Znovu zdravím,
omlouvám se za svou zjevnou nechápavost

, když už sem píši potřetí, ale tak nějak nerozumím celému konceptu povolávání bytostí.
Se svým čarodějem jsem zaměřen na magii vyvolávání, jsem na 8. úrovní a mám zatím obě dostupná zaměření na vyvolávací kouzla. Už od první úrovně tak používám kouzlo "Vyvolej bytost" a nikdy se mi nestalo, že by se nepovedlo nebo na mě dokonce ona bytost zaútočila.
Pak jsem si koupil knihu povolávání a myslel jsem si, že mi to nějak pomůže. Opak byl však pravdou. Do té doby, než jsem měl knihu v inventáři, jsem mohl vesele vyvolávat bytosti IV. stupně a vždycky mi byly ku pomoci, teď si mě naopak každá druhá bytost z nabídky knihy, která má u svého jména taktéž čtyřku, chce dát k svačině. K tomu se mi při platném pokusu cvičí skill, který se při žádném jiném povolávání necvičil, i když jsem stejné kouzlo používal už od začátku.
Samozřejmě chápu, že vyvolávání bytostí je silná disciplína a že bylo v rámci vyrovnanosti povolání asi dobré ji omezit. Ovšem nějak mi nejde do hlavy, proč se mi skill povolávání cvičí až teď a ne od začátku hry, kdy jsem kouzlo začal používat. A proč mi kouzla vyvolání neselhávala už od první úrovně? Napadlo mě, že by to mohlo být tím, že už povolávám předem vybranou bytost, takže je to pro mága těžší, ale i tak se mi to nějak nezdá.
V podstatě to pro mě znamená, že ona kniha je vlastně k ničemu, spíš mi zhoršuje momentální schopnosti boje. Na 9. úrovni totiž dostanu vyvolání dalšího stupně a pro to v knize asi už nebude místo (aspoň podle toho, co jsem vyčetl v jedné diskuzi v koši). Navíc jsem v té diskuzi i četl, že jste se tak nějak dohodli na zrušení toho skillu, tak mě docela překvapilo, že ve hře pořád je.
Budu vděčný komukoli, kdo mi záležitosti s knihou aspoň trochu vysvětlí.
Jestli to není tajné, tak bych především moc rád zjistil, jak vysoký musím mít skill, aby mi selhalo třeba jenom jedno kouzlo z 20 a jak se přepočítává náročnost při pokusu o vyvolávání vyššího stupně. Taky proč se skill trénuje až po koupení knihy a jestli jde vůbec nějak zrušit funkci knihy, když ji nosím u sebe, aby se mi kouzlo určitě povedlo, když to budu nutně potřebovat (tak jako se mi vždycky povedlo před koupí oné knihy).
Předem děkuji komukoli, kdo si udělá čas na vysvětlení, jsem si vědom toho, že můj dotaz je celkem obsáhlý a ne každý má tolik času nazbyt.
Děkuji moc, Aulus
P.S.: Nechci, aby to vypadalo, že jsem nějak drzý nebo nevděčný, ale mám ještě jednu připomínku.
Docela dobře chápu, že čistě IC věci se hráči nemají vysvětlovat OOC formou, protože jeho postava by se správně měla zeptat někoho zkušenějšího ve hře. Je to v pořádku, je to i víc RP a mi samotnému se tento způsob poznávání velmi zamlouvá.
Druhou věcí jsou však mechanismy, které jsou čistě OOC a ve hře se na ně dá zeptat jedině v tellu, což poněkud může rušit hru. Především bych sem zahrnul hraní bardských skladeb a jejich získávání, které jsem nikde na fóru nenašel souhrně vysvětleno (přitom postava přece dobře ví, jak hrát) a pak právě mechanismus vyvolávacích kouzel, který je docela dost složitý například i proto, že Kniha vyvolávání je dost speciální věc, s kterou se nováček většinou ještě nikdy nesetkal.
Snad se nikoho tímto článečkem dotazů a připomínek nedotknu, protože jsem to rozhodně neměl v úmyslu. Velice si vážím tvůrců a těch, kteří se jakkoli zapojují do chodu Thalie a vím, že to není nic jednoduchého, být neustále ve střehu, co se týče výtek a dotazů ze strany hráčů.
Jediné o co mi šlo, bylo upozornění na drobné nedostatky v osvětlení funkce některých novinek a úprav ve hře. A to hlavně pro méně chápavé a zběhlé nováčky jako jsem já
.