Page 3 of 4

Re: Slepice

Posted: 19:11 23. May 2012
by Absinthorix
Nebo malinkaté dráče 8)

Re: Slepice

Posted: 19:12 23. May 2012
by Krysak
Ok, možná by si ten dotyčný měl nastudovat něco o tom ptákovi:) Fantasii se pak meze nekladou.
Příkazy : dělej si co chceš, snášej kdy chceš, kálej kam chceš slepice hravě zvládne.

Jiná by to ovšem byla, kdyby to byla zakletá princezna:)

Re: Slepice

Posted: 22:33 23. May 2012
by kucik
Reknu to jednoduse. Pokud bude postava chodit s malym hrabavym operencem a tvrdit o nem, ze je to kur domaci (bile zbarveny) a nikoliv plivnik, nemusi mu to sice kazdy verit, ale tezko mu dokaze ze se myli.
Pokud budes chodit s veci poskladane z kusu masa a budes tvrdit, ze to odpavajici maso jsou piliny a kousky kury. Zde je jasny rozpor mezi tim, co ukazuje mechanika a co tvrdi hrac.

Re: Slepice

Posted: 23:05 23. May 2012
by Aulus
Tak ona samice plivníka v podstatě slepice je. Jen má o něco větší mentální schopnosti a pekelně ostrý zobák. No a je taky trochu magická...

Podle mě dost záleží, jak to ten hráč umí podat. Pokud bude ve městě tvrdit: "To je neškodná slepička, nechejte ji být!" a v Dorenu s ní bude v doprovodu družinky (nějaký "OOC" lov v jednom ještě budiž, no) vybíjet pelíšek jejích (minimálně systémových) soukmenovců, tak je něco špatně. Když to má být neškodná slepička, ať taková je. Jestli klovající plivnice, ať vymetá klidně lesíky. Ale míchat to by asi mohlo vyznít hodně divně a nehratelně.

Re: Slepice

Posted: 23:10 23. May 2012
by slencak
.

Re: Slepice

Posted: 01:41 24. May 2012
by J.F.Payne
Nezlob se na mě, ale tohle monstrum nevypadá jako ryze mechanickej konstrukt.

Re: Slepice

Posted: 02:01 24. May 2012
by Bahnak
Asi to bude ta biomechanika... :wink:

Re: Slepice

Posted: 09:15 24. May 2012
by slencak
Vem to elf. On se ptal, lidi odpověděli. Vybral(i) si co se mu(jim) hodí.

Re: Slepice

Posted: 09:30 24. May 2012
by KaTo
Btw - měl jsi tam ten obrázek s popiskem nechat. Mazání příspěvků zpětně v diskuzi je *doplň jakékoli slovo, které tě neurazí (což není mým záměrem) a naplňuje význam slove "debilita"*.

Zpátky k golemovi. Nic nekromantskýho na něm nevidím, podle obrázku je to normální cyborg. Srdce tvoří mechanická pumpa, která rozvádí oběhovou kapalinu, zdroj energie je blablabla. Snažíš se citlivé mechanické součástky ukrýt v trollí kůži (prosím pán iknvizitor sáhnou si, žádný maso). Vzhledem k tomu, že něco je kryté "kovem", tak ti to hraje do teorie. Pokud si pamatuju, tak v NWN jsou pro "nekromantické sešívance" mnohem lepší modely.
Jenže je to o tom "chtít" povolit uzdu fantazie (gnóm a jeho golem) nebo se rigidně držet, že v manuálu je napsáno "masový golem", je to nekromancie a tečka.
P.S.
Na druhou stranu sis to třeba nedokázal obhájit (meta)logickou herní realitou a tak ti to zamítli právem. Do tvé kauzy nevidím.

Re: Slepice

Posted: 09:39 24. May 2012
by J.F.Payne
Ono se lehko mluví o fantazii. Já jí mám dost a dokážu si představit, že to je robot, kterýmu jeho pán chrání citlivý součástky trollí kůží.

Zároveň ale ta grafika a i systémy k něčemu jsou. Ne, že bych viděl běhat moc těchhle monster, ale kdyby to kupříkladu můj paladin viděl poprvý, asi bude reagovat dost ofensivně. A zpětně se dovím, že to byl mechanickej konstrukt (scumbag paladin: smite evil first, ask questions later :D). Dobrá.

Pak si umím představit, že se najde chytrák, kterej to má jako masovýho golema, klidně si i odehrál nekromantickej rituál, kdy ho stvořil... bude chycen, a bude tvrdit, že je to mchanickej konstrukt, protože ví, že tomu gnómovi, kterej s něčím podobným běhá po Karathě, se nic nestalo.

Já s tím, co se fantazie týká, problém nemám. Mám problém s komplikacema, který to může nést, s jistou ambivalencí a nejednotností reakcí PC...

Skutečně se pak může stát i to, co tu někdo zmiňoval, že kvílení banshee bude "hezká iluze a jarní vánek", a pomocí "vyvolej nemrtvé" si hráč přivolá tři opilý, potácející se kamarády, kteří přeci nejsou zombie! "To se jen po ránu vracíme z tahu, pán inkvizitor..."

Re: Slepice

Posted: 10:40 24. May 2012
by Absinthorix
Nevím jestli je to to samé co kouzlo vyvolej tuhle příšeru, ale pokud se dobře pamatuju, tak tam o nekromancii není ani slovo...? Jen teda to, že jsou na to použity různé části různých těl. Je to ⒼⓄⓁⒺⓂ a tím by to mělo hasnout ne? A tím, že to je RP obkecáno na něco jinýho jak maso... Já se z toho nepodělám

Re: Slepice

Posted: 10:50 24. May 2012
by J.F.Payne
No, ona to nekromancie fakticky není (asi), ale vysvětluj na radnici, kde jsi sehnal části těch těl...

Re: Slepice

Posted: 10:52 24. May 2012
by KaTo
Použitý argument, že když někteří hráči prasí (budou prasit) znamená, že slušní hráči si nemůžou zahrát. Mi připomíná slova Marka Twaina, který prohlásil něco jako "Cenzura je to, že se zakáže mužům jíst stejky, protože děti přece nemají zuby."
Poukazuješ na to, že by paladinové neměli mít práva inkvizitora, protože jednou nějaký paladin může prasit a zneužvat toho. WTF? Jsme na RP serveru?

Osobně můžu teď říct, že něco podobného jsem řešil za Minju - alias Dráčku. Se včemi hráči, s kterými jsem přišel do konfrontace, sme došli k pohodovému koncenzu, že TO JE malej drak a ne na dvě hodiny proměněný šifter a všichni to tak hrají. I když "první" setkání byla různá.
Fakt nevidím problém, proč by "cyborg" nemohl projít. Jediný co je na to m GOLEMOVI "zvířecího" je trollí stažená kůže (nebo sešité skřetí, wtf).
A na druhou stranu ten kdo "ten samý model" oživil nekromancií, tak snad "hvězdičkuje* naprosto jinou skladbu, včetně MASA a princip na kterém golem pracuje.

Re: Slepice

Posted: 11:01 24. May 2012
by J.F.Payne
KaTo wrote:A na druhou stranu ten kdo "ten samý model" oživil nekromancií, tak snad "hvězdičkuje* naprosto jinou skladbu, včetně MASA a princip na kterém golem pracuje.
No právě... ale jak v které situaci. Před svou partou zlounů bude hvězdičkovat, jak z masa ještě teče krev a jiné pro eviláky přitažlivé tekutiny, a u inkvizičního výslechu bude tvrdit, že je to trollí kůže, kryjící citlivý mechanický součástky. A teď si vyber :))

Chápu, že je blbost omezovat něco kvůli pár prasičům. Já s tím v podstatě problém nemám - jen říkám, že grafika, názvy etc. nejsou ve hře pro nic za nic, a většinou se podle toho hráči řídí.

Už vidím, jak někdo s malým beholdeříkem běhá po Karathě a říká, že je to plyšový a neškodný. Zkrátka mi není po chuti to, že to může působit problémy tohohle typu. Jeden si řekne "proč já bych nemohl chodit s tímhle, když tamhleten může" nebo "proč já bych měl hrát, že je to masovej golem, když je vždycky výhodnější, aby to byl "mechanickej konstrukt", s kterým budu moct jít creepit"... A tak. Chápeš.

Just use common sense.

Re: Slepice

Posted: 11:05 24. May 2012
by Prasokralik
MG tak dejte davidovi tu slepici a nemusíte to tu řešit.