plátneřina

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

Železné zbroje potřebují zásadně doladit:

při poměru 180% železa + 20% bronz + lepší kůže = +1 OČ za zbroj, navíc bonus +2 OČ vůči sekání. Je to sice "milý bonus", ale pokud mohu soudit, tak oproti dřívějšku to zvedne minimální lvl zbroje z lvlu 8-9 na level 11.
zelezobronz.jpg

zároveň při 200% železe + kvalitní kůži = +2 OČ za zbroj, není tam to pitomé OČ proti sekání. Minimální lvl 10 (a to je tam lepší kůže a technicky vzato zbylých 20% tvoří i lepší kov).
zelezociste.jpg
Pro dobro low lvlíků jen doufám, že 200% bronz s lepší kůží zvládne udělat zbroj s +1 OČ zbroj, redukcí 5/1 na nízkém rozumném lvlu.

EDIT: takže 200% bronz +1 OČ nedělá, takže by stálo za to, ty zbroje překopat, aby to bylo možno vyrobit použitelnou +1 OČ zbroj pro rozumný lvl (5-8)
cistobronz.jpg
EDIT2: laické doporučení - vyhodit z železa na 180% apod. to "sekání +2 OČ" a ono se to srovná.
.
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: plátneřina

Post by Theogil I »

Nalkanare nevím jak u platnéřské práce, ale u kovařiny jsem slavil úspěch se 100% bronz, 100% železo, kovací legura bronzová, bylo to levné, byla to +1, ( s drobným bonusem do krytu) a mělo to nižší náročnost na lvl. Ale jak říkám, jednalo se o kovařinu ...
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

Poměr 100% bronz, 100% železo, přísada na železo (neboli železo jako hlavní), lepší kůže:
stonasto.jpg
Minimální lvl 10 = stejný jako u čistého železa, které dá +2 OČ. Takže stále trvám na tom, že to železo je nějaké "nedoladěné".
.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: plátneřina

Post by Krysak »

Asi by jsi se měl vyjádřit jak je nedoladěné. Lvl 10 na +1 AC a +5 disciplína není vůbec zlé. Zkus si prosím udělat obyčejnou plátovku, ta je na lvl cca 6-7 mam dojem. Pak se dá udělat obyč plátovka + 1 s pohlcením od lvl 9. Myslím, že spíš než konstatování "je to nedodělané" by bylo lepší "nevidím do konceptu celého řemesla, ale myslím si, že jeden výrobek je nedoladěný, ale vůbec neříkám jak".

Pokud pujde vzít plátovka s pohlcením moc brzo dojde k ohromné akceleraci expení vlivem práve toho pohlcení, které je na malém lvl úplně klíčové. Došlo by k dalšímu otevření nůžek silovými buildy a ostatními. Muselo by se to promyslet v celém rozsahu. Z alchemy bylo odebráno pohlcení právě kvuli síle pro lowiky a ted by ho vrátili? hmmm :wink:
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

Krysáku vycházím z následujících bodů:

Pokud zbroj +2 má nižší požadavek na lvl než +1, tak je to špatně.
+ k tomu přidávám tohle - Dříve šla vyrobit +1 zbroj na rozumném lvlu 7-8. Nyní mají stejné zbroje navíc jednu jakousi vlastnost, která to zvedá o 4 lvly výše. Myslím tedy, že ten bonus OČ navíc, který hlavně zvedá lvl, je tam zbytečně navíc a kazí systém.
+ k tomu přidávám, že zbroj +1 pro stejný lvl jako zbroj +2 značí, že je to špatně.

Můj návrh je, odstranit ten bonus na OČ proti sekání, když to někdo vyřeší jinak, anebo mi nějaký admin prokáže, že je záměrem, aby zbroje +1 měly stejné nebo vyšší lvlové požadavky, jak zbroje +2, tak jsem ochotný se s tím "smířit".
PS: omrknu hru za jedničku lvl jaké jsou lvlové požadavky mimo craft, ale hádám, že obyč pláty nebudou lvlově limitované a +1 nebude rozhodně pro lvl 10+.
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: plátneřina

Post by -darkvision- »

180/20 (železo bronz, lepší kůže) +1ac, +2ac bodaní, +1 výcvik, pohlcení +1/5 - 11lvl

200 (železo, kvalitka k.) +2ac, pohlcení +1/5 - 10lvl

100/100 (železo, bronz, lepší kůže) +1ac, +5vycvik, pohlcení +1/5 - 10lvl

V čem je kde problém?
Ty zbroje stejné nejsou. Kůže taky ne. Rozdíly tam jsou a dokonce i rozdíly v lvl. Co je špatně? (co konkrétně - aby se to mohlo řešit)

EDIT: A nesrovnávej to s tím co šlo dříve. Pokad to už teď nejde, tak je to změna, nejspíše, cílená. A proto se asi nebude navracet, pže se modul co, vyvíjí.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

Fajn, mudrcové z podtemna problém nevidím, tak tam asi není :wall:
.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

100na100bronz.jpg
Jen pro doplnění - 100 na 100, lepší kůže, přísada na bronz a opět lvl 10. Až se to odlagne, tak s jedničkou lvlem skočím omrknout obyč obchodové zbroje.

EDIT: plnoplát +1 OČ z obchodu bez postihů má lvl 9 požadavek, obyč plnoplát lvl 3.

Takže ok, je to celé ujetě překopané, ale asi to má "smysl".
.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: plátneřina

Post by -darkvision- »

Já bych třeba i řekl že ten výcvik to tak zvyšuje, jako výcvik +5 je slušná věc. Meteor má +7 ne? A meteor věci jsou od 24lvl?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: plátneřina

Post by Nalkanar »

Jen pro zajímavost, zda se to zdá divné zase jenom mě:

Plnoplátovka: 200% stín, kůže: Velmistrovská, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 127 000 (legury, louh, přísada)
Plnoplátovka: 200% stín, kůže: legendární, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 196000 (legury, přísada, louh + cena trofeje)
.
User avatar
zachy
Velmistr
Posts: 1491
Joined: 13:55 05. Oct 2008

Re: plátneřina

Post by zachy »

Pohodlí +4? :mrgreen:
Jake Buchar, Kybernautický detektiv
A když se to těm ouřadům na radnici nelíbí, můžou si strčit do tý svý zazobaný zadnice tenhle prostředníček a tak hluboko, až budou pištět jako prasata na líbánkách!

Azhael Morten Hbitý tiefling s vyššími zájmy, uctívač Helgarona a prince pekla Astarotha
Grombo Omborg Vychytralý půlkork s velikými ambicemi, PRASOBIJEC
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: plátneřina

Post by Prasokralik »

Nalkanar wrote:Jen pro zajímavost, zda se to zdá divné zase jenom mě:

Plnoplátovka: 200% stín, kůže: Velmistrovská, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 127 000 (legury, louh, přísada)
Plnoplátovka: 200% stín, kůže: legendární, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 196000 (legury, přísada, louh + cena trofeje)
to irl u nich bude stejné minimálně po relogu resp. restartu, protože shodné itemy mají shodnou standardní cenu
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: plátneřina

Post by -darkvision- »

Možná se ti ten systém tímhle snaží říci, že bys měl přidat lepšího kovu.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: plátneřina

Post by Krysak »

Nalkanar wrote:Jen pro zajímavost, zda se to zdá divné zase jenom mě:

Plnoplátovka: 200% stín, kůže: Velmistrovská, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 127 000 (legury, louh, přísada)
Plnoplátovka: 200% stín, kůže: legendární, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 196000 (legury, přísada, louh + cena trofeje)
Ano,
když něco vyrábím neznamená to vždy, že nejlepší surovina znamená nejlepší výsledek.
Když půjdu na jelena, nevezmu si tank, ale kulovnici odpovídající ráže.
Když budu dělat +4 zbroj, nebudu tam cpát legendární kůži, protože je to neefiktivní.
Osobně nevidím jediný problém.

PS: jasně i tankem zabiju jelena, jen ten bude furt zabitý..... jen ty nááááklady.......
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: plátneřina

Post by -darkvision- »

Krysak wrote:
Nalkanar wrote:Jen pro zajímavost, zda se to zdá divné zase jenom mě:

Plnoplátovka: 200% stín, kůže: Velmistrovská, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 127 000 (legury, louh, přísada)
Plnoplátovka: 200% stín, kůže: legendární, lvl: 21, co to umí: +4 AC, 5/6 redukce, +6 výcvik, odolnost na chlad 10, celkové výdaje: 196000 (legury, přísada, louh + cena trofeje)
Ano,
když něco vyrábím neznamená to vždy, že nejlepší surovina znamená nejlepší výsledek.
Když půjdu na jelena, nevezmu si tank, ale kulovnici odpovídající ráže.
Když budu dělat +4 zbroj, nebudu tam cpát legendární kůži, protože je to neefiktivní.
Osobně nevidím jediný problém.

PS: jasně i tankem zabiju jelena, jen ten bude furt zabitý..... jen ty nááááklady.......
Prostě bys ho neefektivně zabil!
Zcela si vystihl mou myšlenku.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Locked