Snekoun wrote:Jsem novy proctu si poctive forum i web. Lognu do hry a jdu si koupit nuz na stahovani. Jdu do lesa a lovim.
Lan se rozplyne a antylopa taky aniz bych mel moznost je nozem nejak zpracovat. Jdu tedy lovit hady, veverky, jezevce.
Ani jednou se mi nepodarilo ziskat maso. Obcas jen kuzi. Mam v pameti ze se nuz nejak nastavuje po precteni fora ale neprijdu na to jak.
Pisu tedy tell nejakemu hraci jak se ziskava maso. Odpoved : kup si nuz a pouzij.
On ti ale radil správně skutečně stačí použít nůž. Ano, mohl být trpělivější a napsat ti: Vezmi nůž do ruky, klikni na něj pravým myšítkem, klikni na možnost použít. Vypsalo se ti, že teď budeš získávat i maso? Tak teˇbudeš získávat i maso.
Snekoun wrote:
Nezoufam jdu do lesa. Na foru jsem si precetl ze se daji sbirat byliny. Supky hupky do lesa na sber. Mam docela dost bylin. V Ivory i bylinkarka pise ze byliny shani. Tak ji je prinesu a ona mi rekne
ze zadne nechce ( mam nejakou koprivu, jitrocel, materidousku, houby atd ... ) Ani mi nerekne jake chce. Ptam se tedy proc nepise bylinkarka jake konkretni byliny vykupuje ?
Ale ona ta bylinkářka skutečně říká jestli a jaké byliny chce. Jinak by to celé ani nemohlo fungovat, protože by hráči nevěděli, co jí mají přinést. Tady vidím problém spíš mezi židlí a klávesnicí.
Snekoun wrote:
Od hracu se dozvidam ze pry ve meste prekupnik. Mozna by me mohla bylinkarka alespon nekam nasmerovat.
Bylinkářka tě nemá kam nasměrovat. Nikdo jiný byliny nevykupuje. Jediná další možnost je prodej hráčům. Ať už pře obchodníka, nebo přímo.
Snekoun wrote:
Opet nezoufam jsem velky kluk na foru preci pisou ze se daji dorucovat baliky za docela slusne penize !
Mezi tim se stavim v Ivory v hostinci. Vsimnu si ze hostinsky ma volbu ze se koukne na veci co vlozim do stolecku. Hledam stolecek. Nemuzu najit. Projdu cely pult zleva do prava a drzim tabulator a asi jsem slepy - nenasel jsem.
Tam fakt neni stoleček? V tom případě má hostinský další volbu: ,,Podívám se, co máš u sebe." Napadlo tě na ní kliknout, když jsi nenašel stoleček?
Snekoun wrote:
Vzdavam to jdu hledat dorucovani baliku. V Ivory jsem nenasel ( mozna tam je ale jdu jinam ), razim lesem rikam si ze kdyz pujdu po ceste musim dojit do nejakeho mesta jineho.
Tady předem upozorním, že pokud jdeš po cestě, nemusíš vždy dojít do obydlené vesnice. Cesty jsou různé.
Snekoun wrote:
Dojdu do Tartenu. Jdu do hospody a hle velitel strazi. Zeptam se ho tedy jestli ma nejaky balik. On mi rika ze ma a ze mi da 1291 gp kdyz to dorucim do tri hodin, kdyz ne da mi jen desetinu. Super chci balik !
A ouha ... nikde neni volba aby mi balik dal. Projdu vsechny moznosti a nikde nic.
Jsem novacek , napisu tell nekomu poradi mi. Pisu tedy dotaz nahodnemu hraci. On mi rika jasan je tam volba jedna mas pro me nejaky balik. Pisu mu ze sice ano o baliku mi kapitan rika ale nejak neni volba jak skocit do inventare ? Po chvilce co mu doslova prepisuji odpovedi se dozvidam ze musim mit 1/10 ceny baliku. NPC to nikde nepise kdybych se nezeptal nemam moznost se to dozvedet.
skutečně to tam přímo píše. A není to tak, že by to všichni psali a zrovna tenhle ne. Ten dialog je všude jeden a ten samý.
Snekoun wrote:
1/10 ceny nemam protoze jsem nedavno umrel a musel jsem zaplatit vsechny penize za oziveni.
Pro dnesek toho mam dost a jdu spat. Dobrou noc.
Ná závěr upozornim, že Thalie je multiplayer svět. Je založen na kooperaci s ostatními hráči. Není stavěný tak, aby si jedna postava vystačila ve všem sama, všechny informace získávala od NPC a všechno řešila jen s NPC. Zdaleka nejsnadnější je pověsit se na první postavu, která ti padne do oka. Taje mechaniky ti dotyčný hráč jistě také rád vysvětlí.