Page 3 of 3

Re: Šifter

Posted: 17:35 12. Dec 2012
by KaTo
Aulus wrote:Podle mě by to mělo být závislé na levelu. A i na těch nejvyšších by u lidí byla maximální tělesná vizáž, oblečení fakt ne.
*představí si, jak se v bitvě měňavec změní ve velitele a rozkáže k útěku*
Pořád se cpeš jabky. Já se ptal, JAK podle tebe funguje "kouknu a měním". Stačí kouknout? Nebo se musí sáhnout? Ochutnat? Sežrat (taky možnost, naposledy jsem to zahlíd v nějaké české sci-fantazy)? Jaká je realističnost?

Jak tvoje idea - mění se do "nahého" pak budeš řešit se systémem NWN, který uvažuje s kompletním vzhledem (proměna do drowa, kobolda apod. je včetně "nové" zbraně případně zbroje). Uvědom si, že nejsi na papírovém dračáku, ale máš už jednou nějak sbastlený systém NWN, kterému se musíš, chca-nechca přizpůsobit...

Re: Šifter

Posted: 21:05 12. Dec 2012
by XŠevyX
Opět se tu řeší s prominutím sračky... Tohle je skoro to samé, jak jsem já kdysi navrhoval mít možnost změny hlavy, kterou by dostala postava na epickém lvlu měňavky. Prostě ono se něco navrhne, a pak se k tomu přihazuje, co ještě by mohlo být dobré a že "tamto" by taky nemuselo být špatné atd..atd.... Já už to vzdal a smířil se s Shifterem takový, jaký je. :roll: Cokoliv se k němu přidá, tak bude "přesílený"... dobrý nápad, který se mi líbí je od Shamana, kdy by postava měla možnost si dát zaměření na jakoukoliv zbraň.

Re: Šifter

Posted: 21:15 12. Dec 2012
by Aulus
Osobně by se mi daleko víc líbila ona změna hlav než nějaká jiná.

KaTo: Jestli jsi to myslel takhle, tak jsem pro, aby se mohl měnit pouze v osoby, s kterými měl něco systémově k dočinění - například je jednou zabil nebo s nimi proměnu trénoval, atd... A pak by měl například jednu proměnu za spánek. Ale i tak je to podle mě blbé. To už je vážně lepší ta změna hlavy na epickém levelu třeba s omezením na 5 minut reálného času.

Re: Šifter

Posted: 22:47 12. Dec 2012
by G-ladiator
Co se lehce inspirovat v Dragon Age - shifter se nemůže změnit do jiného člověka (tady asi člověku podobné rasy), protože je to "známá" podoba, kterou má už od narození.

Re: Šifter

Posted: 22:52 12. Dec 2012
by Prasokralik
G-ladiator wrote:Co se lehce inspirovat v Dragon Age - shifter se nemůže změnit do jiného člověka (tady asi člověku podobné rasy), protože je to "známá" podoba, kterou má už od narození.
nebylo to tak, e každá z podob je "jeho" podoba té dané rasy? jako člověk vypadá nějak, jako krysa vypadá zas nějak a jen tak atd.?

Re: Šifter

Posted: 22:58 12. Dec 2012
by G-ladiator
Je to už dlouho, co jsem DA hrál, možná to tak je :) Zároveň by to i řešilo problém nepoznatelnosti v proměně. Pokud by někdo shiftera dostatečně dlouho sledoval a znal jeho proměny, tak by ho mohl poznat i proměněného.

Re: Šifter

Posted: 23:03 12. Dec 2012
by Nalkanar
Na ani jedné ze dvou oficiálních wiki jsem nenašel ani jednu z těchto teorií. Odkaz maybe?

Re: Šifter

Posted: 23:26 12. Dec 2012
by Krysak
Pokud se nemýlím, tak osoba majicí seslaný true seeing by měla vidět shiftera v pravé podobě. Rozhodně bych tuhle vlastnost pravdivému vidění ponechal.
Je otázka, zda by pak shiftáci nějak moc toužili po nových čumáčkách, když by je kněz/ mág vyhmátl. Ale to je zcela fér .... obe strany mají své možnosti.
Tak by nebyla promněna přesílená.

edit: je pochopitelné, že pak budou mít kolem sebe vrcholní představitelé ochranky vybavené schopností, kouzlem pravdivého vidění, aby zabránili tragickým a snadným záměnám a vraždám.

Re: Šifter

Posted: 23:54 12. Dec 2012
by Prasokralik
Nalkanar wrote:Na ani jedné ze dvou oficiálních wiki jsem nenašel ani jednu z těchto teorií. Odkaz maybe?
rozhovory s morigan... minimalně to o lidské podobě tam říkala, já se ptám, netvrdím to co jsem napsal s jistotou proto tam je otazník

Re: Šifter

Posted: 23:56 12. Dec 2012
by Nalkanar
Já to nevím, ale tamější reálie jsou zajímavé, tak mě to zaujalo.

Re: Šifter

Posted: 00:10 13. Dec 2012
by xxxMajkyxxx
Dokud bude mit Shifter nad hlavou stale to stejne jmeno "Agent 007 od rozkvetle vetve", tak vam ty premeny stejne budou na prd a pokud hracske protejsky jsou schopne uhrat to, ze vas nepoznaji i s ocividnejma OOC informacema, tak zadne promenovaci systemy na jine postavy nejsou potreba.... A navic zacinam nabyvat dojmu, ze hlavni podstatou Shiftera (podle nekterych zde) ma byt "nebyt poznan".

Re: Šifter

Posted: 00:26 13. Dec 2012
by Caehan
Shifter tohle, shifter tamto, ale o controllerech ani slovo.

Re: Šifter

Posted: 01:18 13. Dec 2012
by innfra
Prasokralik wrote:
Nalkanar wrote:Na ani jedné ze dvou oficiálních wiki jsem nenašel ani jednu z těchto teorií. Odkaz maybe?
rozhovory s morigan... minimalně to o lidské podobě tam říkala, já se ptám, netvrdím to co jsem napsal s jistotou proto tam je otazník
Jj, máš pravdu, tak to morigan říkala, proč se měnit do jiného člověka, když jsem člověkem. Nic tím nezíská.
Zatraceně, škoda že tak zmrvili dvojku :wall:

Re: Šifter

Posted: 08:45 13. Dec 2012
by -RoF-
Změnit podobu do jiného člověka, to znamená změnit hlavu, proč ne. Ale určitě ne možnost měnit se v kohokoliv se mu zamane.

Na jednu stranu by to bylo spestření hry a tak.
Na druhou stranu by to hru spíš mohlo jen kazit.

Páč by to mohl hrát někdo, koho baví jen škodit. Jak třeba některé postavy dřív napsaly něco na nástěnku a když se dopátralo, že to napsala ta daná postava. Tak radši přestali hrát, aby nebyli potrestaní.

Jinak jako nevím je problém si nechat narůst vlasy a nebo si je oholit, popřípadě to samé i s vousama a tak? Psát hvězdičky. Popis si ted hráči můžou měnit jak chcou. Na to přece není potřeba něco dělat v systému.
Stačí si jen pro RP klikat třeba nějaké body skillu podvádění nebo tak něco.