Page 3 of 4
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:24 27. Apr 2012
by J.F.Payne
Mně se ten nápad s obchodníkem přes web moc nelíbí. Přenese to dost podstatnou část IC dění zas na web. Kromě toho bude mít k nabídce vždycky i postava, která by byla půl světa od Karathy... Navíc, pokud bych nevěděl ID nabídky, tak bych nemohl nic koupit? Podle mě zbytečně složitej systém tam, kde stačí jen použít hlavu.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:36 27. Apr 2012
by Paulus
Barbar321 wrote:Paulus wrote:Dával například průměrnou cenu toho co už tam je tak by to bylo smysluplnější. .
jooo, zavedení průměrné ceny. To se mi líbí

Zřejmě jsem to špatně napsal. Kdyby npc místo "viděl bych to na 1" navrhoval (informačně) průměrnou cenu.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:39 27. Apr 2012
by kucik
Paulus wrote:
Zřejmě jsem to špatně napsal. Kdyby npc místo "viděl bych to na 1" navrhoval (informačně) průměrnou cenu.
Kdybych měl jak odhadnout cenu toho předmětu, tak tam tu cenu dám. Když nevim, tak je tam holt 1.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:40 27. Apr 2012
by Aulus
kucik wrote:Paulus wrote:
Zřejmě jsem to špatně napsal. Kdyby npc místo "viděl bych to na 1" navrhoval (informačně) průměrnou cenu.
Kdybych měl jak odhadnout cenu toho předmětu, tak tam tu cenu dám. Když nevim, tak je tam holt 1.
Paulus tím asi myslel průměrnou cenu ze stejných věcí, které už má překupník u sebe, popřípadě které mu prošly pod rukama za poslední týden hry (třeba)

.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:42 27. Apr 2012
by kucik
Ano, kdybych tyhle data mohl nějakým jednoduchým způsobem získat...
Mimochodem kdyby se do toho někdo chtěl pustit, tak je v plánu udělat dalšího obchodníka, kterej bude fungovat na jinym principu a bude právě jen na suroviny.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:43 27. Apr 2012
by Paulus
kucik wrote:Paulus wrote:
Zřejmě jsem to špatně napsal. Kdyby npc místo "viděl bych to na 1" navrhoval (informačně) průměrnou cenu.
Kdybych měl jak odhadnout cenu toho předmětu, tak tam tu cenu dám. Když nevim, tak je tam holt 1.
Kuciku sice nevím jak je to s ukládáním logu a jeho archivací ale nešlo by u těch předmětů vzít např. průměrnou cenu za kterou se to prodalo (nebo kolik dali hráči) za poslední měsíc? *převrhne stůl,schová se za něj a opatrně vykoukne ven* Hlavně na mě prosím nekřič byl to jen návrh.

Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:44 27. Apr 2012
by Paulus
Aulus wrote:kucik wrote:Paulus wrote:
Zřejmě jsem to špatně napsal. Kdyby npc místo "viděl bych to na 1" navrhoval (informačně) průměrnou cenu.
Kdybych měl jak odhadnout cenu toho předmětu, tak tam tu cenu dám. Když nevim, tak je tam holt 1.
Paulus tím asi myslel průměrnou cenu ze stejných věcí, které už má překupník u sebe, popřípadě které mu prošly pod rukama za poslední týden hry (třeba)

.
Ano ano to je ono.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:52 27. Apr 2012
by Barbar321
Co na toto téma založit nové vlákno a nepsat to do tématu pro nováčky? Desmonda to zase naštve

Re: Par dotazu novacka
Posted: 09:54 27. Apr 2012
by kucik
Teoreticky jo. Šlo by založit log prodanejch věcí a pak rozklíčovávat podle tagu, co to bylo za item. Samozřejmě by musel mít každej obchodník svojí tabulku, protože v podtemnu a na povrchu bude mít jedna a ta samá surovina jinou cenu.
Ale fakt se mi do toho nechce vzhledem poměru práce k užitné hodnotě.
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:30 27. Apr 2012
by zachy
kucik wrote:Teoreticky jo. Šlo by založit log prodanejch věcí a pak rozklíčovávat podle tagu, co to bylo za item. Samozřejmě by musel mít každej obchodník svojí tabulku, protože v podtemnu a na povrchu bude mít jedna a ta samá surovina jinou cenu.
Ale fakt se mi do toho nechce vzhledem poměru práce k užitné hodnotě.
if(dobrovolnik.makewebpage())
dobrovolnik.selectedCharacter.Experience++;
???
Re: Par dotazu novacka
Posted: 17:49 27. Apr 2012
by -darkvision-
J.F.Payne wrote:A nedopadá to zase tak, že všichni čekaj, až to bude stát hluboko pod cenu?
Tvou povinností to není dávat k obchodníkovi.
Ano je dost možné že budou lidé čekat, dokad cena opadne a crafter na tom prodělá.
Z toho plyne co? Crafter to tam už nedá a bude dělat jen na zakázky + obchodník bude volnější..
Nikde není psáno že se k obchodníkovi musejí dávat věci

Re: Překupník zboží
Posted: 17:56 27. Apr 2012
by -darkvision-
Barbar321 wrote:J.F.Payne wrote:A nedopadá to zase tak, že všichni čekaj, až to bude stát hluboko pod cenu?
Nebudou, protože budou riskovat, že jim to koupí za přijatelnou cenu někdo jiný.
Každopádně kdyby se zlevňovalo, dal bych to jen na ty pomocné suroviny a ne na výrobky. Těch je tam pár a z počtu 200 ks toho moc neodebírají.
Nejhorší je asi hromada neprodejného uhlí
Tak ať ho bohaté postavy vykupují a dále zdělávají. Petikilco za hroudu uhlí snad není pro vás rujnující
U nás dole to fungovalo dobře. Byl jsem nadmíru spokojen.

Re: Překupník zboží
Posted: 18:02 27. Apr 2012
by Nalkanar
Brzdi... to uhlí kupuju sem tam.

Re: Překupník zboží
Posted: 19:01 27. Apr 2012
by Absinthorix
Neprodejnýho? Nedávno jsem skoupil celé 2 záložky

Re: Překupník zboží
Posted: 14:01 30. Apr 2012
by Barbar321
Absinthorix wrote:Neprodejnýho? Nedávno jsem skoupil celé 2 záložky

Neříkám, že uhlí je neprodejný, Ale 500 za hroudu uhlí je rozhodně dost. Vykoupíš to párkrát a budou ho tam všichni za tuhle cenu dávat pořád. Co z toho plyne? Bude tam zase děsná spousta neprodejného uhlí.