Page 3 of 17
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 15:32 22. Dec 2010
by Prasokralik
Co se stane když zemřu?
odpovím si sám:
Objeví se mrtvola mého těla, kterou mohou hráči najít a okrást nebo odnést ke kěnzi a zachránit.
ALE, MRTVOLA ZMIZÍ PO 10 MINUTÁCH LEŽENÍ BEZ TOHO ABY SE JÍ NĚKDO DOTKL! NENÍ TO NIKDE NAPSÁNO!
tak ať to víte a nezjistíte jako já v podsvětí od parťáka co se pro mě vracel.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 15:43 22. Dec 2010
by kucik
Viz web
http://thalie.pilsfree.cz/systemy-48.htm
Po určité době je mrtvola na zemi sežrána bestiemi a nadobro ztracena.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 17:06 22. Dec 2010
by Tretas
Tohle je především zamezení tomu aby sis zavolal pomoc tellem a běžela pro tebe postava přes půlku světa.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 12:57 29. Jun 2011
by dira_v_bubnu
Da se někde sehnat nějaký návod pro začínající řemesníky? Nejde mi o to, aby mě někdo vodil za ručičku, to vůbec, ale spíš jen o to, jestli třeba pro alchymisty jsou někde sepsány některé základní lektvary. Vím, že někde (nevim už co to bylo za knížku) bylo napsáno, že cca 10 ingrediencí je potřeba na lektvar světla, s tím, že čim víc ingrediencí se tam dá, tim to bude lepší. Ale to je jen jeden lektvar... Je tedy možnost zjistit aspoň, na co je jaká bylinka, co dělá jaký kov a tak, nebo je to prostě jen o tom, že člověk bude zkoušet a zkoušet?
Ano, napadlo mě zeptat se nějakého zkušeného alchymisty, ale ten by byl sám proti sobě, kdyby prozrazoval své tajné recepty.
Tak teď se do mě můžete pustit

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:32 29. Jun 2011
by DenGrasse
Ta příručka je mírně zastaralá a i tak jsi jí špatně interpretoval
Tu a tam některá postava třeba návod prodá, nebo vymění za nějakou protislužbu. Jinak musíš experimentovat.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:35 29. Jun 2011
by dira_v_bubnu
DenGrasse wrote:Ta příručka je mírně zastaralá a i tak jsi jí špatně interpretoval
Tu a tam některá postava třeba návod prodá, nebo vymění za nějakou protislužbu. Jinak musíš experimentovat.
Proto jsem se právě ptal, jestli neni něco, z čeho by se dalo aspoň něco vyčíst. Přiznávám se, že všechny knihovny na Thalii jsem neprocházel, ale něco takového (nějaký herbář) bych čekal třeba u kořenářky (už jen proto, aby člověk věděl, jak vůbec vypadá ta bylinka, pro kterou ho babka poslala

) nebo u nějaký podobný osoby (třeba potulný alchymista). Jestli něco takovýho je, tak se omlouvám, ale já ho ještě nenašel

.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:43 29. Jun 2011
by DenGrasse
Herbáře byly napsaný (i když neobsahujou úplně všechno, protože něco se přidávalo později), ale nikdy se nedostaly do oběhu. Asi nedopatření...
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 14:46 29. Jun 2011
by dira_v_bubnu
DenGrasse wrote:Herbáře byly napsaný (i když neobsahujou úplně všechno, protože něco se přidávalo později), ale nikdy se nedostaly do oběhu. Asi nedopatření...
Aha, výborně a myslíš, že by byla možnost je nějak do oběhu dostat?

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 15:36 29. Jun 2011
by DenGrasse
Netuším. Byly udělaný někdy před dvěma lety nebo tak.. některý věci sou prostě zakletý

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 15:56 29. Jun 2011
by Radim
Já třeba osobně prozradil ve hře snad jeden nebo dva recepty a jen proto,že se hráč opravdu snažil něco zahrát a vysloužil si to.Jinak jak bylo psáno výše,těžko někomu řeknu tohle a tohle mi dones a já ti to uvařím,to je jako mu říct z čeho se to dělá.Každý z nás u craftu promrhal tuny času a prozradit tajemnství výroby je prostě blbost,stejně tak vydat nějaké příručky kam jaká bylina patří,co dělá ten či onen kov či kámen.Mě osobně by to pěkně naštvalo kdyby tohle bylo na serveru...každý ať se snaží si zjistit postupy svým způsobem tedy hodiny pokusů v dílnách nebo pěknou hrou a odměnou mu bude nějaká ta dobrá rada.
Můj názor kritizujte jak chcete

Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 15:58 29. Jun 2011
by DenGrasse
Tak ty herbáře byly jen popisy surovin, žádný návody.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 17:04 29. Jun 2011
by G-ladiator
Jaká je potřebná síla pro užívání válečného kladiva? Na webu tato informace chybí.
EDIT: K rozjeté diskusi - alchymistu nemám (zatím), ale jsem pro to, aby nějaké základní recepty dostupné byly. Klidně i jednotlivě, po stránkách za nějaké peníze dle vzácnosti lektvaru (item, který po použití vypíše seznam surovin a postup výroby)
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 17:05 29. Jun 2011
by Grunt
Já myslím že ty návody by byly fajn... osobně nemám čas sedět u nwn 5hodin denně a zkoušet co kam a jak patří. Navíc je to i IC z cela logická věc. Proč na tomhle nevydělávat když to jde.. že jo

Tohle mi chybí stejně jako knížka přes kterou by se povolávali nemrtví. Nejvíc nefér na těch receptech je fakt, že je každý z hráčů získá jednou a pak automaticky každá jeho postava je alchymistou... což si myslím že je 1. hloupost a 2. jak jsem psal nefér. Samozřejmě nenavrhuji ať má babka kořenářka v Ivory recepty těch nejlepších lektvarů, jen pár začátečnických... atd...
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 18:06 29. Jun 2011
by Absinthorix
Grunt wrote:Nejvíc nefér na těch receptech je fakt, že je každý z hráčů získá jednou a pak automaticky každá jeho postava je alchymistou... což si myslím že je 1. hloupost a 2. jak jsem psal nefér. Samozřejmě nenavrhuji ať má babka kořenářka v Ivory recepty těch nejlepších lektvarů, jen pár začátečnických... atd...
Ale ten čas hledáním receptů strávili stejně tak jako tak... a pokročilé lektvary nenamíchají hned od začátku, ale budou se k nim muset "provařit" tak jako tak... nevidím to ani hloupé ani nefér.
Re: Nováčkovské dotazy
Posted: 18:41 29. Jun 2011
by J.F.Payne
Mně se líbí jak to je, metoda pokus-omyl. A pokud chcete recepty, proč je nesepíše a neprodává nějaké PC? Vždyť to může být zlatý důl
