jaara wrote: O rychlosti expeni bych si dovolil tvrdit, ze je nejrychlejsi, ale to uz muzete odporovat. Pres vsechny upravy.
Kouzelnika tu neexpim, ale dovoluji si odporovat, ze by mel obecne a dlouhodobe nejrychlejsi expovani (mozna urcite specificke buildy, to presne neodhadnu). Zrovna tohle je IMHO jedna ze slabsich stranek kouzelnika na Thalii, protoze mu summon (kterym bude nejspis expit) neco sebere + musi boostovat + je tam nejaka doba pote co mu dojdou kouzla nez muze znovu, takze to nemuze delat tim stylem, ze by hazel jedno kouzlo za druhym a likvidoval davy a potom hned znovu.
Kouzelnik/zaklinac obecne je dost silne povolani - skutecne jedno z nejsilnejsich (spolu s klerikem). To je takova ta klasicka "skolni" moudrost.
Ale tady diky tem upravam uz by to pomalu skutecne stalo za otestovani v soucasnem nastaveni. A testem presilenosti povolani rozhodne neni to, zda projde ten ktery dungeon.
1. sila v CvC stretu
2. sila v PvM - schopnost zabit monstra, projit dungeon, prezit
3. rychlost/snadnost expovani
4. obtiznost hry za dane povolani (procento umrti, nutnost premyslet, davat dohromady specialni vybavu, narocnost na penize).
5. univerzalnost, schopnosti mimo boj
Protoze to odhadujeme pro situaci po wipu, klicove jsou rekneme levely 1-20, druhotne 20-25. Tipl bych si to takto (pocitam s nejak rozumne vyvazenyma itemama).
1. CvC rozumne postaveny kouzelnik je na tom dobre, da se rict mezi nejlepsimi, ale neda se rict, ze by nejak extra vycnival, jsou i jina na CvC silna ci jeste silnejsi povolani - mimo jine zaklinac -
1
2. PvM, dungy a podobne - kouzelnik je na tom dobre, u nekterych postav velmi dobre, ale diky spouste (dobrych) uprav neni podle mne na uplnem vrcholu. Je schopny se chranit a chodit solo i celkem tezka mista, na druhou stranu ma tu trochu potiz s urcitymi typy nepratel, diky dlouuuhe dobe mezi meditacemi si uz tak snadno nezmeni kouzla jen aby odemkl truhly + je nebezpecne jen tak nekde se vyspat. Summoni jsou sice relativne silni, ale neni to tak bezproblemove. Ale stale rozhodne nadprumer.
2
3. Rekl bych slabina tohoto povolani. Diky uz zminovane dobe mezi meditacema si musi docela opatrne hlidat cas a sem tam se asi i tak nevyhne tomu, ze si proste treba 10 minut real pocka nekde a zahraje si napriklad rp u ohynku (coz neni nic tak hrozneho..). Pokud expi summonama, tak aby dostal stejne expu musi jit na silnejsi protivniky + je zavisly na problemove AI, ktera ho proste sem tam potopi. Na druhou stranu, teoreticky by to nemala byt jeste zadna hruza. Je to samozrejme jen odhad, ale...
3-
4. Ve srovnani napriklad s klerikem (ktery dokaze hodne prezit diky univerzalnosti), ale treba i s valecnikem (ktery dost ustoji) je na tom o neco hur. Rozumne postaveny kouzelnik stale vydrzi hodne na vyssich levelech. Na nizsich levelech, pokud ho nehraje zkuseny hrac nebo nema partu, tak hodne umira. Momentalne to ma jeste hodne ztizene placenim za prestupy, ktere jsou nehorazne drahe, ale to se snad upravi u nej i u ostatnich. Celkove je to ale spis narocnejsi povolani - nedoporucil bych ho novackovi.
4
5. pekna. Spousta moznosti jak pro RP (pritelicek, hromada hezkych kouzel jako jsou promeny, ocarovani, ruzne summony a podobne). Zrejme i dost skillu, jako inteligentni postava ma take celkem slusnou sanci na nejake dobre misto ve spolecenskem zebricku.. Ve vetsine rp spolecnosti na Thalii je to respektovane povolani.
1
Celkove: Je to silne, nadprumerne povolani, ktere ale v soucasnem systemu ma i sve omezeni a neni ho prilis snadne hrat. Pokud to nebude dobre vytvorena postava nebo bude mit hrac smulu (nebo bude nezkuseny ci nepojede na maximum), tak si s nim dost vytrpi. Dale to povolani trochu trpi i tim, ze je na hrotu zajmu o vyvazovani s ostatnima tim, ze je proflakle, ze "je to jedno z nejsilnejsich povolani". Celkove tak za
2.
PS: jsou to jen takove odhady, zalozene na me hre kouzelniku na jinych shardech, premysleni nad upravami systemu, na pozorovani Liua v akci a na "hre" testovaciho kouzelnika na 22. levelu tady na Thalii. Takze klidne se muzu dost plest - jsem ochotny to testnout.
EDIT: IMHO kouzelnika neni treba dale jakkoli oslabovat. Je mozne, ze bude treba zkratit trochu tu dobu mezi meditacemi, to koneckoncu ukaze jeste samotny provoz po wipe.
Jeste duvody, proc podle mne mozna nehraje momentalne moc magu:
1. velmi, velmi drahe prestupy
2. rozcarovani z provedenych uprav (tedy do znacne miry otazka zvyku)
3. relativne vysoka umrtnost u mnoha lidi
4. obavy z toho, ze to povolani bude dale oslabovane
Myslim, ze casem se to trochu uklidni a uvidi se. Jak rikam, je dost mozne, ze ta meditace je trochu moc dlouha - ale je take mozne, ze je to jen o stylu hry a po uprave itemu a vytvoreni postav u kterych se s tim bude pocitat se to zase srovna.