Page 3 of 22

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 13:45 02. May 2010
by Necrooo
-RoF- wrote:
kucik wrote:
-RoF- wrote: Jak ted probíhá výprava? Vezmu s Arii pár nižší lvlů a nebo těch co mají nižší obranu do dungu. A pak je pohled následovný NPC běhají za těma lowlvlíkama a nebo nízkoobranýma a Aria běhá za těma NPC, aby je sejmula.
A proc by to ty NPC delala? Aby se nechali snaze zabit? Kdyz jdes do CvC, tak se taky snazis prvni sejmout wizny a postavy na damage.
Jak by to asi vypadalo, kdyby sla nekam parta. Vsechny potvory se lepily na postavu s nejvyssim AC a nechaly se pobijet?
Ne tu s nejvyšším OC, ale tu co je nejblíž.

Vždyt ted mág zakouzlí a hned se musí schovat a nebo musí být hodně daleko. A nemá šanci si zahrát.

No nic, to je boj s věrnýmy mlýny.....to radši vzdávám.
Já mága mám a ano nemáš pravdu. Nikdy sem nemusel praktikovat to co tu říkáš. Možná za toho mága umím hrát (ale zas abych si nefandil).
Jinak tys nerekl nejvyssi AC, ale rekls do prvniho. Kdyby sla parta do dungu, je logicke, ze první půjde ten s nejvyšším AC, takže to bude ten, kterej bude npc nejblíže.

Takže já mága mám, to už víte a když někam jdu se "svýma lidma" tak si zahrajeme. A nemusím být hodně daleko a mám šanci si zahrát. To jen na upřesnění.
Poté bych tedy řekl, že sice Rofe ty nefnukas za sebe, fnukas za ostatni, ale ono kdyz se to nakumuluje ty vsechny příspevky, to lidem přijde jako bys fnukal za sebe, to jen mezi stranou tak.

A asi tu uz bylo vše řečeno. Pokad je dung silnej, je třeba sehnat partu více lidí a hlavně, nakombinovat si dobře povolání a pak se dá lehce sejmout to či ono.

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 13:46 02. May 2010
by Grunt
-RoF- wrote:
Vždyt ted mág zakouzlí a hned se musí schovat a nebo musí být hodně daleko. A nemá šanci si zahrát.
Mág je těžký na hraní, musí se každý krok prvně 2x rozmyslet, zvážit rizika a pak udělat přesně to co je třeba. Nemám pocit že bych si s Ancym nezahrál. Samozřejmě pokud někdo hraje nízko AC postavy, jako jsou třeba kouzelnici, bez rozvahy nejsou krytí a nemají vše dobře načasované, tak holt umírají. Nevidím v tom problém. To si můžou dovolit válečníci a jim podobní, někam vběhnou, bít se, lečit se a pak zdrhnout. Mág když udělá chybu tak skápne.

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 13:56 02. May 2010
by Thenesen
kucik wrote:NWN je RPG a je o zabijeni potvor. Vzdycky bylo a vzdycky aspon na Thalii bude.

Spam o pribezich ,,Proc jdu po triste sedesate pate vymlatit tenhle dung" prosim jinam. Se silou monster to nesouvisi.

xp se dava v parte ve skutecnosti vic, nez solo. Jenomze pokud slozite partu s rozdily deset levelu, tak ty xp proste nedostanete. Vime proc.
xp se dava ve skutecnosti vic nez solo? eh... no.. tak to si ne!
expim s kamosem stejnyho lvlu a expy se deli skoro na pul

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 13:57 02. May 2010
by Luelle
mno mágové fakt nejsou solisti =))

tuhle jsme s rejty koukali na nějaký dung a myslím, že rejty říkal něco jako "mno tohle ti WMkaři sami nedají prostě...ne jak se zkrouhnou ty předměty"

a já na to "WM je prostě ten nabušenej borec co musí sbalit sličnou kouzelničku, aby ho posílila"

a přesně tak to je ;) mág a zaklínač prostě nejsou někdo kdo vezme do ruky meč a jdou pozabíjet celý dung

Mág nakouzlí družinu nahodí si neviditelnost a pak řeší teprve když se něco nepovede, nějaká potvora kouzlí tak on tam teda plácne to IGMS

a pokud jde o nějaké Q kde je třeba v dungu vyjednávat nebo myslet je to mág kdo to jde udělat -protože mág je ten co hodiny a hodiny sedí nad knihami a promšlí magická pole, vymýšlí jaká kombinace kouzel co udělá a jak vyvolat balora, aby mohl ovládnout svět :D

navíc s tím jak jsou mágové nafrnění obvykle atd - nějaký mág vám do dungu jen tak nepůjde... on si radši tu skupinku zaplatí aby získal ten mocný svitek na konci..leda když má pocit, že je tak fakt potřeba tak bude v invisu číhat okolo

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 13:59 02. May 2010
by Rejty
Thenesen wrote:xp se dava ve skutecnosti vic nez solo? eh... no.. tak to si ne!
expim s kamosem stejnyho lvlu a expy se deli skoro na pul
V partě je bonus k získaným xp. Nevím, co je na tom nelogického, že se dělí xp mezi víc postav v partě. Parta má větší potenciál a zvládne víc věcí, když je sehraná, než jednotlivec...

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:00 02. May 2010
by efu_redo
Thenesen wrote:...
Někdo tu psal což bylo trefné, že když jste dva, máte větší šanci na úspěch, zabijíte rychleji a tudíž v součtu máte kvalitnější XP. Stačí se na to podívat ze všech stran. Nebo to je fake a dotyčný neví kolik je 1+1? :mrgreen:

Edit: Rejty mě předehnal. Co to skončit? Myslím že obsahově je to vyčerpané a už tu padaj jen nesmyslné poznámky.

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:03 02. May 2010
by Grunt
Luelle:

No ja myslím že kouzelník je ještě v celku dobrý solista, sám má imku na vše a summoni a zmámené monstra toho taky dost zvládnou. Jen se nesmí nic pokazit.

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:07 02. May 2010
by Luelle
Grunt wrote:Luelle:

No ja myslím že kouzelník je ještě v celku dobrý solista, sám má imku na vše a summoni a zmámené monstra toho taky dost zvládnou. Jen se nesmí nic pokazit.
otázka je co stihneš...dostaneš sražení a skončil, summoni jsou ukousání, navíc záleží jaké summony máš atd atd atd

navíc užz charakteru vyplývá,že pokud chceš fakt dungovat měl by sis vzít zaklínače...mág je prostě ta hlava

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:09 02. May 2010
by Grunt
O tom charakteru a tak se nepřu :) Jen říkám že to jde...

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:09 02. May 2010
by černý vlk
já bych ty dungy ještě ztížil (ty některé samozřejmě)...a třeba jen za nimi by byly k sehnání +5 předměty (craft surovina třeba)..jinak všude jinde maximálně +3, výjimečně +4 předměty...dneska jsem byl s Nulieth na Nesmrtelném ve věži v Prahvozdu. Ta úprava je tam drsná, hned od začátku se to projevilo a co 10 sekund jsem s ní musel pít fully...jen je škoda, že neproběhla úprava i těch dalších NPC (temní šermíři). Dal bych jim srážení :D...A bossovi permanentní haste...proč to všechno? stačí v partě bard, klerik a mlátička a i takto "přesílené" nestvůry nemají moc šanci...jsem moc rád, že se to řeší stylem "něco necháme, něco posílíme" protože když má někdo chuť na solo hru (po práci u kávy) no tak si jde...a když je chuti do hry s družinou, zažít nějakou tu výpravu, tak se vypraví se hecnout do opravdového pekla :) podporuje to variabilitu hry a za ni buďme rádi...(a Nimue s bardem a mágem v partě bude zabiják taky, to se vsadím)

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:11 02. May 2010
by Rejty
černý vlk wrote:...
Odměny v dungeonech musím ještě promyslet. Jinak se ta monstra ještě ladí. Po výměně přesílených věcí budu rád za jakékoliv postřehy, můžeš mi klidně pak napsat do PM. :wink:

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:15 02. May 2010
by turiel
Luelle: Carodej muze kouzla nastavovat pri kazde meditaci zvlast podle situace jestli jde sam nebo z partou . Zaklinac toto muze jen pri nahazovani lvl. Proto si myslim ze je carodej univerzalnejsi a jeste chytrejsi :D

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:15 02. May 2010
by DenGrasse
vyprávění vesnického vypravěče:

1)
Tam v temném lese je starý hrad, a povídá se, že je plný příšer. Vlastně jsou to zombie, upíři ajeden upíří rytíř. Dobrodruzi z města tam chodí trénovat. Minulý týden tam bylo šest skupin a deset lidí sami, někteří opakovaně. Krokovička měl dobrý kšeft, pač přespávali tady v hospodě,a by to neměli daleko...

2)
Tam v temném lese je starý hrad, a povídá se, že je plný příšer. Povídá se, že minulý rok nějací dobrodruzi se probili až na konec a pobrali poklady, která mrtví střežili.. byla to velká sláva. Ale mnoho jiných, nerozvážných a dychtivých zlata, tam složilo své kosti..

úkol:
uhádněte, která verze patří ke stavu před úpravou a která po úpravě...

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 14:20 02. May 2010
by maku
turiel wrote:Luelle: Carodej muze kouzla nastavovat pri kazde meditaci zvlast podle situace jestli jde sam nebo z partou . Zaklinac toto muze jen pri nahazovani lvl. Proto si myslim ze je carodej univerzalnejsi a jeste chytrejsi :D
Univerzálnější? Co si mág před meditací nenastaví, to pak nemá. Zaklínač má k dispozici všechny kouzla, co si na lvlupu vzal a může je používat s ohledem na situaci, která nastala. Mág musí předem se vším počítat, jinak je ouvej.

Re: Přehnaně silná monstra

Posted: 17:27 02. May 2010
by sandoftime
-RoF- wrote:
Esuliams wrote: Ostatně Grunt má pravdu, proč tu pláčete, že nedáte sami silný bossy? Sežentě si partu. Na imploze a jiný smrtící jsou imky. A nejlepší je vzít klerika. třeba zjistíte, že klerik v partě je výborný a silný. ( a třeba si přestanou klerici stěžovat na foru, že sami nedají nic) Party nemusí být jen ze dvou členů. třeba se konečně dočkáme velkých výprav :wink:
Na implozi imka není.

Jinak já nepláču nad tím že to nedám sám....většinou jdu v partě.
1. na implozi imka je, ale imploze není smrtící magie

2. na implozi je imka pouze z předmětů, kouzlo které by ji dávalo neexistuje

3. nevím proč reaguješ na miss dokonalou :)