Dotaz nováčka :)

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Post by steel_martin »

No... tím pádem by se měla ale dvacítka zase zrušit jako automatický úspěch ne? 8) :lol:
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Ne...
Vedoucí týmu Thalie
steel_martin
Měšťan
Posts: 168
Joined: 17:43 18. May 2007
Location: Plzeň / Železná Ruda

Post by steel_martin »

*zrudne, zašklebí se pomalu se otočí a nahrbeně za nasranýho mumlání odchází pryč*
Venori'elginn N'Abarn
_______________
Image
_______________
User avatar
jaara
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 412
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Contact:

Post by jaara »

HahA! Vidíš Rejty? Taky mi to trvalo zhola měsíc potu a přemlouvání než jsem to prosadil :twisted:
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Michal
Obyvatel
Posts: 138
Joined: 18:32 27. Apr 2007
Contact:

Post by Michal »

Postava s lukem ale nemá bejt rovnocená bojovníkovi s obouručákem v první řadě. Lučištník je vždycky jen podpůrná jednotka. A postava si může vzít rychlou střelbu už na nižších levelech a to se pak hraničář s lukem stává platnym členem teamu.

Další možnost jak si v současnejch pravidlech zvýšit damage s lukem už je jen vzít si bojovníka a specializaci na luk. Ale ty dva body damage navíc nejsou žádnej zázrak.

Arcane archer je ve svý podstatě spíš než Weapon Master čaroděj, stejně jako velká část ostatních elfů a to, že má větší damage s lukem není kvůli síle nátahu tětivy, ale kvůli tomu, že si dokáže očarovat šípy. Pokud se teda budeme řídit pravidlama DnD.

Já jako někdo, kdo hraje hraničáře lukostřelce nejradši ze všech povolání jsem se časem přiklonil k tomu, že hraničář na povolání Arcane Archer nemá žádnej morální nárok. Spíš mi chybí, že se hraničář můsí podle pravidel NWN specializovat pouze na boj dvěma zbraněma a nemůže si vybrat dvě zbraně nebo luk jako je v pravidlech DnD 3,5. A trošku mi chybí nemagická obdoba Arcane Archera.
DM
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Post by photter »

jo, vcelku souhlas, těš se na NWN2, kde hraničář volí nezi cestou luku a cestou meče a pokud volí luk, fasuje moooc zajímavý featy
von je tam hraničář vůbec fest předělanej a je to poměrně silná figurka ;)

i tak je imho luk v NWN hodně znevýhodněnej a nefajtr nemá kromě už jmenovanýho rapidshotu prakticky nic
a když si vezmeš, že jako fajtr si pointblanc a rapid vezmeš na prvním lvlu, tak paradoxně nejvýhodnější lučištník je fajtr :lol:
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Post by Fryn »

Když už se tu omýlá ten AA, na kterého na servrech s dualclassem dosáhnou pouze postavy s arcane magií (pokud ty podmínky nejsou trochu upravené), možná by nebylo špatné zkusit přidat nějakou alternativu i pro ostatní jako je třeba Blood Archer nebo Peerless Archer z PRC http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html (nebo to nějak šikovně zkombinovat, i když zase věřím, že přidávat další prestižku tak aby to ještě víc nerozhodilo už tak ne moc vyvážený systém povolání plus další věci, určitě není jen tak jednoduché).
liuk
WB Thalie
Posts: 220
Joined: 14:16 09. May 2007

Post by liuk »

No neco dobreho pro lukostrelce se planuje, nechte se prekvapit. :)
User avatar
Anurin
Poutník
Posts: 83
Joined: 10:40 20. May 2007

Post by Anurin »

Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu :oops: .

Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Post by Fryn »

Jo, měly by normálně fungovat jako běžné classy. Ještě k těm věcem co tam na té stránce mají - nemyslím si, že všechno je úplně ok, něco na mě působí až moc přehnaně, ale je tam i pár zajímavých věcí.
566344
Měšťan
Posts: 231
Joined: 18:01 17. Jun 2007

Post by 566344 »

Anurin wrote:Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu :oops: .

Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Spousta dodelanych classu je v PRC baliku. Ale je to pro jistotu sileny mix (pejsek s kocickou delali dort). Odkaz na PRC je zde, zapatrej v sekci basic/prestige classes: http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html
User avatar
Anurin
Poutník
Posts: 83
Joined: 10:40 20. May 2007

Post by Anurin »

dík
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Post by Rejty »

Vetsina tech povolani je hrozne presilena...
Vedoucí týmu Thalie
566344
Měšťan
Posts: 231
Joined: 18:01 17. Jun 2007

Post by 566344 »

Rejty wrote:Vetsina tech povolani je hrozne presilena...
Souhlasim. Non PB arcimag v RPC rozmazne obyc maga i vyssiho lvlu jak mouchu po zdi. Belnorny nezminuji.
Ale jsou tam pouzitelna (nektera) kouzla, system epickych kouzel, par classu tez (ty nejvetsi prasarny vznikaji kombinaci 3 classu). Atd.
Sylmael
Šlechtic
Posts: 473
Joined: 22:49 27. Apr 2007
Location: The Oblivion

Heh?

Post by Sylmael »

Epicke kuzla tot otazka, nebot kto videl ziveho maga lvl 21+? :lol: Bylo mi receno ze niktera postava 25-ti levelu se nedozije. Tudiz neni treba epicke kuzla.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Locked