Page 3 of 3

Re: Počasí na Thalii...

Posted: 23:37 07. Jul 2011
by DenGrasse
kucik wrote:Počítám s nějakou mřížkovou mapou, ale spíš v DB, než v 2da, ovlivňování vedlejších lokací, určení teploty atp.

Re: Počasí na Thalii...

Posted: 18:11 10. Jul 2011
by drake127
K tomuto se určitě sám (já, hned) nedostanu, ale doporučil bych zavést souřadnou tabulku ukládající nějaký výchozí vážený modifikátor (za druh tilesetu -> les přejímá teplotu pomaleji, poušť rychleji, ale zase má bonus), při startu modulu spočítat výchozí hodnoty pro dané období (+ náhoda), náhodně rozmístit kapky počasí (UPDATE test SET value = (value * weight + (new_value * new_weight)) / (weight + new_weight) WHERE ABS(drop_x - x) <= 1 AND ABS(drop_x - y) <= 1; (opakovat pro větší vzádlenosti s menší vahou) a v noci ochlazovat o zase nějaký modifikátor, což stačí nasadit na simulační kalendář (pokud tu není, tak napsat, je to na dva krátké skripty), sem tam kápnout.

Nároky na systém jsou celkem zanedbatelné, většina se toho odehrává přímo v indexované SQL, takže i update teploty několika tisíc lokací projde do pár milisekund.

Samotné pršení/sníh skrz lokace je potřeba nastavit tak, aby uprostřed oka bylo 100%, ale jinak je to docela fuk, protože v NWN prostě někde ta hranice, kde už nezapršelo bude a lidi, kteří přijdou z toho směru budou vždycky brblat.

Re: Počasí na Thalii...

Posted: 18:00 15. Jul 2011
by Nalkanar
Je možné taky nějak při utváření počasí i sesynchronizovat čas v lokacích? Aby to nebylo "stmívání, den, den, den, stmívání"? :mrgreen: Když už u toho budete 8)

Re: Počasí na Thalii...

Posted: 20:29 15. Jul 2011
by kucik
Jak jsem vyrozumnel z diskuzi na bioware foru, tak tohle je proste problem kazdeho (linuxoveho?) modulu, ktery ma vice nez tricet lokaci.
Proste to stmivani/rozedneni v te lokaci zacne presne kdyz tam nekdo vejde a trva od te chvile standartni dobu.

Re: Počasí na Thalii...

Posted: 08:49 16. Jul 2011
by wsweetjane
Tak by měla změna počasí trvat reálnější dobu - déšť, ačkoliv vypadá jako vytvalý slívák...trvá reálně snad minutu...Klidně by mohlo real pršet těch 30 minut...ať to nevypadá všechno jako aprílové počasíX-D