Zamyšlení nad NWN a Thalií

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

Já myslím že ten cílený lvl je úplně irelevantní, hráči vždycky budou expit dokud budou moct.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Jachym »

kucik wrote:Ja jsem o necem podobnem dlouho premyslel. Treba SteelMartin takovy svet delal. Ono to ma opravdu velkou vyhodu v tom, ze se snadno tvori party, ale zase mnoho nevyhod v tom, ze z povolani vyuzijes imho jen velmi malou cast.
Osobne by me to asi ani nebavilo, protoze obcas mam proste jen chut creepit a pokud bych na nejaky strop narazil na tak nizkem levelu, tak by me to tolik netahlo hrat.

(teoreticka uvaha)
Jako lepsi varianta mi prijde, urcit nejaky ,,cileny level" treba 20. Pak se pokusit, aby bylo relativne rychle expeni treba do 14. a velmi pomale od 26. A tim drzet hrace relativne v ranku, kdy spolu nekam muzou jit. Protoze rozdil v sile 15. a 25. levelu nevidim jako tak velky, jako treba mezi 1. a 11.


Toto považuji za velmi kvalitní úvahu
Menhiri Dierta
xxxMajkyxxx
Urozený
Posts: 1619
Joined: 12:43 01. Mar 2010

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by xxxMajkyxxx »

Přikláním se k Shamanovo názoru
WIPED
MAYBIES AND MY NEW BABIES
Milovaný sympoš Eritai se možná ve hře ukáže!
Rodwen - divoká elfka, druidka
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Shaman88 wrote:Já myslím že ten cílený lvl je úplně irelevantní, hráči vždycky budou expit dokud budou moct.
To je samozřejmě pravda. Onen cílený level je myšlen tak, že postava stráví relativně dost času kolem tohoto levelu. S tím, že stejně většina poexpí dál, se počítá. Jde jen o to, jaký bude median level a kolik procent hrajících postav bude poblíž toho levelu.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Aulus »

Mně by se líbilo, kdyby bylo expení do jisté míry omezeno jinou hodnotou, která by v sobě zahrnovala hlavně RP postavy. Něco v tom smyslu, že by učitelé daného byli ochotni vycvičit postavu pouze za určitých splněných podmínek (např. je v oblasti dostatečně známá a příjmaná). Samozřejmě, že by tohle chtělo zcela nový systém této hodnoty, která by se dala získávat mnoha způsoby, ale myslím si, že by to za a) utvářelo skupinky, které jsou na tom ve světě obdobně + b) punc na RP zaměřeného světa by nespočíval jen v reáliích a hráčské základně, ale ve hře samotné.

A nemyslím tím teď žádný Placos nebo Shamisystém, ale čistě nitroherní systém (s odlišnou hodnotou u různých frakcí). Něco v tom smyslu, co se nastínilo na srazu.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Já myslím že ten cílený lvl je úplně irelevantní, hráči vždycky budou expit dokud budou moct.
To je samozřejmě pravda. Onen cílený level je myšlen tak, že postava stráví relativně dost času kolem tohoto levelu. S tím, že stejně většina poexpí dál, se počítá. Jde jen o to, jaký bude median level a kolik procent hrajících postav bude poblíž toho levelu.
Nevím jak tohle udělat na světe kde jsou časové expy.
Pokud nejsou tak na cíleném lvlu prostě už nedáš dungy a necháš hráče získávat expy jen z DM akcí či po troškách z alternativních systémů (Tohle jsem zažil na K1 kde kde cílený lvl byl 33, dostat se tam pro postavy bylo celkem snadné - asi měsíc hraní - ale pak se získávali expy jen po jedničkách z mobů, větší jen z DM akcí, a tak 70% osazenstva světa byla v rozsahu 28 - 34 a zbytek s výjimkou dvou postav pod ním)
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Těžko jde vymyslet systém, který by všichni považovali za správný a spravedlivý. Jedněm nebude vyhovovat omezení, druhým zase bude připadat systém podporující jen určitou skupinu autoritářů, další zase můžou nadávat, že systém nutí k tvorbě PBček, aby ve světě obstáli atd.

Z výše uvedeného jde vidět, že každý zastává jiný styl a smysl hry.

Být týmem, první věc, kterou si ujasním je, pro kterou cílovou skupinu primárně chci server udělat. Na požavky této skupiny se pak zaměřím.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Aulus »

Barbar: Tak já myslím, že z popisu světa je jasné, která skupina hráčů by měla být tou primární. Jsou to RP hráči. Na druhou stranu ani RP hráče podle mého nebaví chodit zabíjet potvory bez expů a vyvíjet se jen pomocí časovek a questů. Aspoň většinu z nich podle mého.

Proto zastávám ten názor, že by expení mělo být zachováno v podobném stylu, jako je teď. Aby ale byla motivace hrát RP i pro ty, kteří ho berou jen jako občasný doplněk hry (a případně z nich udělat RP hráče), mělo by expení mít i své RP "překážky", které je pro postup nutno překročit.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

Aule není to jasné, RP hráči nepotřebují systémy těm stačí DM.
90% systémů je pro to okrajové spektrum okolo cílového spektra.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Shaman88 wrote:Aule není to jasné, RP hráči nepotřebují systémy těm stačí DM.
90% systémů je pro to okrajové spektrum okolo cílového spektra.
To je blbost. Drtivou většinu systémů využívají všichni, bez ohledu na preference stylu hry.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Barbar321
Bůh
Posts: 4376
Joined: 10:07 13. Mar 2012

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Barbar321 »

Aulus wrote:...
ano, ano. To ale EQ taky a hodně hráčů na to nadává. Nekritizuju systém jako takový, ale je to jen reakce na návrhy, které tu padly.

Když tedy vezmu, že cílem Thalie je zaměřit se na RP hráče, je možnost jednoduchá. Omezit příjem expu z lovu (zabití potvor), zvýšit expy za družinu (rozlišít náhodné promluvení a cílený rozhovor několika postav v nějakém rozhovoru), snížit časovky samotářů a zvýšit odměny za RP hru.

Stejně jako vše ostatní i toto "jednoduché" řešení má mnoho mušek. Třeba na každém lvl je rozdíl ve váze získaných expů, náročnost na DMka, opět možnost vzniku protěžovaných hráčů a skupin a asi spousta dalšího.

...a trochu mimo: Myslím, že by bylo opravdu dobré vyvážit příjem expů za lov ve hvozdu (bez ohledu, jestli zde zisk expů snížit nebo jinde zvýšit). Oproti jiným lokalitám je to značně přemrštěné.
je cosi shnilého ve státě dánském
...ale plíseň je dobrá pro penicilín
z hodně léků však bolí hlava
...a tvoří se závislost
Vhodný čas na odvykací kůru

člen ligy pro zákaz veškerých změn na thalii
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:
Shaman88 wrote:Aule není to jasné, RP hráči nepotřebují systémy těm stačí DM.
90% systémů je pro to okrajové spektrum okolo cílového spektra.
To je blbost. Drtivou většinu systémů využívají všichni, bez ohledu na preference stylu hry.
Například?
Nebavíme se o systémech, kde nutí hráče k tomu aby je využíval. Tam to nemá smysl.
Který systém je třeba pro RP hráče a přitom dá se hrát i bez něj?
User avatar
Bruciacullo
DM Thalie
Posts: 2779
Joined: 20:49 21. Jan 2010
Location: Tam kde se slunce bojí a měsíc vždy jen nahlédne
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Bruciacullo »

Snižování XP samotářům je už ale omezování RP... Když jsem začínal na th tak jsem si založil hraničáře a jen jesem putoval thalií... Zajímalo by mě kde se zrodil tenhle trend samotář=špatné/žádné RP
Neliaen Fey de Erestor - paladinka Dei-Anangova "Slušnému vychování tě neučili, tam kde tě matka vyvrhla z lůna?"

QamuIs Heg qaq law' lorvIs yInqaq puS.

"Účelem každého života, je smrt." - Agent Smith

DM Galli - "So you have chosen death." / https://youtu.be/f94qpLdX9eA
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by kucik »

Například změny vzhledů, nájmy interiérů, kupování zvířátek, psaní knih a nástěnky... To jsou systémy, které v zásadě nepotřebuješ k expení, ani creepu a přece tu jsou.

Naopak jaký systém nevyužívá RP hráč? Nenapadá mě jediný, krom hlídacích systémů proti bugům.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií

Post by Shaman88 »

kucik wrote:Například změny vzhledů, nájmy interiérů, kupování zvířátek, psaní knih a nástěnky... To jsou systémy, které v zásadě nepotřebuješ k expení, ani creepu a přece tu jsou.

Naopak jaký systém nevyužívá RP hráč? Nenapadá mě jediný, krom hlídacích systémů proti bugům.
Jo moje chyba, já to myslel jinak jako že většina těchto systémů je pro RP hráče jen záskok za práci DM. Pro RP hráče, pokud by měl při ruce DM tak nic z toho nepotřebuje.
Locked