Page 3 of 4
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 13:11 26. Jan 2012
by davidsoft
Shaman88 wrote:Mě se to taky líbí, ale jak píšeš má to spoustu nevýhod.
Mě se nejvíce líbilo zatím to plávání, přemýšlel jsem zda by se to nedalo ve všech lokacích s tím že hluboká voda k plavání by byla vyznačená triggerem - a v něm by to dynamicky vypočítavalo osu z tak aby postava vždy plavala na hladině a po opuštění triggeru by postava opět chodila.
Ano, takové řešení je možné. Limitující je počet fenotypů (četl jsem, že funkcí SetPhenoType() lze nastavit pouze fenotypy v rozsahu 0 až 99), takže úrovní může být jen limitovaný počet. Také by bylo potřeba dořešit, co se stane, když se někdo pokusí vjet do vody na koni.
Nedostatkem je, že by to bylo pracné. Výrobu modelů fenotypů (pfh44.mdl, pmh44.mdl, pfe44.mdl atd.) lze automatizovat, ale i naprogramování takového programu zabere nějaký čas a blíží se pro mě náročný semestr se spoustou školních projektů a prací na diplomové práci

. Pokud budete mít zájem, mohu vám vysvětlit, jak to funguje, a co je potřeba udělat, aby to fungovalo. Zbytek práce nechám na vás.
Nemám námitky proti použití předvedených technologií (včetně animací plavání) v kterémkoliv modulu. Patentované je nemám

, a pokud někomu k něčemu prospěšnému budou, budu rád.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 13:21 26. Jan 2012
by Shaman88
Počkat ono to jako staticky je nastaveno v jaké výšce se plave? To nejde naprosto dynamicky měnit za běhu?
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 13:24 26. Jan 2012
by davidsoft
Existuje jen konečně mnoho předem zvolených výšek, mezi kterými lze dynamicky přepínat. Doporučuji podívat se na skripty v tom demo-modulu, ze kterých je to celkem zřejmé (přepínání probíhá funkcí SetPhenoType(), které se předávají celá čísla). V demo-modulu je zvoleno 9 hodnot po půl metru (podle mého soudu v praxi není větší přesnost potřeba) a desátá +8 metrů.
//edit: Ještě drobnost: Výšku kamery lze dynamicky měnit funkcí SetCameraHeight() nebo SetCameraFacing().
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 13:48 26. Jan 2012
by Shaman88
Hmm tak to by pak využitelné moc nebylo.....
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 14:45 26. Jan 2012
by Prasokralik
ale bylo, šlo by vytvářet lokace, kde by mohly postavy plavat třeba přes řeku nebo jezero. Samozřejmě s jednou statickou výškou (holt oželet potápění)
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 15:18 26. Jan 2012
by Shaman88
Prasokralik wrote:ale bylo, šlo by vytvářet lokace, kde by mohly postavy plavat třeba přes řeku nebo jezero. Samozřejmě s jednou statickou výškou (holt oželet potápění)
A jako šlo by to, ale nebyl by to plynulý přechod mezi chůzí a plavání - musel by tam být triger který by tě portnul do vody a pak druhý který by tě zase hodil na sucho.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 15:30 26. Jan 2012
by G-ladiator
To není přeci tak hrozné ne?
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 16:07 26. Jan 2012
by de Aers
Není, na koně se taky nenasedá plynule.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 16:16 26. Jan 2012
by kucik
To je něco trochu jiného. Jde o to, že oblast kde plaveš a oblast kde chodíš musí být oddělená přechodem.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 16:25 26. Jan 2012
by DenGrasse
To snad tolik nevadí, ne? Přechod může být i uvnitř lokace.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 16:31 26. Jan 2012
by Shaman88
Jo ale to tak nějak ztrácí smysl. To už je lepší dát normální průchozí vodu, než cpát tam přechod.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 16:50 26. Jan 2012
by davidsoft
kucik wrote:To je něco trochu jiného. Jde o to, že oblast kde plaveš a oblast kde chodíš musí být oddělená přechodem.
Nemusí. Proč by musela být oddělená přechodem? S tím triggerem by to přece fungovalo, jen by musel dost přesně kopírovat pobřeží a "walkable" voda je samozřejmě podmínkou.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 17:04 26. Jan 2012
by Shaman88
Přechod a trigger je vlastně to samé.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 17:06 26. Jan 2012
by davidsoft
Shaman88 wrote:Přechod a trigger je vlastně to samé.
To není pravda. Existují triggery (spouště), které nejsou přechody - nejde na ně kliknout a při aktivaci postavu nikam nepřenesou. A naopak existují přechody, které nejsou triggery - dveře.
Re: Plavání v Neverwinter Nights apod.
Posted: 17:16 26. Jan 2012
by Shaman88
No zhruba v každém případě bez přechodu to plavání neuděláš.
Prostě musí tě to přenést na pozici ve vodě - to jestli je to klikatelný přechod nebo automaticky je už detail.