Omlouvám se za laický dotaz
Je pravda, že se už nedá koupit PC s nainstalovaným Windows XP?
Že už nemá technickou podporu?
Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?
Že Windows XP se snad už dál neudržuje jsem zjistila čistě náhodou v práci, když kolegyně dostala nový "lepší" stolní počítač a ke svému zklamání přišla na to, že nemůže používat program Palstat, ve kterém má naše firma nainstalované směrnice ISO a následně si ztěžovala u IT. Palstat prý není kompatibilní s Windows 7, který na tom novém "lepším"

PC má nainstalovaný. Na starém PC s Windows XP jí přitom Palstat chodil bez potíží.
Já mám Windows XP nejen na PC v práci, ale i doma na notebooku, na kterém hraji NWN. Zjištění, že Windows XP snad už nebude k sehnání mě docela rozhodilo, protože jsem uvažovala, že si časem pořídím nový stolní PC až mi notebook doslouží. Samozřejmě jsem počítala s tím, že nový stolní PC bude lepší než starý notebook, že hra půjde plynuleji např. při hromadných akcích se nebude sekat, budu si moct dovolit nastavení lepší grafiky a tak. A začínám mít obavy, že místo, aby hra šla lépe, může se stát, že nepůjde vůbec.
Přiznám se ale, že po zkušenosti z práce, kdy jsem po dlouhém čase dostala konečně plochou obrazovku k stolnímu PC a myslela si, že budu mít lepší obraz, začínám být k tzv. lepší PC technice skeptická.

Obrazovku sice větší mám, ale písmo na ní malé a ne vše se dá zvětšit nastavením (třeba písmo v ovládacích lištách nejde), otevřené okno programu Palstat se zobrazí sotva v 1/8 obrazovky a údajně se zvětšit rovněž nedá
Tak tedy začínám mít pocit, že ne vše co je v počítačovém světě novější, je současně i lepší, přinejmenším pro běžného uživatele.
