Page 3 of 7

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 16:06 15. Jan 2010
by CizaD
Dobrá dobrá je tam i možnost ponechat to dál jak to je ..... tzn Zakázané

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 16:08 15. Jan 2010
by Sapal
Já bych to klidně zaved. A až chytim někoho, kdo mě okrádá, tak mu uříznu hlavu a svoje tvrdě vydřený peníze si vezmu zpět, neni problém.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 16:10 15. Jan 2010
by kucik
A jen tak mimochodem. Fakt si myslite, ze tim hadanim se tady zpusobite, ze se okradani najednou vyskytne ve hre jenom proto, ze o tom budete dost dlouho zvanit?
Nemusite odpovidat.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 16:17 15. Jan 2010
by Sveneld
ono s tim okradanim je to taky o tom ze lide, i kdyz se boji okradani nedaji spot, ale misto toho radeji tahnou treba tumble (jez je na boj zcela jiste lepsi a maji lepsiho zabijaka) - holt se pak stava ze jejich extra bojove postavy budou zaostavat v "socialni" interakci..

musel jsem to dodat :)

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 16:28 15. Jan 2010
by innfra
to se pak nebude moci někdo divit že jen tak z podezření přijde o hlavu...
tak hurá, už se těšim o rebuild pro svojí postavu, abych mohl chodit drancovat lowíky a ničil jim tak jejich radost z toho mála peněz co dostanou abych předvedl jaká je to prasárna.
chce se omezit craft, ty trofeje přijdou s tím doufám, tak proč dávat postavě s okrádáním na 30 lvlu 90K, když se jí podaří někoho obrat?
ty hody jsou celekm fixní na to okrádání a při dobře postavený postavě to přehodí jak nic...
Nejsem proti okrádání, ale nechci povolit přesun peněz těmhle postavám, co jenom budou mít lepší si počkat před bankou a pak jenom zmačknout skill a pápá...

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 00:52 16. Jan 2010
by Lord_Berserk
S Nomisem souhlas naprostej ... zaved bych to jen na prachy. Tabulka pekna, mozna by se este mohla upravit ta vyse castek, vyladit se to da dycky :wink:

Jinak ted kdyz nekoho sejmete, tak z nej padaj krom penez i serepeticky k alchymiji jako byliny apod., takze urcite by to slo udelat i na nejaky drobny laciny prkotiny :idea:

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 01:47 16. Jan 2010
by Krata
jsem pro aby to bylo jen na prachy, peníze můžeš strčit do banky a o předměty za miliony se bát nikdo nemusí..
A jen tak mimochodem. Fakt si myslite, ze tim hadanim se tady zpusobite, ze se okradani najednou vyskytne ve hre jenom proto, ze o tom budete dost dlouho zvanit?
Nemusite odpovidat.
v tom hádání se ukazujou i zajímavé názory a nápady..

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 12:11 16. Jan 2010
by -RoF-
Nooo tak sem si to pěkně přečetl a pobavil sem se. Nic proti, ale přišlo mi to jak kňučení některých hráčů, kteří si nejsou schopní jinak vydělat. Takových ukňučených sem zažil například na DH hodně, vždy tam chtěli něco, z čeho se budou mít dobře jen oni a na ostatní moc nemysleli.
To že nemysleli na to, kdo to nascriptuje, ani nevzpomínám....to už je zažitý zvyk.

No sem proti okrádání a to jen proto, protože se vždy najde nějaká osoba, která by toho zneužívala a prasila hru ostatním.

Zloděj at si jde vydělat do dungů, je jich tu hodně a dá se tam solidně vydělat.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 12:53 16. Jan 2010
by Sorrow
Achjo, co furt porad mate s tim vydelavanim z kradeni.
Jde jen o RP prvek a ne aby se na tom vydelavalo po milionech :?
Fnukate tu zatim jen vy odpurci, nikdo ze zlodeju na tom nechce vydelavat a ani neco
podobneho jestli by se to povolilo se tu nechce.
Tady se resi jen nakej rozumnej kompromis.
A je fakt, ze o co nechci prijit u sebe nemam(zlatky apd. ve velkem mnozstvi)
Tech moznosti kam to ukryt je spousta

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 13:18 16. Jan 2010
by zachy
Podle mě by system na zlataky mohl byt podle Nomise. Co se tyka okradani predmetu, samozrejme bych to limitoval podle vahy a velikosti predmetu.
Navic bych zavedl nějakou moznost branit si sve cenne predmety napr nejakou brašnou (vak na itemy ale s 0% odlehceni), do kterych by zlodej nemel pristup. Samozrejme kazdy by mel narok jen na jeden.

Jako v realnym svete. Veci co nam jsou drahe netahame s sebou kamkoli a kdykoli od toho jsou v Thalii perzistentni truhly. Co se tyce drahych, ale casto pouzivanych veci tak ty si prece hlidame ne?

jeste k okradani vetsich predmetu. Tuto moznost bych rovnez zavedl, ale jen OPRAVDU malou.
Navrh pomer sanci na ukradeni veci:
Penize:male predmety(1x1,1x2): stredne velke (2x2,3x2)
80%:15%:5%

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 13:34 16. Jan 2010
by CizaD
zachy wrote:Podle mě by system na zlataky mohl byt podle Nomise. Co se tyka okradani predmetu, samozrejme bych to limitoval podle vahy a velikosti predmetu.
Navic bych zavedl nějakou moznost branit si sve cenne predmety napr nejakou brašnou (vak na itemy ale s 0% odlehceni), do kterych by zlodej nemel pristup. Samozrejme kazdy by mel narok jen na jeden.

Jako v realnym svete. Veci co nam jsou drahe netahame s sebou kamkoli a kdykoli od toho jsou v Thalii perzistentni truhly. Co se tyce drahych, ale casto pouzivanych veci tak ty si prece hlidame ne?

jeste k okradani vetsich predmetu. Tuto moznost bych rovnez zavedl, ale jen OPRAVDU malou.
Navrh pomer sanci na ukradeni veci:
Penize:male predmety(1x1,1x2): stredne velke (2x2,3x2)
80%:15%:5%
No vidíš ten návrh s předměty je docela dobrej, tak nějak jsem si to představoval.

Ohledně ukrývání drahých předmětů. Je to na Thalii dostatečně zajištěné, truhly, trezory atd.

Ty nejlepší předměty většinou každý hráč má takříkajíc na sobě a ty nelze ukrást.

Ano jak psal Sorrow jde především o RP prvek, nikdo na tom nechce vydělávat. Pokud by se někdo našel tak proč ho hráči nenahlásí DM ? Já sosobně si za současné situace nedokáži to okrádání zahrát nějak objektivně. Dobře lze nějak zahrát to že někomu sáhnu do kapsy ... ale když uspěji jak se zajistí objěktivně například co a nebo kolik zlata si vytáhnu. Pokud budu jednotlivým věcem v invertoráři s hráčem přiřazovat nejaké hodnoty na kostce .... tak to je opravdu RP hraní na dlouhou dobu. Nehledě na tom nevím jestli okradaný hráč mi vše řekne jak má. Což se zapnutým okrádáním ve hře je rychlejší a objektivnější.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 14:31 16. Jan 2010
by innfra
Proč to nejde RP zahrát? Jde to zahrát, napíšeš si hodnoty na papírek a uděláš si DnD, jen někam postněte ty DC savy, je jasný že ti hráč dá nějaký zlatky, pokud to bude lowík, kterej jich moc nemá, dá ti třeba pytel bylinek. Proč by vám jako RP prvek vadila 1 zlatka ? Je to RP akce, když vám o to jde. Oháníme se tu RP, ale dohadujeme se tu o zlatě a výdělku, tohle mi připadá fakt úplně nějak zcestný. Já se RPhrou bavím, a nechci si do ní zatahovat nervy z toho, že mi někdo mojí samotářskou postavičku obere o itemy za miliony a řekne se máš hold smůlu, nevšimnul jsis, papalála.Co je potom tedy RP ? Jsem tuhý drsný zloděj, chceš mě tak si mě nijdi *ukáže dlouhej nos a hipne*

Jsem pro, ale v rozumný míře, ale nechci chodit každej den na výprvu, protože nějakej vychcánek ví, že když logne tariel, tak prostě přijde a vezme si svejch 90K, protože tariel se bez pytle zlatek prostě neobejde. Jsem ochotnej na tu tabulku od nomise přistoupit, pokud se nějak na pevno ošetří okrádání v dílnách, alespoň v karathský a černém trhu. Ale nepřistoupím na okrádání předmětů.

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 15:13 16. Jan 2010
by zachy
Podle me je cele okradani jak jsem psal vyborna vec. Ale mozna bych pridal jeste takovou zajimavost jako byla v Oblivionu. Sance na okradeni by se snizovala, pokud by pri akci bylo pritomno vice hracu tim, ze by se urcitemu hraci, ktery by si "vsiml" ze nekoho okrada, napsala hlaska typu "Vsiml sis jak postava A okradla postavu B".
Timpadem by to zlodeje nutilo okradat v utajeni
Otazkou je jak by se to naprogramovalo :?

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 15:15 16. Jan 2010
by CizaD
Promin ale to je právě také vlastnost jakékoliv postavy jak moc je všímavá. Nebo jak moc si hlídá svoje věci atd. Všechno to jsou vlastnosti tak jako když někdo přiběhne a dá sražení tak moje postava si hází jestli ustojí nebo ne. Mě to přijde celé postavené o systému který jistý jedinec začal zneužívat a jako reakce bylo znemožnění použití této dovednosti. Když to vezmu naopak mohli by se hráči hrající za nebojové postavy začít rozčilovat právě nad srážením například a pokud by to bylo stejné tak by se časem zakázal. Proč tedy pro jednoho jedince omezovat dovednost pro několik povolání ?

Re: Kradení, okrádání & chmatáctví

Posted: 15:16 16. Jan 2010
by CizaD
zachy wrote:Podle me je cele okradani jak jsem psal vyborna vec. Ale mozna bych pridal jeste takovou zajimavost jako byla v Oblivionu. Sance na okradeni by se snizovala, pokud by pri akci bylo pritomno vice hracu tim, ze by se urcitemu hraci, ktery by si "vsiml" ze nekoho okrada, napsala hlaska typu "Vsiml sis jak postava A okradla postavu B".
Timpadem by to zlodeje nutilo okradat v utajeni
Otazkou je jak by se to naprogramovalo :?

ANO PŘESNĚ TAK