Page 3 of 9

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 08:02 28. Apr 2011
by -RoF-
RPG sem hrál jen málo, jinak sem trávil čas u strategii a akčních stříleček :) K NWN mě dotáhl vladaboss (takže doporučení kámoše) , který ted už asi nehrává, nevím. Takže začátek byla zaklínačka na démoně a pak to začlo první polodračící :roll: na Dragonhammeru po krachu DH sem šel na Démonu, mezitím jsem různě občas navštívil jiné moduly a nakonec skončil tady. :D :twisted:

Jinak tam by spíš mělo být. "Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové a jak je udržet?" :wink:
S tím souvisí i onen odliv některých hráčů na jiné moduly a nebo to že přestali hrát.
A to samé s těma novýma. Sice je sem nalákáš, ale musí se naučit co a jak a hlavně je tady musíš nějak udržet.
Jináč to bude jen další maximum směřující k minimu v křivce sinusovce. Ale tak uvidíme co se vykoumá.

Takhle statistika se hodí, aspon víme kdo jak přišel k NWN :wink:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 08:15 28. Apr 2011
by Narsith
Ja jsem začinal na UO a pokračoval na L2,NWN on-line začali hrat synove a ja se tak nejak chytil :).Jinak singl mě vubec neoslovil.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 08:30 28. Apr 2011
by sendys
diablo,Baldurs, IW, online UO L2 WoW u kamosu a LoL, NWN jsme zacali s bratrem otec se pridal pozdeji to same mam pocit ze s uo nalakat nove lidi ? je tam problem ze sice na tomto svete je krasny vyber ale resi se stale to same dokola system je stale dokola ze je tu mao lidi (neboli ze tu malokoho potkate) zacatecni tezkost (treba pk jezevci jsou to zmetci) a posledni pripad nepokracovani pribehu thalie .... proto lidi odchazej a je mozne ze to nikdo jinej neskousi pac si vyslechne nazor tech co tu zacali a nijak to nedokoncili .... :)takovy to problem je dale taky obcas hraci atd je toho dost .... pr si clovek precte hezke realie ale jukne na foru a tam uz se mu to nelibi a rekne ze je to nejaka kravina ..... stejne se zapojenim DM nechci rikat ze je necospatne ale chtelo by to mozna vic a pro vice lidi a nebo vuebc jen obcas popichnout hrace NPc ale jinak ne :) ja se sem vracim napriklad kvuli jednomu cloveku ostatni mi sou tentokrat putna

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 10:35 28. Apr 2011
by davidsoft
-RoF- wrote:Jinak tam by spíš mělo být. "Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové a jak je udržet?"
S tímto plně souhlasím. Mě by nevadilo hrát stále se stejnými hráči, alespoň bych už věděl, co od nich mohu očekávat, a oni by věděli, co mohou očekávat ode mě. Chtělo by to, aby si tu každý našel něco, kvůli čemu pro něj bude mít smysl hrát pořád.

Jinak, mám dva přátele, které bych sem rád dostal, ale toho jednoho ani nemá smysl, protože by u toho nevydržel déle než dvě hodiny, takže by se nestihl naučit ani ovládání, natož nějaké reálie. Ten druhý je podle mě velmi nadějný (mám s ním dobré zkušenosti z L2), ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 10:56 28. Apr 2011
by sendys
ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.[/quote]
dotaz co stim souvysi prachy?:)

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 11:02 28. Apr 2011
by Nalkanar
No u Questů musím říci, že jelikož jsem tu dělal menší výpomoc, tak mnozí hráči na TH nedoceňují questy, které jsou založené na víc než "najdi, zabij, dones". Jakmile je potřeba pro quest zvážit důkladné čtení reálií, historie světa atd., tak to nebývá moc přijímáno. Aspoň tak nějak jsem to viděl a bylo mi to tak řečeno, a proto jsem tu v posledních asi třech měsících strávil nějaký čas.

Jinak problém s komunitou... začněme u problému NWN:
hra je stará, graficky nepříliš líbivá --> takže musíme to cílit na lidi, kteří na hře ocení víc než jen "tohle je nejnovější pařba, se super náročnou grafikou a já to hraju, takže jsem king"

pak je tu otázka RP:
RP, svět který není zcela statický --> tohle nemusí každého bavit, hrát postavu a řešit IC a OOC, ale spousta lidí je toho schopna, jen musí najít to kouzlo RP... u mě bylo spouštěčem to, že mám rád příběhy, píšu příběhy, a hraní MMORPG je o neustálém kolečkování, kde příběh moc nevymyslíte
atd.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 11:11 28. Apr 2011
by Desmond
Název audítka je správný, potíže s úbytkem hráčů si zaslouží svou vlastní diskuzi. Stejně tak si troufám tvrdit, že co se týče odlivu lidí, jde spíš o sezónní záležitost, většinou migrují stále ti samí hráči, kteří jsou na honbě za Sant Grealem (dokonalým serverem) a tak putují z místa na místo, podle toho který server je zrovna in a nebo na kterém serveru je právě nejvíc živo. Nepochybně čas od času mizí i jiní hráči, kteří s tou sezónní vlnou nijak nesouvisí a jejich odchod je spojen s nějakým konfliktem a nebo nespokojeností se stavem serveru. A právě těm by mělo být věnováno druhé vlákno.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 13:07 28. Apr 2011
by -RoF-
Desmond wrote:Název audítka je správný, potíže s úbytkem hráčů si zaslouží svou vlastní diskuzi. Stejně tak si troufám tvrdit, že co se týče odlivu lidí, jde spíš o sezónní záležitost, většinou migrují stále ti samí hráči, kteří jsou na honbě za Sant Grealem (dokonalým serverem) a tak putují z místa na místo, podle toho který server je zrovna in a nebo na kterém serveru je právě nejvíc živo. Nepochybně čas od času mizí i jiní hráči, kteří s tou sezónní vlnou nijak nesouvisí a jejich odchod je spojen s nějakým konfliktem a nebo nespokojeností se stavem serveru. A právě těm by mělo být věnováno druhé vlákno.
Aha tak to potom jo ;). Tak aspon víme že je 50% vliv kamarádů, kteří přetáhnou lidi k hraní dané hry.

Jinak s tím přeléváním hráčů máš pravdu, to je i dobře vidět v tom grafu co jsem tady posílal (viz nižejc). A sezoní úbytek je přirozený jev...léto minimum, zima maximum.

Jen to téma s nespokojeností se stavem serveru, to bude asi flame jak kráva, no uvidíme :roll: :D :twisted:

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 15:13 28. Apr 2011
by davidsoft
sendys wrote:ale psal, že nemá peníze, takže uvidím v budoucnu.
dotaz co stim souvysi prachy?:)
On nemá Neverwinter Nights, takže by si tu hru musel koupit.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 15:21 28. Apr 2011
by DenGrasse
Fakt nemá 250,- Kč?

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 16:46 28. Apr 2011
by Prasokralik
otázka spíš zní, jestli mu stojí za to 250 kč investovat do pc hry ;) ne každý shledává hry atraktivní natolik, aby za ně utrácel, byť je ta částka opravdu minimální

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 17:20 28. Apr 2011
by Rejty
Může si tu hru někde přepálit nebo stáhnout...

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 18:14 28. Apr 2011
by DenGrasse
Prasokralik wrote:...
pokud je napsáno "nemá prachy" tak si pod tím rozhodně nepředstavím úvahu kterou předkládáš.

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 21:10 28. Apr 2011
by Prasokralik
DenGrasse wrote:
Prasokralik wrote:...
pokud je napsáno "nemá prachy" tak si pod tím rozhodně nepředstavím úvahu kterou předkládáš.
To už je tvůj problém

Re: Problém nwn komunity: stále stejní hráči, jak přilákat nové?

Posted: 12:46 29. Apr 2011
by Desmond
Poslední příspěvky byly přesunuty do topicu : Pro nováčky a začátečníky.