supik wrote:
Pro pořádek, protože mě to zajímá, a mám takový nejasný divný pocit který potřebuji ujasnit - za celou dobu co tady hrajete (ano, otázka je směřována hlavně na zdejší trvalky), většina situací kdy se náhodně střetly postavy podtemno X povrch (nebo všeobecněji zkrátka nějaké nepřátelské frakce, na rase a lokaci nezáleží) které zároveň
NEVĚDĚLY s jistotou kdo je jejich protivník, byla vyřešena stylem:
a) vzájemný masakr
b) jednostranný masakr, protože přepadení
c) nevěděli jste o koho jde, ale pro jistotu masakr (tzn. "vidím pár postav a nelíbí se mi, protože xy")
d) nevěděli jste o koho jde, takže bylo nějaké to oťukávání (a pak možná následoval masakr)
e) taktický útěk (tzv. "nevím o koho jde a nechci s nimi raději nic mít")
f) jinak?
(disclaimer: rýpavý podtón je čistě náhodný a ve vaší hlavě a tohle není ironická poznámka - vidíte nesmysly

)
Jak kdy, jak kdo. Drowy nebo obecne podtemnaky jsem potkal mockrat a obecne zalezi na konkretnim hraci, na momentalnim rozlozeni sil, na situaci. Ale pokud to mam vzit statisticky:
30% setkani s podtemnem probehlo stylem utoku z invisu, utociste ci tak neceho s naslednou smrti nektereho meho newbika. Obvykle takhle utocili magove a podobna svoloc, ktera proste potrebuje vyuzit tehle prevahy. Druhy pripad je parta drowu na uzemi epicu treba v Alwu. Proste kdyz si drowove neveri, tak se snazi vyuzit systemovych vyhod aspon. Vetsinou nasledoval pokus o oziveni, casto z me strany zakazany - kdysi jsem sel vzdy striktne pres Astharotha, ted to resim podle chuti a podle toho, zda u toho konkretniho hrace verim tomu, ze to nebude cira masaz ega, ale dokaze to udelat zabavne a pripadne dat nejakou sanci. Pokud se vam tedy podari ozivit nekterou mou postavu z povrchu, berte to jako projev duvery.
20% probehlo s beznym potkanim (obe strany viditelne). Tam obvykle uz probehlo nejake to rp, ale casto doslo po nekolika kolech k utoku nebo uteku jedne ze stran (zde casto i me strany). Tenhle typ setkani jsem mival treba s drowskyma mnichama, bojovnikama, pripadne naopak my v podtemnu, pokud souper byl ocividne newb. Deje se to zejmena pokud jedna ze stran ma jednoznacnou prevahu, pripadne proste nejsou magove s boostama, tu systemovou vyhodu nepotrebuje tolik a muze si dovolit hrat.
20% hraju dlouho, takze celkem vysoke procento situaci, kde to setkani probehlo rp ve stylu, ze jsem se treba s newbikem prikrcil za skalu, schoval se do krovi, zaplatil nejake penize, byl obran o kozesinu... Vesmes takhle fajn probihaly setkani s Berserkrem, v pozdejsich fazich obcas s Urlraenem (kdyz uz mi tu postavu jednou sundal, tak podruhe uz vedel ze je proste v prevaze a...). Kdyz nekdo napada takto, tak se samozrejme pripravuje o systemovou vyhodu, ale na druhou stranu, pokud je nahodou dopaden, tak ze strany viteznych hracu je mnohem mensi ooc ochota fiknout mu hlavu, pripadne ho predavat spravedlnosti.
20% setkani, pri kterem o nem vedela jen jedna strana, ale netroufla si zautocit. X krat jsem treba takhle nekde videl nekolik postav z podtemna na povrchu, nejakou dobu je sledoval, ale proste nenasel vhodnou prilezitost a odvahu k utoku. To cislo je mozna jeste vetsi, nevim kolikrat takhle podtemnaci sledovali treba meho BUa a nakonec nezautocili.
10% haluze. Potkani na prechodu, kdy oba se okamzite vratili pres prechod aby chytli toho druheho, takze se zase nepotkali a pak... Pripadne situace, kdy se setkate a obe strany maji bug s videnim po padu true see, pripadne setkani tesne pred restartem, setkani pri kterem se jedna ze stran jiz odpojuje a vam jen tak ta postavicka problikne lokaci a behem par vterin zmizi, bugy utociste, situace kdy postava je zasekla z terenu a uz zdalky hazi, ze ma bug...