Page 3 of 4

Posted: 22:11 25. Jun 2007
by steel_martin
No... tím pádem by se měla ale dvacítka zase zrušit jako automatický úspěch ne? 8) :lol:

Posted: 22:12 25. Jun 2007
by Rejty
Ne...

Posted: 22:29 25. Jun 2007
by steel_martin
*zrudne, zašklebí se pomalu se otočí a nahrbeně za nasranýho mumlání odchází pryč*

Posted: 23:14 25. Jun 2007
by jaara
HahA! Vidíš Rejty? Taky mi to trvalo zhola měsíc potu a přemlouvání než jsem to prosadil :twisted:

Posted: 17:50 26. Jun 2007
by Michal
Postava s lukem ale nemá bejt rovnocená bojovníkovi s obouručákem v první řadě. Lučištník je vždycky jen podpůrná jednotka. A postava si může vzít rychlou střelbu už na nižších levelech a to se pak hraničář s lukem stává platnym členem teamu.

Další možnost jak si v současnejch pravidlech zvýšit damage s lukem už je jen vzít si bojovníka a specializaci na luk. Ale ty dva body damage navíc nejsou žádnej zázrak.

Arcane archer je ve svý podstatě spíš než Weapon Master čaroděj, stejně jako velká část ostatních elfů a to, že má větší damage s lukem není kvůli síle nátahu tětivy, ale kvůli tomu, že si dokáže očarovat šípy. Pokud se teda budeme řídit pravidlama DnD.

Já jako někdo, kdo hraje hraničáře lukostřelce nejradši ze všech povolání jsem se časem přiklonil k tomu, že hraničář na povolání Arcane Archer nemá žádnej morální nárok. Spíš mi chybí, že se hraničář můsí podle pravidel NWN specializovat pouze na boj dvěma zbraněma a nemůže si vybrat dvě zbraně nebo luk jako je v pravidlech DnD 3,5. A trošku mi chybí nemagická obdoba Arcane Archera.

Posted: 18:09 26. Jun 2007
by photter
jo, vcelku souhlas, těš se na NWN2, kde hraničář volí nezi cestou luku a cestou meče a pokud volí luk, fasuje moooc zajímavý featy
von je tam hraničář vůbec fest předělanej a je to poměrně silná figurka ;)

i tak je imho luk v NWN hodně znevýhodněnej a nefajtr nemá kromě už jmenovanýho rapidshotu prakticky nic
a když si vezmeš, že jako fajtr si pointblanc a rapid vezmeš na prvním lvlu, tak paradoxně nejvýhodnější lučištník je fajtr :lol:

Posted: 19:08 26. Jun 2007
by Fryn
Když už se tu omýlá ten AA, na kterého na servrech s dualclassem dosáhnou pouze postavy s arcane magií (pokud ty podmínky nejsou trochu upravené), možná by nebylo špatné zkusit přidat nějakou alternativu i pro ostatní jako je třeba Blood Archer nebo Peerless Archer z PRC http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html (nebo to nějak šikovně zkombinovat, i když zase věřím, že přidávat další prestižku tak aby to ještě víc nerozhodilo už tak ne moc vyvážený systém povolání plus další věci, určitě není jen tak jednoduché).

Posted: 19:25 26. Jun 2007
by liuk
No neco dobreho pro lukostrelce se planuje, nechte se prekvapit. :)

Posted: 19:27 26. Jun 2007
by Anurin
Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu :oops: .

Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?

Posted: 22:46 26. Jun 2007
by Fryn
Jo, měly by normálně fungovat jako běžné classy. Ještě k těm věcem co tam na té stránce mají - nemyslím si, že všechno je úplně ok, něco na mě působí až moc přehnaně, ale je tam i pár zajímavých věcí.

Posted: 15:16 27. Jun 2007
by 566344
Anurin wrote:Možná takovej hloupej dotaz, ale co stydět se za něj nebudu :oops: .

Ten odkaz jak si posílal fryne, jak tam jsou ty classy, to jde nwn rozšířit o takové classy nebo je to jen mixem povolání. Myslím to tak že při tvorbě postavy si vybereš třeba samuraje nebo jiné, stejně tak barbara bojovníka a tak? Chápu to dobře nebo jsem vedle?
Spousta dodelanych classu je v PRC baliku. Ale je to pro jistotu sileny mix (pejsek s kocickou delali dort). Odkaz na PRC je zde, zapatrej v sekci basic/prestige classes: http://nwnprc.netgamers.co.uk/manual/index.html

Posted: 15:45 27. Jun 2007
by Anurin
dík

Posted: 18:50 27. Jun 2007
by Rejty
Vetsina tech povolani je hrozne presilena...

Posted: 19:15 27. Jun 2007
by 566344
Rejty wrote:Vetsina tech povolani je hrozne presilena...
Souhlasim. Non PB arcimag v RPC rozmazne obyc maga i vyssiho lvlu jak mouchu po zdi. Belnorny nezminuji.
Ale jsou tam pouzitelna (nektera) kouzla, system epickych kouzel, par classu tez (ty nejvetsi prasarny vznikaji kombinaci 3 classu). Atd.

Heh?

Posted: 22:40 27. Jun 2007
by Sylmael
Epicke kuzla tot otazka, nebot kto videl ziveho maga lvl 21+? :lol: Bylo mi receno ze niktera postava 25-ti levelu se nedozije. Tudiz neni treba epicke kuzla.