Volby

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Tak koho teraz?

Kníža Kadel Schwarzenberg
34
52%
Miloš
16
25%
Ani jeden
8
12%
Klikity klikity!
7
11%
 
Total votes: 65

User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Volby

Post by Pajule »

Proč tam neni kolonka nevolim? :?
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Volby

Post by Nalkanar »

A můžeš už? :)
.
User avatar
Pajule
Bůh
Posts: 4710
Joined: 13:23 30. Apr 2007
Location: Gremliní nora pod sněhem

Re: Volby

Post by Pajule »

právě, že ne :) zatím stále urnička čekatelka, tak mam o starost míň (ale volby mam rád, končili sme dřív hohoho)
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie

Keep talking I'm analyzing you.

,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord



Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
User avatar
Nalkanar
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 9274
Joined: 14:21 13. Feb 2010
Location: Brno/"Znojmo"

Re: Volby

Post by Nalkanar »

Máš rád jo? :D

No pro těch pár nezletilců se asi nevyplatilo těch pár kliknutí navíc.
.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Volby

Post by Fryn »

Skoro abych se tu bál vyjádřit svůj názor. Mě ze všech kandidátu zaujala asi nejvíc Táňa Fischerová, naproti tomu, mezi ty co jsou pro mě naprosto neakceptovatelní, patří kníže a Fischer.

U prvního jmenovaného mi vůbec nevadí jeho spací návyky, ani způsob vyjadřování, ale to mnohem podstatnější, co říká. Sice má v sobě opravdu nemálo charismy a umí být vtipný, ale do politiky mi nesedí. Nedůvěřuju mu hlavně proto, že každému měří jiným metrem (viz. pár korupčních kauz) a pak si nemyslím, že by skutečně chtěl prosazovat zájmy této země. Často také slyším jako argument proč ho volit, že je šlechtic, což mi teda nepřijde zrovna jako nějaký extra pozitivní důvod.

Druhý pán na mě zase působí stylem "kam vítr, tam plášť" a vadí mi, jak se nedokáže příliš otevřeně postavit ke své totalitní minulosti a tváří se, jako by se ani nic nestalo. Navíc, ani jeho zásluhy mi nepřijdou tak velké, jak se o nich mluví v některých médiích. Jako vedoucímu představiteli úřednické vlády mu pouze stačilo nebýt tak hrozný jako jeho předchůdci, což zase neměl tak těžké.

Btw. Co mi (na každých) volbých vadí, že se vždy vynoří skupinky vyznavačů tzv. "jediné správné cesty", kteří jsou si tak výrazně jistí svou volbou, že se neváhají nevybíravě obouvat do ostatních, kteří nesdílí jejich názor (ať ti dělá osypky ten nebo jiný kandidát, čekal bych u tebe trochu více tolerance Jone).
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Volby

Post by Aulus »

Fryn: Nechci to nějak rozmazávat ani se hádat, ale spíš mě udivuje nepřítomnost Miloše u tvých "nevolitelných" kandidátů. Napsal jsi, že ti vadí názory Karla S. na některé korupční kauzy a podobně. CO ale potom člověk, který tady ty korupční kauzy léta přímo podporoval a podílel se na momentální chorobné prolezlosti naší republiky.

Nechci být netolerantní, každý má právo na svůj názor a ty mi na tuhle připomínku nemusíš odpovídat. Pouze se ptám, protože by mě zajímal důvod, proč je v tvých očích "kníže" horším kandidátem než Zeman. :)
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Volby

Post by J.F.Payne »

Já jsem tolerantní :) Nikomu kvůli tomu rvát nebudu a každýho volbu plně respektuju. Ostřejší vyjadřování patří k vášním, které každé volby vzbuzují (o to víc, že já tu volit nemůžu).

Ale přuznávám se, že jsem spíš chtěl napsat "kdo volil to hovado Miloše", než to, co jsem napsal... ale opravovat už pozdě :))
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Volby

Post by Molly23 »

Táta a ségra volili Zemana a nemohl jsem zradit svůj rod! Navíc táta se taky jmenuje Miloš...
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Volby

Post by xxxMajkyxxx »

kníže pro lidi nehne prstem...má jen ústa plná líbivých řečí
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Volby

Post by Žorž »

Tak koukám, že nejen Karathské království, ale i Českou republiku už zase jednou pasou paladini (pasou, rozumějte, spasej, rozumějte, zachraňujou). :mrgreen: Aspoň že tak.
---
Volím samozřejmě Karla. Byť se slzou na krajíčku, jakáto škoda, že Zuzana Roithová nemá větší šance (holt kampaň za pouhého půl milionu těžko vyváží Zemanovy třicetinásobné Šloufky - realita, kterou například Fischerová až moc nerada přijímá).

Každopádně, pravomoci prezidenta jsou dost významný na to, aby na tom záleželo i těm největším trollům. Od jmenování soudců a členů rady ČNB (pro celou ekonomiku významnější než ministr financí, vážně) po to, jaký bude ten Zeman neskutečná ostuda za hranicema i u nás. ;) Osobně mě to předvolební nadšení neskutečně baví (zvlášť z pohledu na Schwarzenbergovu kampaň, která měla úžasnej drajf a byla příjemně pozitivní...hm, vlastně bych pomalu chtěl vhodit spíš hlas Schwarzenbergově kampani než Schwarzenbergovi samotnému), takže pište a perte se!


PS. Jinak na Franze vážně opatrně. Neberte to jako výtku, samosebou, ale všímám si a dost vcelku velmi mě trápí, kolik liberálů a dredařů dokázal navábit jen na svůj vzhled, ačkoliv je srdcem konzervativec plkajícího rázu. Fůůůůůů. A na DAMU se jej všichni, co znám (ehm, dva), děsej...osobně. Ne kvůli malování - Darth Maulování. Je prý neskutečně nevyzpytatelný, lačný po moci a od studentů opisuje hudbu. To, že si plete zastupitelstvo se zastupitelským úřadem, je věc druhá, ale to vadí asi jenom diplomovaným diplomatům.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Volby

Post by Krysak »

Hele naše cesta vede tam, kam slunko nesvítí. Je otázkou koho volit, jdu až zítra.
Ale když už jdeme na ona místa proč ne pod plnou parou inteligetního avšak arogatního řečníka Churchillovského typu. Když se lod potápí je lepší aby hrála hudba, ne aby jsme poslouchali můru Fishera, či seděli u televize a snažili se porozumět slovům mumlajícího starce s uchem na repráku.
Fryn
DM Thalie
Posts: 1327
Joined: 20:48 17. Jun 2007

Re: Volby

Post by Fryn »

Aulus: Mohl bych se tě zeptat podobným stylem - "proč zrovna pro tebe je Zeman tady tím hlavním padouchem ?" Já Zemana nevolím proto, že je to podle mě ješitný člověk s velmi výrazným egem a kvůli jeho chování v době opoziční smlouvy.
V čem bude asi jádro pudla je to, že já se řídím podle "hmatatelných věcí". Třeba můžu mít pochyby o Zemanově čistotě v kolika kauzách byl namočen, ale je to pro mě asi tak nastejno, jako když se řekne, že si tu kníže přišel ke svému majetku v restitucích velmi pokoutným způsobem. Ani jednu z těchto záležitostí si nemůžu zcela ověřit, takže mi nezbývá než se opřít o to, co od jednotlivých kandidátů slyším a hůře mi z toho vyšel právě pan kníže (možná za to může i fakt, že Zeman se docela z politky, i když nikdy zcela, stáhnul a já nevycházím pouze z debat před prezidenstkými volbami).

Jon: Jak se vyjadřuješ o kandidátech je mi vcelku fuk. Co mi ale vadí jsou výkřiky typu "ty volíš ..., bože, ty jsi ale debil !", na to jsem prostě alergický, bohužel :) .
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Volby

Post by Žorž »

xxxMajkyxxx wrote:kníže pro lidi nehne prstem...má jen ústa plná líbivých řečí
Prezident taky NEMÁ vůbec hejbat prstem. A má mít ústa plná líbivejch, respektive vhodnejch řečí. Z tohohle důvodu je to ideální kandidát. Ta funkce je naprosto odlišná od běžné politiky, která je postavena (a má to tak bejt) na handrkování a snahy prosadit svoje partikulární zájmy a kompromisech z toho. Na tu se nehodí. Neprosazuje partikulární zájmy (proto si nedokáže srovnat do latě vlastního místopředsedu), je smířlivý, poslouchá názory ostatních. Na prezidenta se díky tomu hodí.

Klidně ten rozdíl rozepíšu víc. Ale mně nikdo nebude věřit, chtělo by to někoho chytřejšího.....hm, tak třeba jak to vyargumentoval Respekt, když se za knížete postavil: http://respekt.ihned.cz/c1-59065980-kdo ... n_ref_map=[]
---
Edit, PS. Což nemění nic na tom, že považuju za přinejmenším torufalé říct, že "nehne pro lidi" prstem. Zaprvé, kdo ty nazýváš lidma? Zadruhé, například předsednictví Helsinskýho výboru pro lidská práva a všechny podobné aktivity od člověka, kterej byl nucenej opustit svou zemi, a stejně v emigraci jako jeden z mála emigrantů nezanevřel a pořád se snažil zlepšit pozici obyvatel v Československu, nepovažuješ za zasazování se o lidi?
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Volby

Post by Shaman88 »

Co jsou vůbec pravomoci prezidenta?
User avatar
Žorž
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1274
Joined: 18:11 27. Apr 2007
Location: Praga
Contact:

Re: Volby

Post by Žorž »

Shaman88 wrote:Co jsou vůbec pravomoci prezidenta?
Všechny stručně tady: http://www.rozhlas.cz/prezident08/dokum ... ava/421813

Jinak ony formální pravomoci jádrem jeho moci být nemusí - vliv hromadně pramení ze společenské nálady a z monarchistických tradic (zvlášť v ČR, kde je tendence si nahrazovat božstvo, k němuž by se dalo vzhlížet, ale což neděláme, proože jsme přece chytrý, abychom věděli, že není, tak raději se necháme unášet něčím světským, jako je prezident).

Je tu však vyjma pravomocí jedna ohromná zrádnost, kterou si teď užívá dosyta Nečas - prezident nenese za svoje kroky (vyjma velezrady atd.) žádnou odpovědnost. Ale protože někdo odpovědnost nést musí, tak ji nese vláda. Bžunda. Takže pokud se na Hrad dostane nějaká absolutní zrůdnost, jako je dle mého skromného názoru zejména Zeman, tak si ona zrůdnost může dělat vše, na co jí její nekonečné ego stačí. A nenést za to zodpovědnost. Klaus dokázal, že toho není málo, je-li do kotelny ega dostatečně uhlí přihazováno.
Slovotepec Žorž = Písmák Matlafousek

Částečně mimo thalijský provoz, ovšem v psaní neustávající: http://kibucim.blogspot.cz/
Locked