Dotaz nováčka :)
-
steel_martin
- Měšťan
- Posts: 168
- Joined: 17:43 18. May 2007
- Location: Plzeň / Železná Ruda
-
steel_martin
- Měšťan
- Posts: 168
- Joined: 17:43 18. May 2007
- Location: Plzeň / Železná Ruda
HahA! Vidíš Rejty? Taky mi to trvalo zhola měsíc potu a přemlouvání než jsem to prosadil 
Spolu s Rejtym zakladatel serveru Thalie. Momentálně se věnuju práci na atmosférické adventuře Two Realms: Whispers from the Rift.
Postava s lukem ale nemá bejt rovnocená bojovníkovi s obouručákem v první řadě. Lučištník je vždycky jen podpůrná jednotka. A postava si může vzít rychlou střelbu už na nižších levelech a to se pak hraničář s lukem stává platnym členem teamu.
Další možnost jak si v současnejch pravidlech zvýšit damage s lukem už je jen vzít si bojovníka a specializaci na luk. Ale ty dva body damage navíc nejsou žádnej zázrak.
Arcane archer je ve svý podstatě spíš než Weapon Master čaroděj, stejně jako velká část ostatních elfů a to, že má větší damage s lukem není kvůli síle nátahu tětivy, ale kvůli tomu, že si dokáže očarovat šípy. Pokud se teda budeme řídit pravidlama DnD.
Já jako někdo, kdo hraje hraničáře lukostřelce nejradši ze všech povolání jsem se časem přiklonil k tomu, že hraničář na povolání Arcane Archer nemá žádnej morální nárok. Spíš mi chybí, že se hraničář můsí podle pravidel NWN specializovat pouze na boj dvěma zbraněma a nemůže si vybrat dvě zbraně nebo luk jako je v pravidlech DnD 3,5. A trošku mi chybí nemagická obdoba Arcane Archera.
Další možnost jak si v současnejch pravidlech zvýšit damage s lukem už je jen vzít si bojovníka a specializaci na luk. Ale ty dva body damage navíc nejsou žádnej zázrak.
Arcane archer je ve svý podstatě spíš než Weapon Master čaroděj, stejně jako velká část ostatních elfů a to, že má větší damage s lukem není kvůli síle nátahu tětivy, ale kvůli tomu, že si dokáže očarovat šípy. Pokud se teda budeme řídit pravidlama DnD.
Já jako někdo, kdo hraje hraničáře lukostřelce nejradši ze všech povolání jsem se časem přiklonil k tomu, že hraničář na povolání Arcane Archer nemá žádnej morální nárok. Spíš mi chybí, že se hraničář můsí podle pravidel NWN specializovat pouze na boj dvěma zbraněma a nemůže si vybrat dvě zbraně nebo luk jako je v pravidlech DnD 3,5. A trošku mi chybí nemagická obdoba Arcane Archera.
DM
jo, vcelku souhlas, těš se na NWN2, kde hraničář volí nezi cestou luku a cestou meče a pokud volí luk, fasuje moooc zajímavý featy
von je tam hraničář vůbec fest předělanej a je to poměrně silná figurka
i tak je imho luk v NWN hodně znevýhodněnej a nefajtr nemá kromě už jmenovanýho rapidshotu prakticky nic
a když si vezmeš, že jako fajtr si pointblanc a rapid vezmeš na prvním lvlu, tak paradoxně nejvýhodnější lučištník je fajtr
von je tam hraničář vůbec fest předělanej a je to poměrně silná figurka
i tak je imho luk v NWN hodně znevýhodněnej a nefajtr nemá kromě už jmenovanýho rapidshotu prakticky nic
a když si vezmeš, že jako fajtr si pointblanc a rapid vezmeš na prvním lvlu, tak paradoxně nejvýhodnější lučištník je fajtr
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Když už se tu omýlá ten AA, na kterého na servrech s dualclassem dosáhnou pouze postavy s arcane magií (pokud ty podmínky nejsou trochu upravené), možná by nebylo špatné zkusit přidat nějakou alternativu i pro ostatní jako je třeba Blood Archer nebo Peerless Archer z PRC http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html (nebo to nějak šikovně zkombinovat, i když zase věřím, že přidávat další prestižku tak aby to ještě víc nerozhodilo už tak ne moc vyvážený systém povolání plus další věci, určitě není jen tak jednoduché).
Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu
.
Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Spousta dodelanych classu je v PRC baliku. Ale je to pro jistotu sileny mix (pejsek s kocickou delali dort). Odkaz na PRC je zde, zapatrej v sekci basic/prestige classes: http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.htmlAnurin wrote:Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu.
Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Heh?
Epicke kuzla tot otazka, nebot kto videl ziveho maga lvl 21+?
Bylo mi receno ze niktera postava 25-ti levelu se nedozije. Tudiz neni treba epicke kuzla.
Kazdy hrdina ma svoj osud urceny.
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
Kazda jeho volba nesie nasledky.
No raz, to vsetko aj tak skonci...
