Page 3 of 5

Re: Měňavec

Posted: 13:39 21. May 2012
by Aulus
KaTo wrote:
Caehan wrote:...u mnicha je to možná těžké pro hráče posoudit - musí mít zákonné přesvědčení a zároveň popis jejich povolání říká, že jsou ideální špehové a vrazi. Ale to, co jsem psal výše, asi platí.
...že se zase ozývám, ale Zákonnost v přesvědčení NEROVNA se dodržování zákonů. Zákonnost znamená dodržování jakéhokoli kodexu a u "zlých" postav je to nejčastěji kodex démona/boha/klanu/bandy ve které dotyčný "mnich" je zainteresován. Takže mnich, aka ninja, poslouchá jen svého Mistra/boha/klerika/"svatou" knížku (a to slepě) a když mu mistr řekne - jdi a vykuchej tamhletoho chlapečka, tak jde a udělá to. Neřeší ne/správnost, či ne/morálnost apod. Tupě poslechne a jde (viz příručka pro paladiny :lol: :twisted: ).
To máš pravdu. Ale jak sám říkáš, musí pro to mít nějaký ideologický důvod. Třeba zabíjení náhodných kolemjdoucích pro legraci je podle mého opravdu hodně mimo zákonné přesvědčení. :wink:

Re: Měňavec

Posted: 13:42 21. May 2012
by KaTo
Aulus wrote:To máš pravdu. Ale jak sám říkáš, musí pro to mít nějaký ideologický důvod. Třeba zabíjení náhodných kolemjdoucích pro legraci je podle mého opravdu hodně mimo zákonné přesvědčení. :wink:
Btw - jsme už dost OT od měňavce, ale co už :twisted: ...zpátky k "námitce".
Ne nutně - Pán říká - i zabiješ každého dne jednoho lowíka, abys potěšil moje oko. A máš rázem dodržování kodexu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .
P.S.
Uznávám, že každý mnich by měl do začátku mít jasně určený kodex, nejlépe odkývnutý od DG :twisted: , takže vše co dělá, dělá...jak to napsal kardinál ve třech mušketýrech? "Držitel toho dopisu učinil, to co učinil v mém jméně a pro dobro Franci...eee...Thalie!" :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Měňavec

Posted: 15:18 21. May 2012
by KaTo
Zpátky k tématu.

Pokud by se sahalo na měňavce - zasloužil by si VÝRAZNÉ zvýšení DC na jeho skilly. DC, které má dané NWN systémově jsou s-m-ě-š-n-é tváří tvář Thalijským NPC save :wall: .

Re: Měňavec

Posted: 15:21 21. May 2012
by Absinthorix
KaTo wrote:Zpátky k tématu.

Pokud by se sahalo na měňavce - zasloužil by si VÝRAZNÉ zvýšení DC na jeho skilly. DC, které má dané NWN systémově jsou s-m-ě-š-n-é tváří tvář Thalijským NPC save :wall: .
A tak to obecně... i kouzelnické DC jsou srandovní v porovnáním co běžně potkáš :roll:

Každopádně DC u měňavce by zasloužilo zvednout tak jako tak...

Re: Měňavec

Posted: 15:45 21. May 2012
by XŠevyX
Tak takhle moc už bych to zase nehrotil..... Tímhle by jsme udělali zase z měňavce akorát PB.
- Já měňavce beru spíše jako RP build, protože si s ním jde parádně vyhrát. A vlastně díky tomu epickému předmětu pro změnu hlav by se jeho RP využití ještě více zvětšilo.

Btw. Díky za ocenění nápadu :wink:

Re: Měňavec

Posted: 16:19 21. May 2012
by kokosak
Existujou skripty do NWN pro šiftra podle DnD. Jeden dostane udělátko, kterým když klikne na potvoru splňující požadavky, naučí se jí (dostane do invu proměňovǎtko do naučené podoby). V proměně pak má vlastnosti potvory, včetně speciálek svázanych s kůží a drápy potvory. Dokonce jde i vyzmizíkovat jméno nad postavou, takže šiftr se může proměnit třeba do strážného a jít někoho zatknout, do kočky a jít někoho špehovat..... prostě do RP světa total overkill. Ale jo, kdyby to bylo někde nasazený, tak asi zase začnu hrát NWN :D

Edit: případní zájemci naleznou zde: http://nwvault.ign.com/View.php?view=sc ... il&id=3453

Re: Měňavec

Posted: 16:26 21. May 2012
by kucik
Taky už tu ty nápady byly, ale jak to udělat, aby to nebylo tak strašně přesílený?

Re: Měňavec

Posted: 16:30 21. May 2012
by Amber
@ kokosak: Takže by se proti tomu neměly postavy jak bránit?

Edit: Jestli by tím totiž měňavec získal úplně stejné statistiky jako má postava, kterou napodobuje, tak by to byl dost silný spoiler informací.

Re: Měňavec

Posted: 16:32 21. May 2012
by J.F.Payne
Tak v Zaklínači se ten měňavec začal proměňovat do svý původní nicotný podoby, když ho Gerlat svázal stříbrnejma řetězama (stejně pak ale myslím utekl). Takže bych určitě dal nějakou možnost, byť obtížnou, jak měňavce jeho proměny zbavit.

Re: Měňavec

Posted: 16:33 21. May 2012
by G-ladiator
kucik wrote:Taky už tu ty nápady byly, ale jak to udělat, aby to nebylo tak strašně přesílený?
Nemít přesílené potvory? :)
Určitě jde zakázat proměny do určitých zrůd, případně shifterovu proměnu vybalancovat, ne?

Nebo jak navrhuje Payne.
EDIT: Dát stříbrným (či jinému vhodnému materiálu) OnHit šanci na dispell proměny?

Re: Měňavec

Posted: 16:33 21. May 2012
by Nalkanar
Amber wrote:Edit: Jestli by tím totiž měňavec získal úplně stejné statistiky jako má postava, kterou napodobuje, tak by to byl dost silný spoiler informací.
Nemluvě o nových shiftech typu Aria, Nathaniel, Theureg. :lol:

Re: Měňavec

Posted: 16:39 21. May 2012
by KaTo
...koho zajímají lidi? správným creeperům stačí přeměna do Hnilobníka a Svět je náááááš! :lol:

to kucik: Přijde na to zda chceme "přesílit" RP stránku, nebo jen "posílit" bojovou stránku měňavce.
Osobně bych se přikláněl k pevně dané knize/wtf proměn, kde jsou dané proměny statově/skillově/DC apod. pod kontrolou WB. Protože už vidím, jak Měňavka si vezme do proměny Thalijskou Rakashu a pojede Prahvozd :lol: (s někým kdo ho bude dolečovat za zády).

Re: Měňavec

Posted: 16:45 21. May 2012
by kucik
Tak potvory jde vyřešit. Tam máš celkem definovatelnou sílu. Navíc získání schpnosti té proměny by mohlo být ještě nějak hezky zpestřené, aby to nebylo jen *klik* a hotovo.

Jde mi spíš o přesílenost té RP stránky.

Na druhou stranu pokud vezmu v úvahu, že proměna neznamená i změnu hadrů na sobě, tak za koho by se mohl snadno vydávat, aby mu to k něčemu bylo?

Re: Měňavec

Posted: 16:47 21. May 2012
by Nalkanar
No to záleží kuciku, ostatní proměny dávají i hadry (pokud jsou nutné).

Re: Měňavec

Posted: 16:50 21. May 2012
by KaTo
kucik wrote:...Na druhou stranu pokud vezmu v úvahu, že proměna neznamená i změnu hadrů na sobě, tak za koho by se mohl snadno vydávat, aby mu to k něčemu bylo?
wut? Bo když se mění shifter (třeba) do drowa, má na sobě fešný full-plát a +X meč.
Tj. v NWN systému si proměnou zajišťuješ i reálné zbraně/vybavení. Si vem tu modravou-šupinatou kočku v X-men :mrgreen: , co dokázala ze schopnosti měňavectví vyždímat/než ji prdli injekci v trojce(?) :sad: :| .