-RoF- wrote: Tam je prostě chyba, že nejsou placení z toho jakou odvedou práci, pokud by se tohle změnilo, tak začnu volit. Páč budu vědět, že ti dotyční nebudou chodit do práce jen tak a budou se fakt snažit, aby prachy dostali.
Ano, tento názor musím označit za ***.. promiň. To je přesně argument, který nesnáším. Oni nepracují? Víš, kolik zákonů, jaká administrativa... je jejich prací? Že ti přijde, že nic nedělají? Má to několik důvodů
a, špatný volební systém (ne jen u nás) => do PSP se dostane několik stran, aby mohl někdo vládnout musí se udělat koalice = kompromis. My prosadíme tohle, vy si zase prosadíte tedy tohle. V konečném důsledku tak není nikdo spokojený a všichni mají pocit,že se nic nedělá, protože to, co dotyčný volil není realizováné. Ne,že by ONI nepracovali. Ale proto, že to nejde prosadit, když musís vládu dávat dohromady ze 3 stran (třeba)
b, jdi se někdy podívat na veřejné zasedání do PSP a změníš názor. Jeslti se o to aspoň trochu zajímáš. To, co vidíš v televizi a popř. čteš v novinkách (že se zase jen hádají atd). To je jasné, protože nic jiného taky v televizi neuvidíš - je to nuda. Jdi se podívat na normální zasedání a uvidíš, co tam musí snášet. On to není zrovna med. A že se občas jen hádají? To k tomu přeci patří, ne? Každý je zvolen za svůj politický program a každý z nich má tu danou "ideologii"...je jasné, že se mu nelíbí, že se chce v PSP prosadit něco, co jde proti jeho smýšlení - od toho tam mimo jiné ti poslanci jsou. Zastupují tam to % obyvatelstva, které sdílí jejich názor a ideologii.
-RoF- wrote:Jinak vaše narážky na ČSSD A KSČM.....popravdě nevím proč tyhle strany máte za špatné, jen proto co nadělali v minulosti. Jako třeba za komančů, ale nebylo tolik příživníků jak je ted, ted někdo nemusí chodit do práce a dostane tolik prachů jako když někdo dře 8 hodin denně. To taky není dobré.
Kolik ti proboha je? Příznivci KSČM se člení do několika skupin 1, blbci (no fakt) 2, snílci (nerealizovatelné) 3, příslušníci, známí někoho z dobře postavených bývalých kabátníků (tam tomu rozumím, protože ti se opravdu měli dobře) 4, ti, co v té době ani nežili.
-RoF- wrote:Neříkám že jsem pro ně, ale je třeba aby prostě byla nějaká rovnováha, přece tam nemůžou být strany zaměřené jen jedním směrem.
To nikdo nechce a ani to nejde. Ale proč mít v PSP 7 stran (čehož se ted asi mozna dockame), kdyz zadna z nich nebude schopna prosadit ani vetsi cast sveho programu => budou to vlastne 4 roky uplne v čudu a nikdo nebude spokojeny.
-RoF- wrote:A ODS taky není žádná výhra, už s tou svou agresivitou a arogancí sou mi proti srsti, opět budou ždímat obyč lidi.
Ano, ODS je typickým příkladem agresivity a arogance - škoda, že si nezmínil i ČSSD, ktera přinejmenším je vyrovnaným soupeřem. Opět ždímat obyč. lidi - na to se jde jen usmát. A taky nevrátí Elvise, pravda.
-RoF- wrote:Nejvíc se mi prostě líbila vláda odborníků jak byla ted. Prostě se vybrali lidi, kteří danému oboru rozumí a ví co, kde a jak.
Čistá naivita ... co si myslíš, že je ta tzv. vláda odborníků? To si myslís, že by strany PSP předaly vládu nějakým tzv. odborníkům? Kde to žiješ. Odborníci to většinou jsou (tak jako kandidáti na ministry - ty se take specializuji na dany resort) ale odbornici z rad clenů popr. znamych smpatizantů dane strany. ODS si tam dosadi treba ministra dopravy (priklad) ale vi, ze dany clovek ma nějake napojeni na ODS a bude delat to, co se mu rekne. To same delaji ostatni strany. Zit v predstave, ze nam ted vladne vlada nestranicka a odborna je blahovost.