Page 3 of 12

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 18:32 23. Jul 2010
by Thenesen
Krata wrote:fakt si myslíže že když začnete kopat tak vás odbanujem? Tým nedělá něco jenom z doměnky, ale určitě z dobrýho důvou.. kdyby jste místo plyvání radši žádali slušně vysvětlení, zda nejde o nedorozumění nebo rovnou vysolili omluvu, hned by se o tom dalo jendat.. takhle pochybuju že se jenom o zkrácení banu bude vůbec přemýšlet
ja jsem psal rejtymu a ten me napsal:

"rozhodnutí o BANu je rozhodnutím celého týmu Thalie. Byli jste sledování delší dobu několika DMs. Šáhněte si do svědomí sami.

Nashledanou nebo sbohem za rok!"

zadna snaha o dalsi prosetreni nebo neco takovyho... takze uz nezbyva nic jinyho nez psat na forum... aby aspon nekdo vedel ze jsem zabanovan nepravem

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 18:46 23. Jul 2010
by zachy
G14 wrote:Ja co sem hrala s Corlethem a Thenesenem tak jsem zjistila par veci. Ano afkujou vic nez obvykle clovek u hry afkuje. Ale vzdy sem se od nich dockala v brzkem intervalu odpovedi a reakce. Osobne pochybuju, ze by tihle dva zneuzivali nejakeho programu. To uz se nesmi afkovat ve hre? Nebo je nejaka horizontalni hranice casova? zajima me to,protoze se to tyka vsech hracu. Nezadam pro ne milost, ale dala bych za ne ruku do ohne.......
Přidávám se k G14 co se týče Thenesena.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 18:46 23. Jul 2010
by LDamian
Krata wrote:fakt si myslíže že když začnete kopat tak vás odbanujem? Tým nedělá něco jenom z doměnky, ale určitě z dobrýho důvou.. kdyby jste místo plyvání radši žádali slušně vysvětlení, zda nejde o nedorozumění nebo rovnou vysolili omluvu, hned by se o tom dalo jendat.. takhle pochybuju že se jenom o zkrácení banu bude vůbec přemýšlet
Omluva a snížení trestu by přicházelo v úvahu, pokud by přiznávali, že jsou vinní, ale omlouvali by se okolnostmi, předchozí bezproblémovostí, tvrdostí trestu, tím jak tu hrají dlouho a podobně...

Oni ale tvrdí, že jsou nevinní. V tom případě tam omluva imho nemá moc co dělat.

Buď jsou nevinní a v tom případě je zrušení trestu a omluva spíše na straně DM týmu, který se zmýlil.

A nebo sprostě lžou a v tom případě je i ten rok málo, protože podkopávají důvěru v DM tým u ostatních hráčů jen kvůli svému případnému prospěchu.

Tak jako tak, ten vynesený trest je dost tvrdý a závažný, takže doufám, že i důkazy pro to odsouzení byly neprůstřelné...

A mimochodem.. IMHO je úplně jedno, zda dotyční hráči teď budou na fóru kopat nebo to budou řešit čistě po PM nebo cokoli jiného.

Co je důležité je... Byli odsouzeni právem? Skutečně porušili pravidla Thalie, za které jsou odsouzeni?

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 19:20 23. Jul 2010
by zachy
Mno nebylo by špatné ukázat "důkazy" Podle kterých jsou potrestáni

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 19:24 23. Jul 2010
by Miky
LDamian wrote:Co je důležité je... Byli odsouzeni právem? Skutečně porušili pravidla Thalie, za které jsou odsouzeni?
A je trest adekvátní? Třeba oproti třem měsícům za "Zneužití bývalého DM loginu a přihazování xp a zlata vlastní postavě."?

Jinak si myslím, že než hráče "sledovat" je lepší, dát mu šanci projevit se - vzájemnou interakcí člověk (DM) získá mnohem lepší úsudek a u trestání, které hráče znechutí nebo mu hru znemožní by si měl být team 100% jistý a ctít presumpci neviny. Opravdu je lepší nepotrestat podvodníka než potrestat nevinného. Podle příspěvků "provinilců" a hráčů kteří je znají bych si vsadil, že je větší pravděpodobnost, se DM mýlí. Když už (pokud je to první provinění) měli být potrestáni stržením lvlu (lvlů), nanejvýš smazaním postav a kratším banem.

K původnímu tématu dodám, že zpětná vazba je vždycky cenná a z pohledu nováčka obzvlášť. Mimo jiné z ní vyplívá že Menderon nad věcma přemýšlí a snaží se přispět k jejich zlepšení a diskutovat....

Podle mě přehnané banování, které celkově víc uškodí.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 09:02 24. Jul 2010
by FroziKk
A na konec, kam zmizel jack? - jde ohráče co dotáhl WM na lvl asi 19 a pak se sbalil a odešel na původní svět, všechny důvody neznám, ale jeden určitě byl, že nás kolečka nebavila ale bez nich jsi prostě odepsanej....


Džeký maká, občas užívá volna a nemá čas na hru. :wink:

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 12:33 24. Jul 2010
by Fryn
Tak tohle vyhlášení banu mě nutí k tomu, abych sem taky něco napsal. Nevím jak je to u prvních třech jmenovaných, ale u Corletha vím, že žádný externí prográmek nepoužívá a klidně bych za to obětoval i vlastní postavy, protože jsem párkrát byl u jeho hraní osobně. Třeba je tenhle styl hraní "nic moc" a nedívá se na to nějak extra záživně, to ale pořád jaksi nekoresponduje s tím, proč dostal ban.

Chápu, že je dost těžké zjistit, jestli hráč skutečně takovým způsobem podvádí, ale právě u takto choulostivých situacích by měla DMka jednat co nejopatrněji, zvlášť když se vynáší tak tvrdé tresty. Vede to pak v případě pochybení jen k zbytečné otrávenosti nebo naštvanosti směrem k týmu. DM tým má u mě důvěru, ale nikdo není neomylný a chyby se občas dějí na obou stranách. Zrovna to, že nevěřím, že Corleth zneužíval nějakého prográmku ve mě bohužel vyvolává menší pochybnosti, jestli to rozhodnutí nebylo stejně unáhlené i u ostatních.

Otázkou pak je, jestli takové hraní kde jsem spíš stranou a hodím sem tam nějakou hlášku, aby se mi rozjeli xp, je proti pravidlům. Osobně v tom nevidím takový problém, třebaže takové hraní nijak neoslňuje.

Pokud je postava afk a je to na delší dobu, tak by se měl hráč raději odlognout nebo aspoň zaparkovat postavu někam, kde nebude "rušit" ostatní tím, že se od ní nemůžou dočkat ani té nejmenší reakce. Když ale na takovou postavu narazím a děje se to až moc často a pravidelně, tak si prostě pomyslím, že je to nějaký divný pavouk a třeba to i náležitě využiju (holt smůla, vždy platí nějaké ohledy, ale postava pro svět nepřestává existovat, když hráč u kompu není a nekdy to bohužel ani jinak nejde).

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 18:22 24. Jul 2010
by ripatko
Miky wrote:
A je trest adekvátní? Třeba oproti třem měsícům za "Zneužití bývalého DM loginu a přihazování xp a zlata vlastní postavě."?
Ano, tohle je vec k zamysleni, delky trestu mi tu taky nejak "nesedi"

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 21:25 24. Jul 2010
by pilnik
Zdravim, souhlasim s Ldamianem a Frynem, lide nejsou dokonali a neomylni a team se sklada taktez z lidi...
Mozna ten omyl zpusobilo jakesi chybné pravidlo, podle ktereho se urcuje, zda lide vyuzivaji externi program ci nevyuzivaji. Bylo by proto mozna záhodné, kdyby nekdo z teamu osvetlil sirsi verejnosti toto pravidlo ci pravidla...
Osobne bych rek, ze hraci jsou vini tím, ze mohli byt castejsi afk a nekde v klidu honili casove expy a jednou za cas, kdyz zjistili ze jim uz nejdou- udelali neco ,napsali hlasku, pripadne tu hlasku mohli mit pres pomocnou klavesnici a tim zas tok expu rozjeli. Ale to neni zneužití externiho programu, z čehož jsou obviněni a za co jsou tvrde potrestani....

zaverem bych pridal jeden trochu smutny postrech za posledni mesic...a to je trochu zneklidnujici pomer poctu trestu hracum vuci poctu zapisu, co noveho se udalo v IC realiich....

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 21:57 24. Jul 2010
by wooh
No co já znám Thenesena a Corletha, tak jsem si téměř 100% jistej, že žádého externího programu nevyužili. Zajímalo by mě také, z čeho DM vycházeli že udělili tak tvrdý trest, vidím tady docela slušný nepoměr. Doufám, že DM alespoň objasní okolnosti BANu nebo třeba ukážou důkazy.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 00:06 25. Jul 2010
by Manas
pridavam se k ostatnim ......s Thenesenem a Corlethem sem nekolikrat hral a nejsem si vedom ze by pouzivaly naky externi program
i kdyz byli afk behem chvile odpovedeli
mozna by se to opravdu melo znovu prosetrit jestli spise nedoslo k tomu ze jeden z nich nepouzival nakej program a zbytek co zrovna afkoval to odnesl s nim.....

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 00:45 25. Jul 2010
by paja13
Manas wrote:.s Thenesenem a Corlethem sem nekolikrat hral a nejsem si vedom ze by pouzivaly naky externi program
i kdyz byli afk behem chvile odpovedeli
mozna by se to opravdu melo znovu prosetrit jestli spise nedoslo k tomu ze jeden z nich nepouzival nakej program a zbytek co zrovna afkoval to odnesl s nim.....
postavicku thenesena i corleta z hospody znam oba reagovali vzdycky - ten ban beru za eror

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 10:21 25. Jul 2010
by igor
No můj dotaz na to jakym způsobem se dokazuje použití makra se na fóru teamu nějak přešel, tak se zeptam ještě tady:
Jakým způsobem DM zjistí že dotyčnej hráč používá makro?

Z logu se údajně moc nevyčte.

Co jsem hrál já a v podtemnu nikdo nebyl, tak jsem stál, časoval a občas na něco kliknul... při tom jsem se učil na zkoušky. Pamatuju si taky, že i Kucík byl běžně afk třeba několik hodin.

Psal jste někdo postavám něco typu "jsi tu?"? Podle reakcí dotyční reagovali cca do minuty.

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 10:49 25. Jul 2010
by Krata
no s těma délkama trestu máte trochu pravdu.. k čemu je sakra roční ban?

Re: Muj pohled na Thalii po 3 týdnech hraní

Posted: 12:04 25. Jul 2010
by menderon
Pokoušel jsem se komunikovat s GM teamem, zatím neuspěšně.
dodám k postřehům Igora, pilníka, ldamiana a mikiho

Všichni odsouzení byli často aktivní v době malého počtu hráčů ve hře, kdy byla omezena interakce hráčů mezi sebou. mohlo se stát, že při čekání "časování" se dostali pod kudlu.
test přítomnosti ve hře od GM jsem zažil jednou a reagoval jsem, kdyby ne asi jsem zhebnul.
dale platí, co říkal Igor