Page 3 of 5

Re: Náš Svět

Posted: 14:51 19. Mar 2012
by xxxMajkyxxx
Tohle je na debatu u piva a ne internetovou diskuzi.....rozepsane jsem radsi smazal a du si vlozit prsty do ledove lazne :lol: .

Asi bych to zkratil do tvrzeni, ze technicky vyvoj a prostredky ktere mame jsou dal nez lidske mysleni a socialni citeni. Potreba chamtivosti, moci a touhy po penezich je silnejsi nez cokoliv jineho a spousta veci, ktere musime v dnesni dobe prekonavat a zaobirat se jimi jsou zbytecne. Pouze udrzuji ty nahore u jejich koryt a ty dole pralyzovane v jejich sladke "svobode".

To, ze mame na zemi zdroje energii, ktere by byli schopny zasobovat svet s mensim mnozstvim vydaju ekonomickych i ekologickych a efektivneji opravdu neni fake. Jenze proc rusit tezbu ropy, kdyz na tom ti co opravdu o necem rozhoduji maji zisk, ktery jim dava moc.

Nemam zpusob jak tohle vyresit....jen vim ze tohle pro mne neni svoboda :wink: .

Re: Náš Svět

Posted: 14:54 19. Mar 2012
by kokosak
KaTo wrote:...a že to tomu Putinovi "u něj doma" jde, co?
No, nic moc. Nějak se mu to bouří. V Číně to maj zařízený mnohem lepčejc.
kokosak wrote:By mě zajímalo, kdyby například jistý V.B. (že by - kryptonym pro Veřejnou Bezpečnost? :lol: ) to na samovládce dotáhl, zda by u tebe jednou zazvonili kluci s trikolórou Absolutistický Bohempožehnaný Lídr, případně co by si s tebou povídali :mrgreen: .
Zrovna ten jistý nemá problém být absolutistický, ale zato hodně problém s tím osvícením. Next!
KaTo wrote:P.S. Záleží na jakým "konci" toho oligarchního potravního řetězce jsi :lol: . Osobně začínám mít nepříjemný pocit, že se dostávám někam kam nechci...a nikdy jsem nechtěl :wall: .
No, jelikož nejsem omezenej na rozmnožování, nejím jen vodu a nepiju jen chleba, tak podle toho, co si napsal sem na... hmm.. tom správnym konci! :D

Re: Náš Svět

Posted: 15:10 19. Mar 2012
by kokosak
xxxMajkyxxx wrote:...
*diskuzi *ekologických a *fejk :D
xxxMajkyxxx wrote:Tohle je na debatu u piva
Nebo horké čokolády! Jinak souhlas ;)

Re: Náš Svět

Posted: 15:11 19. Mar 2012
by xxxMajkyxxx
*diskuzi *ekologických a *fejk :D
mno jo mno jo....je fayn sy po sobje obcas neco i precist :P

Re: Náš Svět

Posted: 15:14 19. Mar 2012
by kokosak
*upadly mu oči a tak teď vypadá takhle 8) *

Re: Náš Svět

Posted: 16:44 19. Mar 2012
by Sielencer
Zajímalo by mě, kolik z vás, kteří se zde vyjařujete o nesvobodě dnešního člověka se vskutku zamyslelo nad tím, co to ta Svoboda vlastně je.
Namísto poukazování na znaky nesvobody dnešní společnosti, si ujasnit jak takový svobodný jedinec/společnost vypadá a čím se vyznačuje.

Myslím, že se dnes již drtivá většina lidí shodne na tom, že krom vlád jednotlivých zemí se na dění globální politické scény podílí i různé nadnárodní korporace, které jsou s nespočtem vlád tržně propojeny, v krajním případě jsou na nich vlády závislé - neprojde vyhláška, strana nedostane peníze na kampaň, pro korporace není v dané zemi výhodné investovat, zhorší se Rejtyng, naroste dluh a daně... Upraví se závislost jednoho subjektu k jinému, stejně jako se dceřinná společnost stane závislou na matce pokud nemá patřičný obrat.

Řekl bych ale, že se najde jen velmi málo lidí, kteří mohou popravdě prohlásit, že se v principu příčiny a následku globání politické scény opravdu vyznají.
Na každý problém, který se může naskynout se vždy dá pohlížet z různých úhlů pohledu.
Kdybychom připustili existenci jakési elity (ať už máme feudalismus, komunismus či kapitalismus), tak z jednoho úhlu můžeme říci, že se tato skupina svobodně rozhodla vládnout stejně tak jak se zbytek populace svobodně rozhodl toto akceptovat a nechat se jimi vést - je to nejjednoduší řešení.

Kdysi vládci k usměrnění davu používali náboženství, dnes se používají média. Tak či onak je lidem nabídnut vstup do "jejich" světa za předpokladu, že budou dodržovat jimi stanovená pravidla. Stejně jako ti co vymysleli pravidla hokeje (za kterou čáru můžeš, za kterou nemužeš dřív než puk, co máš dělat abys uspěl, jak zabranit uspěchu protivníkovi a za co a na jak dlouho si pujdeš sednout na trestnou lavici) se jimi neřídili, jen profitovali z toho že si jej lidé chtěli zahrát. Jinými slovy, lidé jsou tvůrci, diváci a hráči. Mentální rozpoložení každého jednotlivce/společnosti rozhoduje do jaké hry se nechá zatáhnout a jakou nechce ani vidět.

Re: Náš Svět

Posted: 16:51 19. Mar 2012
by Absinthorix
Sielencer wrote:Zajímalo by mě, kolik z vás, kteří se zde vyjařujete o nesvobodě dnešního člověka se vskutku zamyslelo nad tím, co to ta Svoboda vlastně je.
Svoboda je poznaná nutnost

Re: Náš Svět

Posted: 00:10 05. Sep 2012
by Sielencer
Rozhovor s Karlem Janečkem
Z jeho slov usuzuji, že není jedním z těch, co se "snaží" změnit systém, zatímco ostatní vede do slepé uličky.

Re: Náš Svět

Posted: 09:56 07. Mar 2013
by pavad
Nenasel jsem vhodnejsi tema, tak sem.

Vrele doporucuji k precteni:
http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ercarousel

(primarni zdroj, k jehoz pristupu vsak musite byt prihlaseni: http://www.denikinsider.cz/karel-hvizda ... e/?eid=492)

Re: Náš Svět

Posted: 13:14 21. Jun 2013
by pavad
FYI: http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomik ... pske-unie/

Clanek by mohl byt napsany ponekud odlehcenejsi formou - ale i tak je prinosny.

Re: Náš Svět

Posted: 13:49 21. Jun 2013
by Shaman88
Hold nejlepší je mít peníze zašité v matracích.....

Re: Náš Svět

Posted: 13:57 21. Jun 2013
by kucik
Shaman88 wrote:Hold nejlepší je mít peníze zašité v matracích.....
...které ti odnese řeka.

Re: Náš Svět

Posted: 14:01 21. Jun 2013
by Shaman88
Já bydlím v kopci, daleko od veškeré vody....

Re: Náš Svět

Posted: 14:02 21. Jun 2013
by kucik
A co požár?

Re: Náš Svět

Posted: 14:04 21. Jun 2013
by Shaman88
kucik wrote:A co požár?
To je malé riziko. Samozřejmě pokud by nastalo tak matraci zachraňuju jako první....