ale za nimi stačila nasednout zpět na koně, zahlédla jsem dívenku. Odhrnovala sníh holýma ručičkama na místech, kde rostly trsy a byliny. Rozhlédla jsem se, ale neviděla jsem ani živáčka krom ní. COPAK TU DĚLÁŠ MALÁ? KDEPAK MÁŠ RODIČE? Dívka mi ale neodpovídala, ignorovala mě. Pomyslela jsem si, snad není hluchá chudinka. Uvázala jsem koně ke stromu a přistoupila k ní blíž. Dívenka měla černé delší vlásky a dlouhá ofina jí spadala v ohybu do tváře.Klečela v černých saténových šatičkách ve sněhu. Ruce měla odřené a zakrvácené. Ten pohled jsem nesnesla. POMOHU TI DÍTĚ. Chtěla jsem jí rány zahojit a dotkla se tak jejích rukou. V ten okamžik mé mrazení bylo ještě intenzivnější. Měla jsem neblahý pocit, krev mi tuhla v žilách. Dívenka pomalu zvedala hlavu a vzhlédla do mých očí. Zarazila jsem se, když jsem uviděla její démonické oči. Ihned mi to přišlo jako zlé znamení a pustila jsem její dlaně. Dívka měla uhrančivý hluboký pohled. Měla jizvy po tváři a několik odřenin. Už si přesně nepamatuji. Do paměti se mi vryli pouze její oči. Sotva bych jí mohla nazvat roztomilou, ať mě Dei-Anag neopouští...měla krev tieflinga! Začala jsem kouzlit podpůrná kouzla. DÍTĚ NEŘESTI ZŮSTAŇ KDE JSI. INU KDE MÁŠ RODIČE? Malá se pousmála a pravila NA TOM NESEJDE. Její odpověď mě překvapila. JAK TI ŘÍKAJÍ? Do rukou jsem vzala svou bílou hůl. MLADÁ PANÍ. Dívka vztala z kleče. JAK JE TOMU ABY SE MALÝM HOLČIČKÁM ŘÍKALO MLADÁ PANÍ? KDO JSI A KDO JSOU TVÝ RODIČE? Dívka natáhla přes hlavu kápi, právě začly spadávat sněhové vločky. Dívenka mlčela. TAK ŘEKNI HŘÍŠNICE JAK SI....Dívka mě přerušila A CO BYS RÁDA SLYŠELA CARMEN? Zatuhlo ve mě. JAK SI MĚ TO NAZVALA? Děsila mě.SLYŠELAS. Odsekla mi. ODKUD ZNÁŠ MÉ JMÉNO? TY,TY MÁŠ DÉMONNÍ KREV! ODSTUP ODE MĚ! Musela mě sledovat dlouho.Byla jsem připravena čarovat. Malá se zasmála. JÁ NEVÍM MNOHO,VÍM JEN TO, ŽE SI V HAJZLU. V tu chvíli se pozastavil čas,nemohla jsem se pohnout,nemohla jsem dělat nic. Ihned jak jsem cítila, že mohu kouzlit udělala jsme tomu tak a skryla jsem se. Povolala jsem andělského archona.Už jsem zjistila,že mám čest s kouzelníkem,ale po povolání se zjevil bojovník v těžké zbroji s ozářenou rudou kosou. Rozsekl povolaného na dva kusy!
Hrůza pohledět. Seslala jsem na něj kouzlo,které ho zadrželo na místě. Ale velkou snahu stálo to aby ke mě nedoběhl. Jeho kosa se zastavila napřáhlá nademnou. Mezitím na obloze přilétal drak. Klesal níž a níž a chrlil na mě oheň. Dívenka mezitím jen mlčky pozorovala situaci řekla bych. Bojovník byl stále nehybný,ale drak někoho poslouchal,musel být přivolán velkou mocí čarovnou. Tak nebo tak,když mě těžce ranil odlétl a mě na krku zůstala ledová čepel. Šeptl mi ženský tajemný hlas. NA KAŽDÉHO ČEKÁ JEHO MÍSTO,TVOJE PATŘÍ PODE MĚ.A TO AŽ ÚPLNĚ NEJNÍŽ TY JEDNA POČESTNÁ COURO!! Něčím tupým mě uhodily do hlavy. Vzbudila jsem se v tmavé místnosti přivázaná provazem na rukou i nohou rozkročmo ke dvoum dřevěným sloupům přes jeden metr od sebe vzdálených. Už to mě bolelo. Ale především jsem se trápila myšlenkami co bude dál. Nahota pro mě byla zahanbující. Nevím co se stalo s mým koněm do teď. Mé věci i má hůl byly pryč. A snad i má budoucnost. Nemyslela jsem na nic jiného než na svou dcerku a manžela. Křičela jsem o pomoc. Pak vešla do místnosti ta žena. Myslím,že popis odpovídal Isabell. Kolikpak by jiných takto krásných a přesto zlých bytostí jinak žilo na světě?! Musela to být ona!TADY SI MŮŽEŠ KŘIČET JAK CHCEŠ ZAKLÍNAČKO. Prohlížela si mě. CO PO MĚ CHCEŠ VRAŽEDKYNĚ?TUŠÍM KDO JSI. CHtěla jsem zůstat naživu,bála
jsem se. UKLIDNI SE OPEŘENČE,NEZABILA JSEM TĚ....ZATÍM. VÍM, ŽE MÁŠ DÍTĚ. DCERU NEBO SYNA? Brala do ruky bič. Rozhodla jsem se mlčet.Švihla mě bičem přes břicho. JAK SE JMENUJE? Začla křičet.Neviděla jsem za sebe. Začla jsem plakat. Znovu mě švihla. KDE TEĎ JE? Vyhrkla jsem bolestí a prosením o milost. Otrhávala mi pírka z křídel a našeptávala mi. Každým škubnutím ze mě opadávaly zbytky sebeúcty.Bylo mi jasné co chtěla,mou dceru. Vydržela jsem jak nejdéle se jen dalo. Nastoupil onen bojovník a sundal helmici. Nikdy předtím jsem ho neviděla. Začly muka. Nemám tu sílu je vyprávět. Navždy poskvrněná s ostnatým drátem přibytým kolem mé hlavy jako otrokyně Temné paní.
Hrůza pohledět. Seslala jsem na něj kouzlo,které ho zadrželo na místě. Ale velkou snahu stálo to aby ke mě nedoběhl. Jeho kosa se zastavila napřáhlá nademnou. Mezitím na obloze přilétal drak. Klesal níž a níž a chrlil na mě oheň. Dívenka mezitím jen mlčky pozorovala situaci řekla bych. Bojovník byl stále nehybný,ale drak někoho poslouchal,musel být přivolán velkou mocí čarovnou. Tak nebo tak,když mě těžce ranil odlétl a mě na krku zůstala ledová čepel. Šeptl mi ženský tajemný hlas. NA KAŽDÉHO ČEKÁ JEHO MÍSTO,TVOJE PATŘÍ PODE MĚ.A TO AŽ ÚPLNĚ NEJNÍŽ TY JEDNA POČESTNÁ COURO!! Něčím tupým mě uhodily do hlavy. Vzbudila jsem se v tmavé místnosti přivázaná provazem na rukou i nohou rozkročmo ke dvoum dřevěným sloupům přes jeden metr od sebe vzdálených. Už to mě bolelo. Ale především jsem se trápila myšlenkami co bude dál. Nahota pro mě byla zahanbující. Nevím co se stalo s mým koněm do teď. Mé věci i má hůl byly pryč. A snad i má budoucnost. Nemyslela jsem na nic jiného než na svou dcerku a manžela. Křičela jsem o pomoc. Pak vešla do místnosti ta žena. Myslím,že popis odpovídal Isabell. Kolikpak by jiných takto krásných a přesto zlých bytostí jinak žilo na světě?! Musela to být ona!TADY SI MŮŽEŠ KŘIČET JAK CHCEŠ ZAKLÍNAČKO. Prohlížela si mě. CO PO MĚ CHCEŠ VRAŽEDKYNĚ?TUŠÍM KDO JSI. CHtěla jsem zůstat naživu,bála
jsem se. UKLIDNI SE OPEŘENČE,NEZABILA JSEM TĚ....ZATÍM. VÍM, ŽE MÁŠ DÍTĚ. DCERU NEBO SYNA? Brala do ruky bič. Rozhodla jsem se mlčet.Švihla mě bičem přes břicho. JAK SE JMENUJE? Začla křičet.Neviděla jsem za sebe. Začla jsem plakat. Znovu mě švihla. KDE TEĎ JE? Vyhrkla jsem bolestí a prosením o milost. Otrhávala mi pírka z křídel a našeptávala mi. Každým škubnutím ze mě opadávaly zbytky sebeúcty.Bylo mi jasné co chtěla,mou dceru. Vydržela jsem jak nejdéle se jen dalo. Nastoupil onen bojovník a sundal helmici. Nikdy předtím jsem ho neviděla. Začly muka. Nemám tu sílu je vyprávět. Navždy poskvrněná s ostnatým drátem přibytým kolem mé hlavy jako otrokyně Temné paní.