Page 3 of 5

Re: Deity system

Posted: 10:51 11. Aug 2011
by Prasokralik
tao kan wrote:chtěl bych něco podobného pro weapon mastera. Budu se pul hodiny točit ve vířiváku před majstrem, dam mu zlato na brusku, hodinu budu mlátit do dřevěného panáka a za tohle by mohl být třeba další násobitel a rozsah zbraně o 4. V případě featu "štěstí hrdinů" o 6 . Super ne? :)
A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.

Re: Deity system

Posted: 10:57 11. Aug 2011
by G-ladiator
Prasokralik wrote:A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
To, že je někdo ateista přeci neznamená, že něco neexistuje :D
navíc, bezvěrec je potencionální věřící.

Re: Deity system

Posted: 10:59 11. Aug 2011
by DenGrasse
Prasokralik wrote: A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
Ateisti neexistujou. Nemůžou mít tudíž žádný vliv na svět. :mrgreen:

Re: Deity system

Posted: 11:00 11. Aug 2011
by Prasokralik
G-ladiator wrote:
Prasokralik wrote:A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
To, že je někdo ateista přeci neznamená, že něco neexistuje :D
navíc, bezvěrec je potenciální věřící.
*vezme si tě stranou a s rukou nonšalantně na tvých ramenou ti vysvětlí*

Podivej se, mě je to uplně putna, co existuje a co ne. Jde o to, aby mi z toho taky něco káplo. Až budu hrát klerika, chci mít výhody za to že je to klerik. Až budu hrát ateistu, chci mít výhody za to že je to ateista a až budu hrát WM chci mít výhodyz a to, že je to WM. S nějakou existencí nebo neexistencí bohů, nebo s ňákym RP to nemá vůbec co dělat. Kapiš?

Re: Deity system

Posted: 11:01 11. Aug 2011
by G-ladiator
Proč že to hraješ na RP serveru? :?

Re: Deity system

Posted: 11:04 11. Aug 2011
by Prasokralik
Na PvP mi namlátili, tak jsem si přišel honit ego sem.

Re: Deity system

Posted: 11:04 11. Aug 2011
by Absinthorix
Prasokralik wrote:
tao kan wrote:chtěl bych něco podobného pro weapon mastera. Budu se pul hodiny točit ve vířiváku před majstrem, dam mu zlato na brusku, hodinu budu mlátit do dřevěného panáka a za tohle by mohl být třeba další násobitel a rozsah zbraně o 4. V případě featu "štěstí hrdinů" o 6 . Super ne? :)
A ještě pro ateisty něco. Za to že jsem ateista a tudíž popírám existenci bohů tak autoamticky imunita na všechny divine spelly 1.-9. úrovně. Je to rp, protože jako na ateistu na mě nemůže mít vliv v něco, co neexistuje.
Naopak, božstva se ti rozhodnou dokázat svoji mocnou existenci a budeš mít 200% vulnerability na všechno, ale budeš to prostě RP brát jako nehoráznou smůlu a snažit se vědecky vysvětlovat vznik Imploze přímo pod tvejma nohama.

Popravdě řečeno dietní systém by se mi líbil, pokud by bylo ve světě více bohů, tak jako na tom cizím. S tím, že by se "mainstream" božstva ani do dietního systému nepočítala, měla by pevně stanovené vlastnosti, které nebudou pro jednotlivé postavy nic moc znamenat → žádné klikací výhody za milion vyznavačů. Ale třeba by to vedlo ke vzniku menších kultů dalších božstvíček s omezeným počtem vyznavačů, kde by právě tento dietní systém vstoupil v popředí.

Ale nezbývá mi než položit řečnickou otázku - má to smysl ve světe s aktivními DMky?
a ve světě který už má své krásně a uvěřitelně nastavené reálie?

Re: Deity system

Posted: 11:04 11. Aug 2011
by Hafen
G-ladiator wrote:Proč že to hraješ na RP serveru? :?
Prasokralik nam nazorne ukazal proc na ceskem servru se podobne veci nikdy zavest nemohou. Diky lidem jako on, trikrat zdravas:)

Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.

Re: Deity system

Posted: 11:07 11. Aug 2011
by G-ladiator
Hafen wrote:Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.
Já narážel na tohle "S nějakou existencí nebo neexistencí bohů, nebo s ňákym RP to nemá vůbec co dělat", zbytek je mi fuk, protože mít mocnou postavu a zároveň hrát kvalitní RP se absolutně nevylučuje. Že si někdo hrabe pouze pro sebe a myslí jen na svůj zisk je pak otázka jeho svědomí a toho, jestli mu vadí, co si o něm jiní myslí ;)

Re: Deity system

Posted: 11:14 11. Aug 2011
by kucik
Hafen wrote: Kdyz kazdy za vsim vidi jen ciselne staty, a vyhodu pro nekoho jineho nez je on a muze z toho vyletet z kuze, tak se nedivim.
Ať první hodí kamenem, kdo ve hře nepřemýšlí, jak se zvýhodnit. Jak dosáhnout lepšího AB, AC, savů...
Fakt by mě zajímalo, kdo si nezlepšuje výbavu, nenakupuje lektvary a stejnětak by se nekoupil třeba Thalův talisman, kdyby mu jeho přítomnost v invu zajistila dvojnásobnou šanci na oživení.

To je stejné, jako například na equilibrii bývaly modlitební knížky. Postavy na dvě minuty před dungem zaklekly a hned měly o boost víc. A jak se z ateistů stávali věřící.

Re: Deity system

Posted: 11:32 11. Aug 2011
by Hafen
Premyslet nad AC a dalsim je nutnost, uz kvuli npc.

Ale ja nikdy nepremyslel nad tim "ted se musim pomodlit abych mel boost", spis me desi hlaska "Gods are disapleased with you". Kdyz clovek hraje drowa, je nucena vira samozrejmosti, chodim se s postavickou modlit k oltari stejne jako ji davam "spat" aby se zbavila unavy, to ze kdyz skape a lloth ji jednou za mesic nahodne ozivi je jen maly bonus bokem ktery neni vzdy vitan (pri smrti ztrata 100 exp, kdyz me ozivi uprostred drideru a nestihnu utyct tak dalsich -100 :D a pak 300 za respawn).

Podstata a smysl je v tom, ze kdyz knezka/matrona provede ceremonii se svym rodem, tak prizen bohyne se dotkne kazdeho proste ji citi a postava (mluvim o ic pohledu, ne o pohledu hrace!) ma motivaci uctivat. A tyka se to vsech postav, klerik nema zadnou vyraznejsi vyhodu nad ostatnimi, naopak jehou kouzla 6-9 kruhu pri kazdem seslani pali body viry.

Me tzv "lesser favor" co mi u rogue zvysi nahodne +1 charisma a +1 odolnost jako nejaky ybr boost nepripada. Ano jednou jsem dostal +2 do vsech statu, ale system co to vypocitava je tak nahodnej ze se s tim vubec neda pocitat dopredu, clovek proste nevi co se stane.

Re: Deity system

Posted: 11:37 11. Aug 2011
by J.F.Payne
Hafen wrote:Podstata a smysl je v tom, ze kdyz knezka/matrona provede ceremonii se svym rodem, tak prizen bohyne se dotkne kazdeho proste ji citi a postava (mluvim o ic pohledu, ne o pohledu hrace!) ma motivaci uctivat.
To jde i teď, a elegantněji.

Re: Deity system

Posted: 11:43 11. Aug 2011
by Hafen
A jak to konkretneji ti uctivaci pociti? :P

Re: Deity system

Posted: 11:44 11. Aug 2011
by J.F.Payne
Řekl bych, že na vyšším AC, AB, savech a nebo jakémkoliv jiném statu určitě ne.

Re: Deity system

Posted: 11:46 11. Aug 2011
by davidsoft
kucik wrote:Ať první hodí kamenem, kdo ve hře nepřemýšlí, jak se zvýhodnit. Jak dosáhnout lepšího AB, AC, savů...
Fakt by mě zajímalo, kdo si nezlepšuje výbavu, nenakupuje lektvary a stejnětak by se nekoupil třeba Thalův talisman, kdyby mu jeho přítomnost v invu zajistila dvojnásobnou šanci na oživení.
To neříkejte dvakrát, nebo si pro ten kámen půjdu...