Přenosné židle

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Uvítali byste možnost vypůjčit si přemístitelné židle?

Ano
26
50%
Je mi to jedno
12
23%
Ne, židle mají umísťovat jen DM
14
27%
 
Total votes: 52

User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Přenosné židle

Post by -RoF- »

de Aers wrote:
-RoF- wrote: No ale Thalie je fantasy, tak proč ne, že?
I fantasy má své meze.
Šak jo no, ale každý je má jiné ty meze ve své fantazii ;)
Derken- wrote:Kámo, asi jsem moc mladej a blbej na to, abych sdílel tvůj typ humoru. Nechceš třeba ještě aby mluvili a mohl si s nima dělat věci jako s tvýma zvířátkama?
Hehe jasná věc :). Tak mluvit by nemuseli a jaké jiné věci?
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by Derken- »

To si právě nejsem jistej, co všechno by jsi ty s takovou židlí dokázal dělat
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
de Aers
Urozený
Posts: 1530
Joined: 18:40 28. Dec 2009
Location: Buran z Buranova

Re: Přenosné židle

Post by de Aers »

-RoF- wrote:
de Aers wrote:
-RoF- wrote: No ale Thalie je fantasy, tak proč ne, že?
I fantasy má své meze.
Šak jo no, ale každý je má jiné ty meze ve své fantazii ;)
Záleží taky hlavně na mezích serveru.
"Géniové vymírají.. Einstein umřel, Picasso umřel a mě je taky nějak blbě.."
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by davidsoft »

Mám připravenou novou verzi. Židli lze nyní vzít do batohu (do předmětu) a opět vyvolat, což umožňuje pohodlné umísťování židlí ke stěnám místnosti, stolům apod. Uložení do batohu umožňuje postavě mít u sebe víc židlí, popř. je naložit na dopravní zvíře.
Attachments
zidle2.jpg
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Přenosné židle

Post by Bahnak »

Mě se to líbí, když může někdo tahat v baťůžku deset plátovejch zbrojí proč by se mu tam nemohla vejít skládací židlička.
I když by asi nejlíp vypadala jako taková ta malá trojnohá stolička bez opěradla.
Každopádně za mě velké ANO.
(alespoň si i můj drow zarybaří, jen nechci vidět co z těch kyselinovejch jezer vytáhnu za humus...)

Jo a pak se můžeš vrhnout na scriptování craftu :-D
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Přenosné židle

Post by Prasokralik »

Tahat za sebou na provázku židli mi nepřijde jako vymoženost fantasy světa, přeci jen když nesu židli na dvorek, taky ji spíš táhnu než abych ji měl v batohu. Pro thalii jako takovou by ovšem židle v inventáři byla rozhodně mnohem rozumnější řešení než ji mít sebou jako summona.

"Parkvošitě" židlí bych se nebál, koně nezpůsopvbují trhání hry proto, že by jich bylo hodně, ale proto, že narozdíl od židlí mají custom textury. Čím větší textura je, tím déle trvá její načtení z override nebo haku, proto se hra kouše, pokud se objeví hráč v CEPové zbroji, nebo nedej bože sedící na koni ale naopak v jeskyni, kde je hromada příšer ze standardního bestiáře nwn hra běží krásně.

Židle není objekt který by se do nwn přimontoval pomocí haků a proto ani tisíc "zaparkovaných" židlí nebude způsobovat zásek byť i na starších strojích.

Stejně ale souhlasím vyjímečně s názorem většiny, že když židli, tak do inventáře, jinak tu budem vypadat jak v tom vtipu o bláznovi se zubním kartáčkem na vodítku.
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by J.F.Payne »

Už vidím, jak si z téhle featury spousta chytráků udělá taktiku nazvanou "židlová hradba" popřípadě "val z židlí" široce využitelnou proti hloupým potvorám. Ty se zablokují a pak ustřílí. Chce to jen místo deseti plátovek do batohu přibalit deset židliček.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Thuereg
Rytíř
Posts: 528
Joined: 12:14 27. Oct 2010
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by Thuereg »

J.F.Payne wrote:Už vidím, jak si z téhle featury spousta chytráků udělá taktiku nazvanou "židlová hradba" popřípadě "val z židlí" široce využitelnou proti hloupým potvorám. Ty se zablokují a pak ustřílí. Chce to jen místo deseti plátovek do batohu přibalit deset židliček.
Hm... chytrýýý :D
Theureg syn Theureguv, syna Grumova z rodu Darwolf: Cestu životem si razí mečem, ale občas překvapí rozumem či duší. V tom jenž vypadá jakoby mu v žilách kolovala krev samotných obrů se možná skrývá víc než jen hrubá síla svalů. Možná.
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Přenosné židle

Post by Nalkanar »

J.F.Payne wrote:Už vidím, jak si z téhle featury spousta chytráků udělá taktiku nazvanou "židlová hradba" popřípadě "val z židlí" široce využitelnou proti hloupým potvorám. Ty se zablokují a pak ustřílí. Chce to jen místo deseti plátovek do batohu přibalit deset židliček.
Nedělej Labira :mrgreen:
.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by J.F.Payne »

Nalkanar wrote:Nedělej Labira :mrgreen:
No, to je jen prognóza předpokládaného vývoje podle mých (pozorováním záskaných) zkušeností. Zneužít se dá skoro všechno, a vynalézavost hráčů v tom nezná mezí :)
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
davidsoft
Šlechtic
Posts: 326
Joined: 10:27 08. Mar 2011
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by davidsoft »

J.F.Payne wrote:Už vidím, jak si z téhle featury spousta chytráků udělá taktiku nazvanou "židlová hradba" popřípadě "val z židlí" široce využitelnou proti hloupým potvorám. Ty se zablokují a pak ustřílí. Chce to jen místo deseti plátovek do batohu přibalit deset židliček.
Ze stanů by se dělal val stokrát lépe - jsou delší. Také by mohli zkusit val ze svíček, jsou levnější... Takový argument lze použít skoro proti jakýmkoliv umístitelným předmětům.

Jinak, doufám, že je jasné, že zasekávání hloupých potvor je už dávno zakázané: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 119#p42119 Položením židle na zem se z ní technicky vzato stává součást terénu lokace.
Ester Krejčí -- Moje vinná réva, sestry Janů, Vojtěch Verner, Jana Zlomilová a další. Netradiční inteligentní seriál z prostředí gymnázia.
<Aktivita ve hře: neaktivní>
                                                                                                                                
[Desatero přikázání pro role-playera]   [Hry na hrdiny: Teorie RPG]
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Přenosné židle

Post by Nalkanar »

A koberce zneužít nejdou? To je škoda :lol: :mrgreen:
.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by Derken- »

Sakra, prohlédli jste mě :surprised:
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
Prasokralik
Bůh
Posts: 4507
Joined: 01:53 05. Dec 2010
Location: Land Down Under

Re: Přenosné židle

Post by Prasokralik »

davidsoft wrote:
J.F.Payne wrote:Už vidím, jak si z téhle featury spousta chytráků udělá taktiku nazvanou "židlová hradba" popřípadě "val z židlí" široce využitelnou proti hloupým potvorám. Ty se zablokují a pak ustřílí. Chce to jen místo deseti plátovek do batohu přibalit deset židliček.
Ze stanů by se dělal val stokrát lépe - jsou delší. Také by mohli zkusit val ze svíček, jsou levnější... Takový argument lze použít skoro proti jakýmkoliv umístitelným předmětům.

Jinak, doufám, že je jasné, že zasekávání hloupých potvor je už dávno zakázané: http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 119#p42119 Položením židle na zem se z ní technicky vzato stává součást terénu lokace.
on hlavně rozumbrada asi neví, že většina takových objektů je průchozí, viz stany a tak podobně, není důvod aby židle nebyly, to záleží na nastavení objektu v toolsetu
Ignore list: Theogil I, Krysak, Koninho87, Kokosak, Grin, efu_redo

Pain is temporary. Victory is forever.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Přenosné židle

Post by J.F.Payne »

Prasokralik wrote:on hlavně rozumbrada asi neví, že většina takových objektů je průchozí, viz stany a tak podobně, není důvod aby židle nebyly, to záleží na nastavení objektu v toolsetu
No, průchozí židle snad udělat nejde, ne?

EDIT: Jinak ta má připomínka byla myšlena spíš v nadsázce, židlovej val mi přišel vtipnej. Jinak jsem za sebe hlasoval za možnost "pro", protože jednoduše nevidím důvod, proč něco, co hru rozšiřuje, a co navíc někdo dobrovolně naskriptuje, jen tak smést ze stolu.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
Locked