Re: Anketa : povolání
Posted: 23:09 05. Dec 2011
Když seš třeba magor jako jeden nejmenovaný drow, tak si například keramiku uděláš za 24 hodin 
Zvláštní. Když se o tohle někdo pokoušel s paladinem, tak to nešlodavidsoft wrote:Spíš by se mi líbilo, kdyby ke každému takovému netradičnímu povolání někdo, kdo se v něm vyzná, sepsal jakýsi "návod, jak to hrát" - soubor rad a postupů (ne pravidel!) aplikovatelných na Thalii, kterých když se hráč bude držet, bude se jeho postava chovat jako docela slušný malíř/číšník/druid/..., navíc zapadající do thalijských reálií. Takový návod by měl obsahovat:
- Vše, co by měla postava s daným povoláním určitě vědět navíc ke všeobecným znalostem. (Např. zahradník bude znát názvy bylinek, pozná, co je plevel a co léčivá rostlina, prostitutka spíš ne, ta se zase vyzná v jiných věcech.)
- Co by měla postava s daným povoláním umět + příklady, jak by se to dalo hrát na Thalii - konkrétní příklady s hvězdičkami a animacemi, případně i se screenshoty.
- Čím postava s daným povoláním musela projít. (Hezkým příkladem je v http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=804: Pokud hrajete za ženu, složila přísahu bojovnice. Jinak by se totiž nemohla vyučovat boji, či magii.)
Krásně popsáno, hned si dovedu představit, jak hrát malíře.Molly23 wrote:Tak třeba onen malíř, já jsem ho tu hrál. Podle mě, hráč co skutečně ty obrázky nekreslí, nemá moc šanci s malířem uspět, takže bych doporučil to skutečně kreslit. Když kreslíte postavy jiných hráčů, moc je to potěší, když vidí obrázky skutečné a ne jen něco imaginárního.
Moje malířka byla žebračka a kreslila na co to šlo a čím se zrovna dalo, také ty obrázky podle toho vypadají.
Ale pokud by někdo chtěl hrát zkušeného malíře, měl by znát na co se kreslí(plátno, pergamen, omítka, kůže), čím se kreslí (uhel, olejové barvy, krev, borůvky, pastely, křídy), jaké jsou metody(perokresba, malba, kresba, linoryt, freska, skica) a také co se kreslí (zátiší, ikony, portréty...)
Postava s povoláním malíře by měla znát všechny tyto věci a aspon zběžně je umět zrealizovat (tudíž i hráč). Kreslit a hrát nwn ale nejde, pokud chcete kreslit něčí postavu, mám pro vás takový návrh jak to udělat. Noste sebou bloček na kreslení skic(hrubá předkresba, běžně uhlem), jakmile dostanete objednávku třeba na portrét, tak doporučuji s postavou sehrát nakreslení skici. S hráčem by bylo vhodné se domluvit na detailech, jaké postava má a jaké nejsou vidět v nwn grafice, na portrétu nebo v popisu postavy, aby hotové dílo odpovídalo. Po tomto sehrání někde mimo hru obrázek skutečně nakreslit a pak ho předat postavě a přinejlepším ho vystavit na forum, aby si ho všichni mohliprohlédnout. A samozřejmě by bylo vhodné vysvětlit zákazníkovi náklady a proč je to tak drahé a tak
.
Postava s takovým povoláním nemusela projít žádnou zkouškou nebo tak. Může mít dar od Moruse, nebo tak, ale obecně by mělo asi platit, že už dlouhou dobu kreslí, nebot žádný učený z nebe nespadl.
Povím vám, že tímhle způsobem jsem se velmi rychle stal velmi bohatýma žádaným! Jenže umělec s kupou peněz, navíc bývalý žebračisko... no vše pěkné musí někdy skončit.
To protože mícháte (v kontextu vlákna - ty a davidsoft) hrušky a jabka. Obojí je sice ovoce, ale..J.F.Payne wrote:...slušný malíř/číšník/druid/...
Zvláštní. Když se o tohle někdo pokoušel s paladinem, tak to nešlo))