Page 3 of 28

Re: World of Planes

Posted: 00:02 11. Oct 2012
by Molly23
Pilot přežil a zase létal s těmi samými stroji. Tato fotka se stala fotkou roku 1962...
Image

Re: World of Planes

Posted: 00:23 11. Oct 2012
by Molly23
A ještě jedna zajímavost... takto se dá zamaskovat továrna...

http://aviationhumor.net/lockheed-burba ... amouflage/

Re: World of Planes

Posted: 02:19 12. Oct 2012
by Molly23
Oooh pozor! První screenshoty lodí, které jak jsem pochopil budou ve stromu japonců!

http://warthunder.ru/en/news/53/current/

Re: World of Planes

Posted: 21:31 14. Oct 2012
by Molly23
Skvělá hudba k bojům ve Warthunderu! :)

http://www.youtube.com/watch?v=jynq4lEw ... L97ZwbEw9Q

Re: World of Planes

Posted: 08:45 22. Oct 2012
by Molly23
Další video ze hry War Thunder. Co zde můžete vidět? Krásně slítané hráče, pěkné vzdušné souboje... škoda že takových letců není ve hře vícero.
http://www.youtube.com/watch?v=CTOjryFBPWU

PS: Nevím zda jsem to sem dával, ale od stejného autora super video z východní fronty. Zajímavé je hlavně tím, že můžete vidět jak jsou propracované modely tanků a že vývojáři mají už pěkně našlápnuto :).

http://www.youtube.com/watch?v=P7G9u0Ow ... ure=relmfu

Re: World of Planes

Posted: 14:08 01. Nov 2012
by Molly23
Opět jedno moc pěkně udělané videjko. Jedná se o příběh jednoho legendárního pilota... :)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... OaiZ2_mfzs#!

Re: World of Planes

Posted: 00:08 05. Jan 2013
by Molly23
Jen taková malá historická zajímavost.
Dočítám nyní knihu Sestřelen a když jsem dal informace z několika různých zdrojů dohromady a vypadla z toho taková zajímavost.

František Fajtl byl sestřelen nad Francií a považovali ho v podstatě za mrtvého. Němci neuznávali čechy jako válečné zajatce, protože byli příslušníky protektorátu a tak z nich udělali zrádce a hnali je na popraviště. Němci pokud vím ale skoro žádné letce nepopravili.

Jeden z Fajtlových kamarádů Fejfar se v době pohřešování Fajtla při akci oddělil od skupiny a zaůtočil sám se svým číslem Borkovcem proti přesile... bylo to 2 proti asi 16 nebo 20. Byl to v oné situaci naprosto nelogický tah, protože se skupina vracela a neměla dostatek paliva na boj s nepřítelem. Fejfar i Borkovec padli. Dodnes se o Borkovcovi mluví jako o věrném číslu. Neopustil svého vedoucího ani v bezvýchodné situaci. Proč tohle ale zminuji. Nikdo si nedovedl vysvětlit chování Fejfara. Byl to zkušený letec a musel vědět, že nemá šanci. Mnozí se proto domnívali, že chtěl pomstít svého přítele Františka Fajtla.

Poté se ale Fajtl po strastiplné cestě dostal zpět do Anglie a tam se dozvěděl o Fejfarově úmrtí. Byl to první den jeho příjezdu do Anglie a neměl uniformu, pouze na něj veliký battledress a tak mu na základně věnovali právě stejnokroj po Fejfarovi!

Zleva: Fajtl, Hájek, Fejfar
Image

Re: World of Planes

Posted: 01:15 05. Jan 2013
by kucik
A pointa je?

Re: World of Planes

Posted: 05:22 05. Jan 2013
by Molly23
že Fejfar umřel, když chtěl pomstít kamaráda, který žil, a ten kamarád pak po něm podědil uniformu...

Re: World of Planes

Posted: 17:19 14. Jan 2013
by KaTo
Snad to Mollíšku nebudeš znát. Veselé vánoce dodatečně!

EDIT GALLI:
Galland-tactics41.jpg
stuk-wrk.jpg

Re: World of Planes

Posted: 20:15 14. Jan 2013
by Molly23
Díky! :) moc pěkné! Některé fotky znám, ale spoustu ne!

Re: World of Planes

Posted: 20:21 14. Jan 2013
by Molly23
No a když jsem teda prolejzal ty fotky, tak mě do oka trkl tenhle fokouš. Dříve a dnes :)... ikdyž četl jsem že se tento kousek pár let zpět zřítil do moře a ted se snad opravuje.
http://i53.photobucket.com/albums/g64/P ... -A3-21.jpg
http://forum.valka.cz/attachments/1945/ ... N_01_1.JPG

Re: World of Planes

Posted: 20:44 14. Jan 2013
by Molly23
Jo a ještě jedna zajímavost. Toto je Adolf Galland, ten samí muž co dává instruktáž na Galliho obrázku. Byl to výborný letec a vysoce postavený důstojník. Měl ve svém mezkovi dokonce zabudovaný popelník, což nebyla běžná výbava.
http://i53.photobucket.com/albums/g64/P ... alland.jpg

Re: World of Planes

Posted: 16:23 02. Feb 2013
by Molly23
Novej iránskej stealth bomber Qaher 313, podle mě velmi zajímavé letadlo a vypadá nabouchaně :). Jen škoda že tyhle krásný stroje sloužej k tak hnusnejm účelům.

http://mod.ir/sites/default/files/news/f313.16.jpg

Re: World of Planes

Posted: 01:58 05. Feb 2013
by J.F.Payne