Page 3 of 6

Re: flame

Posted: 13:18 25. Nov 2013
by Bahnak
1) To je fakt divné, Derken mi včera psal že už v Nambě v pokojích spát jde.
Dnes ráno to nešlo, netuším proč.
2) Familiar by měl stirgu zabít díky svému pohlcení.
Můj bojovník bohužel nemá familiara.
3) Určitě nemusíš ve všech lokacích běhat WSAD... psal jsi že ses praticky nedostal z města, minimálně ve městě by mělo fungovat pohyb myší.
I ve městě jsou místa kde musím používat WSAD, takže prakticky platí mé "všude".
4) Sice si podtemno nevybíráš kvůli creepu ale celé tvé stěžování je hlavně na creep. Která z těch chyb co píšeš se týká atmosféry, lidí, RP a náplně hry jako takové.
Taktéž se budu opakovat, dnes ráno loglý nebyl z podtemna nikdo, rozhodl jsem se tedy okusit creep, již tak znovu neučiním. Žádná z hlášených chyb kromě vady řeči se netýká RP.
5) Opět se budu opakovat, stirgu s AB 21 ani výhonky s paralýzou nepovažuju za chybu.
To že to nepovažuješ za chybu zjišťuji až tímto příspěvkem. Pokud se opakuješ, omlouvám se, nejspíše jsem neměl přístup na forum kde jsi již takto učinil.
Pokud máš s něčím problém, obrat se na DM. Ze zabití stirgy by mohl být pěkný miniquestík.
Díky za radu, Rejty sice psal že to máme psát do chyb a na forum, ale budu tedy psát DMkům.
Pokud ti tvá postava příjde slabá tak je to čistě tvojí volbou. Každý hráč má možnost poslat vizitku pro novou postavu a získat cca 5. lvl.
Akceptuji, příště bez vizitky ani ránu. Sice je poslané i schválené mám, ale holt jsem nezastihl DM ve hře tak jsem to chtěl zkusit bez výhod které vizitky přinášejí. Již tak neučiním a z této chyby jsem poučen. Děkuji za ochotu a hezký den.

Re: flame

Posted: 13:21 25. Nov 2013
by Shaman88
1) V té lokaci pokoje spát jde. Ted mi to potvrdili drowové na TS.

Re: flame

Posted: 15:09 25. Nov 2013
by Braenn
Je fakt, že se mohlo nějak veřejněji dát najevo "je to jen beta test", také jsem měla dojem, že je prostě spuštěna NT se vším všudy a vychytávat se budou jen drobnůstky.

Ale co - už to vím, takže nemá cenu ztrácet hlavu, co všechno - logicky - nefunguje.
Na testování nemám skrze padání tak úplně morál, nicméně až se server stabilizuje, jsem tu jak na koni. Lokace jsou sice obří, ale ve většině jedním slovem nádherné! Uplně jako jiná hra.

Takže se už těším, jak proženeme heretiky a kacíře a doufám, že radnice má nějakou šmrncovní mučírnu! :)

Re: flame

Posted: 15:21 25. Nov 2013
by Shaman88
Server padá kvůli DM, stejně jako na ST.
Ovšem ted je ve hře třeba i 6 DM takže je větší šance že to spadne.

Re: flame

Posted: 15:23 25. Nov 2013
by Barbar321
Shaman88 wrote:
X - Poslední 3 měsíce jsem na foru veřejném i Brainstormovém hledal testety kteří by zkoušeli NT. Kromě karoliny, Diema a Mollyho se mi nepřihlásil praktcky nikdo. Tito hráči testovali povrch. Když se blížilo spuštění tak jsem do testu dal přístup také některým hráče podtemna, nebudu jmenovat, jistě je znáš. Tito hráči testovali podtemno a žádnou z chyb které píšeš výše mi nenahlásili.
Ale, ale. Ne, že bych to chtěl nějak moc vytahovat, ale pomoc testera jsem nabízel také (a jestli se nepletu, tak dokonce i vícekrát) :wink:

Ve finále jsem bral, že to byla odměna kvalitně hrajícím hráčům, takže jsem to nechal plavat (dokonce se ve spamu na toto téma rozpoutal i malý flame, protože testování rozhodně nebyla informace veřejného tajemství :lol: )

Re: flame

Posted: 15:28 25. Nov 2013
by Molly23
Mohu potvrdit, že i na povrchu, když nemáš partu, tak chcípáš. Já jsem už jsem nějaký kousek za pátým levelem a musím říct, že bez party a bez vizitky bych tak daleko fakt nebyl. Na svém levelu je velmi snadné umřít i v low lvl lokacích, což jsem si sám vyzkoušel. Přesto mě ale hra baví. Postih za smrt je velmi přítelský a furt ho ještě splácím :D.

S výbavou je třeba přemýšlet. Mlátičku na začátek ti doporučím kyj, který stojí necelých 60 zl a dává docela šlupky + je vhodný jak pro silaře tak i pro dexaře.

Re: flame

Posted: 15:29 25. Nov 2013
by Barbar321
Shaman88 wrote:1)
2) Familiar by měl stirgu zabít díky svému pohlcení.
To pohlcení funguje nějak divně (či spíše nefunguje). Rozhodně mi nepřijde, že by měl pohlcení 5/-. Stejně tak toho využiju a zeptám se na regeneraci. Ta je od 6-tého lvl a nebo mezi 1-5 je +1, 6-11 +2 atd.?

Re: flame

Posted: 15:30 25. Nov 2013
by Aulus
Aspoň se využije opravdu celý sortiment výbavy. A tak by to mělo taky být. :wink:

Re: flame

Posted: 15:31 25. Nov 2013
by Shaman88
Barbar321 wrote:
Shaman88 wrote:1)
2) Familiar by měl stirgu zabít díky svému pohlcení.
To pohlcení funguje nějak divně (či spíše nefunguje). Rozhodně mi nepřijde, že by měl pohlcení 5/-. Stejně tak toho využiju a zeptám se na regeneraci. Ta je od 6-tého lvl a nebo mezi 1-5 je +1, 6-11 +2 atd.?
To pohlcení tam je.

Re: flame

Posted: 15:50 25. Nov 2013
by Barbar321
Bahnak wrote: ...nepůjde hrát bez party? Jedna věc je podporovat hraní v družině, druhá věc je nastavit svět tak aby nešel hrát bez ní. Stirgu možná zabije každý mág (můj ji třeba zabít nedokázal), ale dnes ráno to zkusil bojovník, a proti AB 21 čoveče nic moc.
jojo, pod to bych se podepsal taky

Nevím, jak to bude vypadat později, ale v současné době to na mě takto zkrátka působí.

Pokud to tak je, jen bych poprosil napsat to na viditelné, ať se na to dá včas reagovat :wink:

Re: flame

Posted: 16:16 25. Nov 2013
by kucik
Bahnak wrote:Potíž s mým zklamáním možná i pramení v nedostatku informovanosti.
Nevěděl jsem třeba že právě spuštěný modul je "veřejným testem".
A vnímal jsi něco z toho, o čem jsme mluvili na sraze? Jinak i tady se, mám pocit, všude psalo, že jde o spuštění veřejného testu. Že jsi zapomněl, co se řešilo na srazu a teď jsi zklamane, tak to sorry, ale s tim nic nenadělám.
Zrovna tebou popisované chyby jsem v neděli po práci testoval a krom vadnýho klíčovýho slova Illithida jsem nic z toho, co popisuješ neobjevil.

Re: flame

Posted: 16:39 25. Nov 2013
by Nalkanar
Až na lagy, nesrovnalosti s popis povolání vs herní realitou (např. čaroděj a skillpointy) a problémy s trenéry (pořád není ten na čaroděje podle všeho), je to v normě 8)

Re: flame

Posted: 16:59 25. Nov 2013
by Molly23
trenér na čaroděje je :D

Re: flame

Posted: 17:15 25. Nov 2013
by sandoftime
Lokačky jsou pěkně udělané.

Inspirace lepšími moduly, třeba Sinfarem, stále slabá. Sice tu jsou různé sexuální deviace ve formě několika druhů nafukovacích prsou, multinásobné pyje a jiné nemravnosti při výběru ošacení, ale v porovnání s řešením ošacení a separátně přímo vzheldem postavy jako je tam je to stále slabota. Chápu že vzhled postav měnit (nedejbože zadarmo) se příčí nepříliš otevřené mysli world builderů "protože prej rp" ale aspon v uvodní lokaci by to nebylo na škodu. Výběr hlavy je fajn, ale zjištění, že tetování nekoresponduje s barvou očí kupříkladu a je to na založení nové postavy. Zbytečně.

Systém class je jistě revoluční, ale to se opět dá srovnávat, tnetokrát s nwn 2, kde opět nwn 2 vede. Chápu že dělat modul na nwn1 je lepší, engine je ohebnější a hra nemá tak krvavé nároky na hw.

Tvorba postavy je naprostá katastrofa. Základní pokyny, jako nerelogujte po vytvoření postavy, absolutně chybí. Odstřelí to několik postav mnoha lidem, kteří si, stejně jako já, nestáhnou na první pokus všechny haky. Na účtě pak mimo hratelné psotavy budou tak 3-4, někdy i víc, dalších, které sloužili čistě pro otestování "který že to tlk nebo hak mi ještě sakra chybí".

Stále mi chybí PC soul navázaný na klávesku R, namísto zdlouhavého makra případně itemu(!!!) v inventáři.

Co přesně se chtělo dokázat změnou XP systému alá EQčko trochu nechápu, ale asi víte co děláte. Že je to otravné a zbytečné, to je pouze můj osobní názor. Stejně tak nepobírám, proč s inovací neodpadla nutnost hledat trenéry na každý nový lvl, což pro mě byla jedna z největších otravností ST.

Systém dvojpovolání je divnej, ta věc s dobrodruhem jakožto první classou je hodně zvláštní. Z hlediska možnosti budoucího relevelu pro hráče za nějakou tu peněžní nebo xp obětinu to z něj dělá takřka dokonalý systém. Bohužel jen takřka, chybí mi tma možnost přerozdělit staty, jinak by to bylo dokonalé. Na druhou stranu postavy plošně ztratí 1 bab a munchkinovským buildováním, pro ty, kteří si spočítají, že s jednou až třemi čtyřmi úrovněmi polobojové clasyy, z toho lze vyjít tak, že vydřenej bojovník do morku kostí bude mít o jeden bod do utoku méně než bojovníko/tuláko hybrid. Ale to je celkem zanedbatelné, jen takový postřeh.

No zdá se že až tak moc se toho zase nezměnilo. Vlastně nic zásadního, nic převratného, zkrátka nic co by mě vytáhlo od wowka pokud chci lootit a creepit, či od sinfaru, pokud chci erpit.

K reáliím se vyjadřovat nebudu, to je jiná kategorie. Jistě jsou poutavé a dlouhé a pestré a dlouhé a taky promyšlené a v neposlední řadě dlouhé. Já je ale nečet a neláká mě to. Neříkám že jsou špatné, takovou neúctu k práci ostatních zas nemám. Ale je hodně her a světů, které mají reálie promyšlenější, starší a delší a obecně zkrátka lepší. Kupodivu i to erpéčkaři pohrdané wowko, například.

Re: flame

Posted: 17:20 25. Nov 2013
by Aulus
Tak nějak nechápu, jak může někdo tvrdit, že reálie jsou jinde lepší, když ty naše nečetl. :mrgreen: