Page 3 of 14
Re: Literární koutek
Posted: 16:38 08. Feb 2012
by Maya
Co se týče českých fantasy spisovatelů, můžu doporučit:
http://www.fantasyplanet.cz/clanek/gram ... hurnwald-a
Takové temnější fantasy, kdo si potrpí na pořádný intriky guild, společenství a temnou atsmoféru, doporučuji...
Já teď pokračuju s Mečem Strachu...Zamilovala jsem si, víceméně, ústřední postavu Juliana. Je to necrouš z trochu, pro mě, jiného pohledu...

PS: Nejní to šplhání
Ve Štvanici jsem se ztrácela po první třetině knihy, asi jsem na tuhle knihu ještě nevyrostla dostatečně, abych se nemusela vracet sem tam v ději a připomínat si co to vlastně a kdo a s kým, znamená

Re: Literární koutek
Posted: 18:51 08. Feb 2012
by Amber
Konečně jsem přišla na chuť Terry Pratchettovi (konkrétně jde o Zloděje času); před pár lety jsem si vypůjčila jednu jeho knížku a po pár stranách jsem ji zaklapla s tím, že mě neoslovila.
Až celkem nedávno jsem se k němu dostala tak nějak "proti své vůli" - jeden pan docent u nás ho zbožňuje

a je schopen ho zapojit do jakékoli výuky. A voila, v originále je to najednou něco úplně jiného!
PS: Samozřejmě vím, že Kantůrek je oceňovaný překladatel, ale spoustu věcí - ke smůle čtenáře - vynechává.
Re: Literární koutek
Posted: 19:54 08. Feb 2012
by xxxMajkyxxx
Amber wrote:Konečně jsem přišla na chuť Terry Pratchettovi (konkrétně jde o Zloděje času); před pár lety jsem si vypůjčila jednu jeho knížku a po pár stranách jsem ji zaklapla s tím, že mě neoslovila.
Až celkem nedávno jsem se k němu dostala tak nějak "proti své vůli" - jeden pan docent u nás ho zbožňuje

a je schopen ho zapojit do jakékoli výuky. A voila, v originále je to najednou něco úplně jiného!
PS: Samozřejmě vím, že Kantůrek je oceňovaný překladatel, ale spoustu věcí - ke smůle čtenáře - vynechává.
Ono spousta tech veci se opravdu tezko preklada a ten pravy vyznam a nadech maji proste v jen originale
EDIT: a at nejsem uplne OT

Re: Literární koutek
Posted: 22:52 08. Feb 2012
by Absinthorix
Sama čepel a její spin off můžu jen doporučit, snad kromě posledního dílu kde autor trochu ztratil dech, ovšem pokud se vám zalíbí předchozí části, tak to jistě zkousnete a budete doufat jako já, že "poslední" díl se opět povede
(Edit: spin off myslím Hrdinové)
Re: Literární koutek
Posted: 01:09 09. Feb 2012
by G-ladiator
To zní hodně jako Píseň ledu a ohně... potřebuju práci, takhle se moje finanční zásoby rychle vyčerpají, když sem budete házet takováhle skvělá díla

Re: Literární koutek
Posted: 01:39 09. Feb 2012
by Absinthorix
No s noir fantasy se teď roztrh pytel v poslední době, ale Samu čepel jsem znal dřív. A též je spíš o několika málo osobách a komornější co se "epičnosti" příběhu týče. Zato je to ale poměrně svižné dílo se skvělými hláškami, vcelku zajímavým konceptem světa a tou pravou podstatou moci, kdy ani nejlepší mág neřeší vše pomocí magie ale...
Re: Literární koutek
Posted: 09:40 09. Feb 2012
by Braenn
Možná bychom mohli zavést nějaké půjčovací literární kroužky. A když jsme u kvalitního fantasy, edice "Moderní fantasy" (nevím, co tím chtějí říct:): Lži Lockeho Lamory
http://neviditelnypes.lidovky.cz/recenz ... _scifi_pag.
A české, jistě známější fantasy od Vladimíra Šlechty tu nějaké příznivce mít musí, ne? Krvavé pohraničí, Nejlepší den pro umírání... Autor, který se knihu od knihy zlepšuje. A že píše už docela dlouho.
http://www.fantasie.me.cz/?q=node/64
Re: Literární koutek
Posted: 10:58 09. Feb 2012
by xxxMajkyxxx
"Spolčení hlupců není v žádném případě humoristický román, jak by se mohlo dle absurdnosti osudů hlavního hrdiny, Ignácia J. Reillyho, zdát a právě naopak je skvělou satirou maloměšťácké společnosti, byť v pozadí stojí trpká příchuť paralely s nelehkými osudy svého autora, Johna Kennedyho Toolea, který se nakonec vydání Spolčení hlupců nedočkal."
Hodně mě bavilo a zároveň dokázalo naštvat a nutit mě s neuvěřením kroutit hlavou

Re: Literární koutek
Posted: 11:35 09. Feb 2012
by xxxMajkyxxx
Re: Literární koutek
Posted: 13:59 09. Feb 2012
by pavad
Což takhle dalšího českého autora - F. Moravec: "Špión jemuž nevěřili". Kniha pohybující se na rozhraní historicko-faktografickém. Mnohé z jejího obsahu dává možnost podívat se na zažité skutečnosti novým pohledem - ať jde o averzi češi-němci nebo maďaři-slováci nebo o obranný pakt ČSR-SSSR. To vše v období od začátku 20. století až do nástupu komunismu v ČSR. Psáno autorem, který byl klíčovou postavou České zpravodajské služby v období meziválečném i počas exilu vlády E. Beneše v Anglii. Doporučuji pro zájemce o historii.
Re: Literární koutek
Posted: 16:49 09. Feb 2012
by Fryn
Z poslední doby co jsem přečetl, tak si pamatuji na Ostrovy přízraků, pojednávající velmi zajímavě o událostech kolem plavby a ztroskotání lodi Batavia.
Aktuálně se snažím už nějakou dobu dočíst historický detektivní román Vladař od C.J. Sansoma, který se zase točí kolem Jindřicha VIII., ale spíš z pohledu normálního smrtelníka.
Jinak, v poslední době se mi ještě povedlo narazit, na pěkně zpracovanou komiksovou verzi románu Věčná válka od Joela Haldemana

(doporučuji, pokud se necítíte na knižní předlohu).
Braenn wrote:...
A české, jistě známější fantasy od Vladimíra Šlechty tu nějaké příznivce mít musí, ne? Krvavé pohraničí, Nejlepší den pro umírání... Autor, který se knihu od knihy zlepšuje. A že píše už docela dlouho.
http://www.fantasie.me.cz/?q=node/64
Šlechtu znám hlavně z jeho sci-fi povídek. Mezi další zajímavé české autory bych zařadil ještě Jaroslava Mosteckého (psal i pod pseudonymem Jeremy Shackleton).
Re: Literární koutek
Posted: 18:09 09. Feb 2012
by KaTo
Fryn+Braenn wrote:...fantasy od Vladimíra Šlechty...
Jak jsem na něj mohl zapomenout?!!! Aha, už vím, od Hořících přízraků jsem od něj neměl nic v pacičkách

a to budou tři roky, inu...sejde z očí sejde z mysli.
Mimochodem - kdo nezná, a hraje na Thalii, lze na jeho "fantazy půlku tvorby" nalákat na půlelfa Thompsona, který se z prvních povídek z "bezcharakterního" chaotic-neutrál/evil "lootera", přes neutrál evil "mstitele" stane takřka neutrálním "chrakterním" dobrem (skoro až zákonným dobrem

) v závěrečných povídkách cyklu.
Btw - trochu mi to připomíná Koináše (reklama na Žambocha, kterého jsem propagoval dříve
), který v jeho sérii začínal...a i končil podobně, byť tedy Koniáš končí (momentálně) o nějaký ten level (myšleno společenský
) jinde.
P.S.
Můj osobní oblíbenec (byť to byla jedna z vedlejších postav) byl (pra)starý elf Skjúwink (neměl zuby, byl šílený a přefikl každou na kterou se podíval

, pokud se tedy na nějakou obtěžoval podívat

).
Re: Literární koutek
Posted: 18:28 09. Feb 2012
by Prasokralik
Re: Literární koutek
Posted: 20:20 09. Feb 2012
by G-ladiator
Ano, to je boží knížka. Hlavně tamější trpaslíci

Re: Literární koutek
Posted: 22:56 09. Feb 2012
by Prasokralik
Glat a Trin, nejlepší romance antihrdinů co znám.