Page 3 of 5
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 16:42 05. Jun 2011
by -RoF-
Thuereg wrote:G-ladiator wrote:Imo by to řešila možnost PC být učitelem. Nevím, jak těžké by to bylo naskriptovat (pokud vůbec možné), ale myslím, že by to řešilo spoustu věcí a ještě vytvořilo skvělé příležitosti pro hru.
Nad tim sem taky občas uvažoval a nepřijde mi to jako nijak zvláště blbej nápad

ne to je spíš moc pěkný nápad a já myslím že pro některé by to bylo jen fajn spestření

. Otázkou kdo by to nascriptoval a jak by se to celé provedlo

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 17:12 05. Jun 2011
by Nalkanar
Narsith wrote:Nalkanar wrote:objeví! objeví! žádný ě! ob-jevit, z-jevit, vy-jevit
Pardon,jsem nejaky patek ze školy....a čeština jaksi neni muj rodny jazyk

To byla reakce na Theurega
ad Trenéři - jo dáte prvních pár lvlů bez nich a pak nováčci budou čumět, proč jim ten lvl neleze přes pětku (příklad) - proč si ho sakra nemůžou naklikat jak jinde

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 20:20 05. Jun 2011
by DenGrasse
Trenéři jsou, mimo jiné, i OOC mechanika, která hlídá např. možné rozdělení bodů.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 20:28 05. Jun 2011
by G-ladiator
A bylo by možné tuto mechaniku tak, jak je, přenést do itemu podobného duši postavy, kostkám, emocím atp.? Aby ho právě mohly využívat PC k učení jiných PC?
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 23:40 05. Jun 2011
by Rejty
Jestli se budou PC učit navzájem, tak to nakonec dopadne tak, že se kamarádi naučí zadarmo a nebude z toho ani odliv peněz. Jestli by se měli učit PC navzájem, tak jedině za peníze (nákup nějakýho vybavení na trénování) nebo by učitel ztrácel zkušenosti.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 06:41 06. Jun 2011
by G-ladiator
Nebo dát formulku, že učitel může učit jen do (učitelův class lvl/2, zaokrouhleno dolů), kde u těchto lvlů jsou náklady v rámci desítek nebo stovek (co jsem zatím viděl). Případně k tomu omezit prestižky a ty opravdu nechat jen NPC učitelům.
EDIT: Případně učiteli účtovat stejne částku, jakou musí dát u NPC normálně žák - jako náklady na učení, jako jsou cvičné terče/meče a zbroje/kouzelnické svitky atp.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 08:43 06. Jun 2011
by Prasokralik
-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class
-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level
-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti
Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
příklad: Trpasličí barbar Obelix (s velkým břichem a levelem) se rozhodne něco naučit jiného trpasličího barbara Asterixe (s menším břichem a levelem). Obelix, kterýžto je lvl 12 bez potíží může učit čtyřlevelového Asterixe na jeho barbarský stupeň 5. Asterix tedy zacvaká Obelixovi 40 zlatek (což ale řeší systém přes daný učitelský dialog, proto zlatky nedostane Obelix, nýbrž zlatky normálně zmiznou) a nakliká si level. Obelixovi se objeví v inventáři licence stupně 5. Oba mají radost, poseděj v hospodě, popijou, Asterix musí jít venčit psa a jde offline. Obelix se tedy sebere, zajde za nejbližším npc učitelem (či jiným npc které tohle bude řešit) a hezky si vymění svoji učitelskou licenci za 50 expíků které mu přijdou k duhu (popřípadě menší-větší částku odvislou od posouzení týmu)
Voila. Všichni jsou spokojení. DanGrís nemusí hlídat falešné bodíky, rejtymu zmizí z modulu peníze, hráči se můžou navzájem učit a DM se nemusí starat o odměny za pěkně sehrané učitelství.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 08:48 06. Jun 2011
by Nalkanar
EDIT: sry jsem idiot a ten příklad mě trošku zmátl

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 08:52 06. Jun 2011
by Prasokralik
Nalkanar wrote:Problém - my casteři platíme již od relativně nízkých lvlů částky v řádech měšců, což převedeno na expy by dotyčného mága asi pořádně hnulo, takže by zas bojovníci řvali, jak to není fér. Takže buď nechat odměny víc symbolické, nezávislé na tom koho za kolik učíš, anebo bych je vůbec nedával, čistě pro tu RP možnost a snadnost využití.
jo tos mě nepochopil, já psal 10xlvl jako odměnu za "licenci" tedy závislou jen a pouze na levelu žáka, ne na penězích
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 09:03 06. Jun 2011
by dira_v_bubnu
Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
-pokud se sejdou dva hráči z ncihž jeden bude vyšší povolání stejného druhu než druhý, oba použijí příslušnou možnost, otevře se npc dialog jako s každým jiným npc učitelem, přes který už si žák nakliká level sám i s příslušným odečtem peněz za daný level/class
-pokud žák nakliká level u učitele, učiteli se objeví v invu licence o tom, že úspěšně odučil žáka, v tagu licence bude žákův level
-licence si může učitel směnit u libovolného NPC učitele za expy v hodnotě odučený lvl žáka vynásobeno deseti
Důsledky:
-odliv peněz jako doposud
-kontrola rozložení bodů, featů, povolání jako doposud
-motivace pro vyšší levely něco naučit ty nižší
-možnosti pro krásné erpení vztahu žák-učitel bez nutnosti OOC obíhání npc po hospodách
Tohle se mi dost libi.

A jeste bych treba udelal, ze kdyz se nekdo bude chtit ucit od nejakyho NPC, tak bude muset zaplatit třeba 1,5x tolik, co při výuce od PC.
A pak by si mohli dávat PC "inzeraty na doucovani"

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 13:38 06. Jun 2011
by Maya
Prasokralik wrote:-přidat do duše bytosti dvě nové možnosti pokud je poblíž jiné PC a to
a) nabídnout znalosti nejbližšímu PC
b) učit se od nejbližšího PC
.............................
Hezké, moc hezké. Myslím, že myšlenka je určitě přínosová, ale... Kdo to nascriptuje? Kdo se hlásí?

To je myslím ,že hlavní problém. Vymyslet to by se vymyslelo, chytrých lidí je tu habaděj. Ale od myšlenky přejít k realizaci je už problém, kde většina projektu doslova pojde...

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 13:40 06. Jun 2011
by kucik
Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 13:44 06. Jun 2011
by dira_v_bubnu
kucik wrote:Mě tam spíš vadí, co s těma penězma. Jinak bych se tomu ani nebránil. Ale je divný, to řešej spolu dvě postavy a paníze najednou někam odletěj.
A co to brát jako oběť bohům? Nebo ať je ten učitěl klidně dostane, ale až si pujde vyměnit to lejstro za nauční za XP, tak ať musí ty peníze tomu NPC odevzdat.

Re: Vetešník v Ivory
Posted: 13:48 06. Jun 2011
by Rejty
Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?
Bral bych to jako náklady za učební pomůcky, popř. pronájem cvičiště, kde by se to trénování mohlo konat, protože se mi nelíbí myšlenka, že se někdo vytrénuje v dungu před místností s bossem. Válečník např. při tréninku zničí zbraně, zbroje, tréninkový panáky, zabije cvičný potvory atd. Zloděj zase paklíče, truhly atd.
Re: Vetešník v Ivory
Posted: 13:55 06. Jun 2011
by dira_v_bubnu
Rejty wrote:Oběť bohům postrádá smysl. Proč by se bohové zajímali o vytrénování nějakýho somráka?
Například pokud se trénuje nějaký kněz nebo paladin nebo kdokoliv, kdo má něco společnýho s bohem? Jako úplná blbost to zas neni.
Zas na druhou stranu nevidim důvod, proč by si někdo nemohl nakliknout level uprostřed dungu, když s nim jde učitel. Je to určitě lepší ukázat mu v praxi, jak se mlátěj potvory, než mu to jen teoreticky popsat u cvičný figuríny...