Page 3 of 4

Re: Rozptyl

Posted: 20:14 14. Oct 2011
by Zindo
Jak píše J.F.Payne, okecat se dá vše. Ale dokuť si alchymie vypujčuje efekty kouzel. Měla by byt magie od magickeho povolaní silnejší, než magie kterou si muže uvařit každý. Prosím nemachejte argumentama jak je vaření težký. Jde o to, že je to další věc, která supluje maga. A podle testů lektvar vydrží mnohonasobne víc proti zrušení než kouzla od maga 20level+.

Re: Rozptyl

Posted: 20:43 14. Oct 2011
by Thuereg
Vono jde zase o to že některý lektvary jsou silnější než bufy od mága, ale ani to bych nesnižoval... ono opravdu udělat ty lektvary neni sranda :D

Re: Rozptyl

Posted: 20:57 14. Oct 2011
by Zindo
Jednoduše - Lektvary by neměli nahrazovat magicky nadané povolání. Jednoduche to není, ale může se to naučit každý a zase tak težké to není. Achymie nema nahrazovat maga. Jestli má byt magie nezrušitelná, musí dostat jiné efekty než efekty magických povolání. (zde chápu, že by tvorba alchymie byla daleko delší a nastavení vyváženosti ještě složitější).

Re: Rozptyl

Posted: 21:25 14. Oct 2011
by Thuereg
Zindo wrote:Jednoduše - Lektvary by neměli nahrazovat magicky nadané povolání. Jednoduche to není, ale může se to naučit každý a zase tak težké to není. Achymie nema nahrazovat maga. Jestli má byt magie nezrušitelná, musí dostat jiné efekty než efekty magických povolání. (zde chápu, že by tvorba alchymie byla daleko delší a nastavení vyváženosti ještě složitější).
Já sem neřek že by neměla bejt sundatelná, ale že by neměla bejt snáz sundatelná. Alchymie ti mága nenahradí. Nehledě na to že ledaskdy je cesta spíš strátová než zisková a lektvary lezou do peněz.
A nejde ani tak o obtížnost alchemky jako spíš o ten hroznej a nechutnej oser jímž skilování alchymie je.

edit: Jednoduše si za lektvarama stojim. Bez nich bych sám udělal uplný kuloví a sundal by mě každej mág kterýho bych potkal i třeba o 15lvl níž než já.

Re: Rozptyl

Posted: 11:34 15. Oct 2011
by -darkvision-
J.F.Payne wrote:Okecat takhle se dá všechno. Jde o to, aby systémově bylo méně výhodné užívat lektvary než mít kouzla od mága. Lektvary nejsou plnohodnotným zástupcem magie, jsou jen pomůckou. Z podstaty věci by prostě měly být slabší, co se odolnosti proti Rozptylu týká, i kdyby je vařil alchymista s craftovým levelem 20.
Tak okecat .. ano z OOC hlediska to je okecávání, z IC hlediska to je ale daleko logictejsi nez to ze by alchymie mela jit shodit snadneji nez kouzla..
A vy jste přeci z eq, tak jsem myslel ze spise hledite na IC hlediska, nez OOC hlediska . :P

EDIT:
Kdyby se to melo shrnout:
Alchymie:
a) nejakou dobu trvá, tedy dost dlouhou nez vyskillujes 20.lvl craftu.
b) to skillovani neni zrovna nejlevnejsi co s etyce penez, nehlede na to ze si musis sbirat i bejli a to taky zabere cas.
c) vareni lektvaru taky nemas hned, lektvar varis 45sekund (myslim ze to tak je cca), na vypravu si jich navaris treba 60 a mas z toho skoro hodinu jen jako pripravu.. a to musis jeste kazdych 45sekund promackavat, jinak ti to zabere daleko vice casu ze jo.
d) varis si varis, ale leze to taky preci jen do penez.

čáryfukové
a) expení je easy, když máš partu. Expy lítaj nahoru, bavíš se u toho (není to nuda jak alchymie)
b) prachy, sem tam narveš něco do nového lvl.

Když to podtrhnem a sečtem.
Vzít čáryfuka znamená - ušetřit peníze, ušetřit čas s vařením, ušetřit čas se sbíráním.

Můj názor: Pokad někdo věnuje čas, peníze a píly do tohoto řemesla a je z něho top, tak jsem názoru že by mu to nemělo jít tak snadno shodit, třeba s čáryfukem na 18,19,20 .. Osobně čáryfuk na 20.lvl se tu vyexpí rychleji než alchymista na 20.lvl.
Další věc, vyexpit čáryfuka by byla pro mě sranda, vyexpit alchymistu je pro mě pruda, furt jen takové bezduché klikání .. jen ta představa toho top lvl mě povzbuzuje abych jel dál.
Nehledě na to, že když čáryfuk bude expit, tak u toho bude mít i prachy, za který si nahodí lvl. Alchymista když bude craftit, tak ty prachy bude jen ztrácet.

Jasný, je to velice zvláštní srovnávat class a craft. Ale bavíme se teď o kouzlech, kouzelných efektech přeci. :P

Re: Rozptyl

Posted: 11:43 15. Oct 2011
by Radim
Přijde mi to jako bééééé,oni maj výhodu a mág je k ničemu.Seberte jim to,aby hrálo víc mágů.Naučte se je hrát a nebudete si zase vymejšlet zbytečné úpravy.

Re: Rozptyl

Posted: 11:47 15. Oct 2011
by G-ladiator
IC vysvětlení proč by lektvary měly jít shodit snáze než magie: Lektvary magii pouze napodobují, kopírují a měly by tedy být výrazně slabší, než pravá magie.
Okecat se dá všechno.
Myslím, že celý point toho nápadu nerfnout lektvary je, aby bylo více PC mágů (protože co se mě týče, lépe se mi hraje s PC mágem, než s lahvičkou, která dovede udělat to samé ;) ). Než mě chytnete za slovo - vím, že tu několik (ale moc jsem jich tedy neviděl) PC mágů hraje, ale zatím jsem neměl příležitost s nimi nějak více hrát.

Re: Rozptyl

Posted: 11:52 15. Oct 2011
by -darkvision-
G-ladiator wrote: Myslím, že celý point toho nápadu nerfnout lektvary je, aby bylo více PC mágů ...
a) nikomu nebrání si pc mága založit
b) radši budu hrát s pc mágem než chlastat furt lektvary (jenze mag neni vzdy po ruce ze)
c) ten kdo mága neumí, si bude furt jen stezovat ze mu alchymie, hůlky to povolání kazej - přitom to není pravda

d) My máme dole 3 mágy, nevšiml jsem si že by si na něco stěžovali.

Re: Rozptyl

Posted: 11:53 15. Oct 2011
by Nalkanar
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 36#p118036

A hlavně lektvary mají špatně dané lvly a proto lektvar vs mág vítězí lektvar... takže když se správně dořeší ty lvly, tak už tím by se mělo ledacos vyřešit.

Re: Rozptyl

Posted: 12:08 15. Oct 2011
by Zindo
Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.

Re: Rozptyl

Posted: 12:10 15. Oct 2011
by -darkvision-
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)

Re: Rozptyl

Posted: 12:19 15. Oct 2011
by G-ladiator
-darkvision- wrote:a) nikomu nebrání si pc mága založit
Nebrání, nicméně skutečnost, že se dá z velké části nahradit lektvary není příliš dobrý motivátor ho založit (protože ač RP je zábava, občas je fajn, cítit se užitečný)
b) radši budu hrát s pc mágem než chlastat furt lektvary (jenze mag neni vzdy po ruce ze)
jsme na tom stejně. Proto se vracíme k tomu, aby byly lektvary slabší a mágové tak měli větší motivaci být hráni
c) ten kdo mága neumí, si bude furt jen stezovat ze mu alchymie, hůlky to povolání kazej - přitom to není pravda
Neřeším to z hlediska hraní mága, ale právě z hlediska fantasy světa (tak jak ho chápu), že (běžně dostupné) magické předměty by neměly být silnější než mágové (protože právě ti je s velkou pravděpodobností tvoří)

Re: Rozptyl

Posted: 12:22 15. Oct 2011
by Nalkanar
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".
"Ne díky, nachystej si radši jiná kouzla, já je mám v lektvarech"

Re: Rozptyl

Posted: 12:25 15. Oct 2011
by Zindo
-darkvision- wrote:
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)
S nynejším nastavením, je to více než pravděpodobné.
Když mě o něco pujde, tak chci tu nejlepší ochranu a rád si za to zaplatím, lepší než zemřít. A v nynejším nastavení je lepší alchymie. Nevidim v tom nic nelogického.

Re: Rozptyl

Posted: 12:27 15. Oct 2011
by -darkvision-
Zindo wrote:
-darkvision- wrote:
Zindo wrote:Nerad bych zažil scénu, kdy mě hráč před cvc řekne: "tohle raděj nekouzli, to si dám z lektvaru ať mě to neschoděj".

Myslim, že tohle na zamyšlení, aspoň pro nekteré vyspělejší hráče, stojí.
Tohle by ti asi vyspělejší hráč nenapsal. :)
S nynejším nastavením, je to více než pravděpodobné.
Když mě o něco pujde, tak chci tu nejlepší ochranu a rád si za to zaplatím, lepší než zemřít. A v nynejším nastavení je lepší alchymie. Nevidim v tom nic nelogického.
Já v tom vidím vyuziti bugu .. Proste snad nejaky moralni kodexy tu lidi maj.. a do cvc proste pujdou tak jak by sli i jindy... kdyby se s tou alchymii nehejbalo.