Page 3 of 7

Re: Barvíř

Posted: 12:03 01. Feb 2014
by Zeerit
V toolu ukazuje 1 OČ. Prava, že ten light u kterýho jsem to hledal měl 2 OČ.

Re: Barvíř

Posted: 12:40 01. Feb 2014
by Alrik
Zeerit wrote:V toolu ukazuje 1 OČ. Prava, že ten light u kterýho jsem to hledal měl 2 OČ.
Každy z Oč má své předdělané modely a těch se drži tedy pokud to je na oč 1 nemužeš to dát na oč 2

Re: Barvíř

Posted: 12:56 01. Feb 2014
by Zeerit
To už mi došlo, tak to koukej předělat na 0 ať to můžu používat ! Pronto.

Re: Barvíř

Posted: 01:22 02. Feb 2014
by Alrik
Zeerit wrote:To už mi došlo, tak to koukej předělat na 0 ať to můžu používat ! Pronto.
vyřešeno doufám

Re: Barvíř

Posted: 12:15 03. Feb 2014
by karolina
Nešlo by některé modely z rób přiřadit do jiné kategorie? Třeba sukně do pánví, kloboučky ke krkům... Přibylo by tak spoustu možností nových kombinací.

Re: Barvíř

Posted: 13:39 03. Feb 2014
by kucik
Stojí to za pokus. Třeba to bude fungovat.

Re: Barvíř

Posted: 13:41 03. Feb 2014
by karolina
Věděl by někdo jak na to? Prosííím

Re: Barvíř

Posted: 13:58 03. Feb 2014
by kucik
Rozbalíš si ten hak s modelama (nejvíc hadrů bude asi v nt_clothes_f01 a nt_clothes_m01) a tam uvidíš spoustu .mdl souborů.
Název každýho toho souboru udává co je to zač. Např: pfa0_handr109.mdl

Když to rozeberu jedno po druhym, tak:
p - znamená že je to hráčskej model
f - znamená pohlaví m(male) f(female)
a - Znamená rasu d(dwarf), e(elf), g(gnom), a(halfling), h(human+halfelf), o(orc), k(kobold), u(half-ogre), w(wemic), b(brownie), s(armor_stand), v(skeleton)
0 - Znamená phenotyp. Hubenej, tlustej atp.
handr - Která část oblečení to je. V tomhle případě pravá ruka. Jednoduše zkrácenina angl. názvu části těla. footr, footl, shinr, shinl, legl, legr, pelvis, chest, belt, neck, forer, forel, bicepr, bicepl, shor, shol, handr, handl, robe
109 - Číslo modelu tak jak se ukazuje u barvíře. 0-255

Takže myšlenka je taková, že pokud tomu změníš tu žlutou část názvu souboru, která určuje, co je to za část oblečení, tak to třeba bude fungovat. A třeba ne a zobrazí se ti model pasu místo krku :)

A pak to znova zabalíš do haku, přidáš si do modulu a zkusíš co to dělá.

edit: Průběžně doplňováno.

Re: Barvíř

Posted: 14:30 03. Feb 2014
by Alrik
kucik wrote:Rozbalíš si ten hak s modelama (nejvíc hadrů bude asi v nt_clothes_f01 a nt_clothes_m01) a tam uvidíš spoustu .mdl souborů.
Název každýho toho souboru udává co je to zač. Např: pfa0_handr109.mdl

Když to rozeberu jedno po druhym, tak:
p - znamená že je to hráčskej model
f - znamená pohlaví m(male) f(female)
a - Znamená rasu d(dwarf), e(elf), g(gnom), a(halfling), h(human+halfelf), o(orc), k(kobold), u(half-ogre), w(wemic), b(brownie), s(armor_stand), v(skeleton)
0 - Znamená phenotyp. Hubenej, tlustej atp.
handr - Která část oblečení to je. V tomhle případě pravá ruka. Jednoduše zkrácenina angl. názvu části těla.
109 - Číslo modelu tak jak se ukazuje u barvíře. 0-255

Takže myšlenka je taková, že pokud tomu změníš tu žlutou část názvu souboru, která určuje, co je to za část oblečení, tak to třeba bude fungovat. A třeba ne a zobrazí se ti model pasu místo krku :)

A pak to znova zabalíš do haku, přidáš si do modulu a zkusíš co to dělá.
kuciku to co sem ti poslal je špatně ?

Re: Barvíř

Posted: 14:32 03. Feb 2014
by kucik
Alrik wrote: kuciku to co sem ti poslal je špatně ?
Poslal jsi mi hak s novými modely vzhledů tak, aby šly přidat do modulu? Pokud ne, tak je to špatně.

Re: Barvíř

Posted: 14:35 03. Feb 2014
by karolina
tak jak se ukazují u barvíře, nebo v toolsetu? protože prostě některé modely co jsou v toolsetu u barvíře nejsou u žádného druhu oblečení, ale určitě tam byli dokud se nenahrálo to omezení některých vzhledů pro různé druhy oblečení.

Re: Barvíř

Posted: 14:44 03. Feb 2014
by kucik
Jak píšu. Tak jak se ukazují u barvíře. V toolsetu jsou ty čísla posunutý. Že by se nahrávalo nějaké omezení vzhledů nevim.

Re: Barvíř

Posted: 14:50 03. Feb 2014
by karolina
Okej, a až to teda přepíšu, tak pak prostě ten hak uložím mezi svoje haky v počítači a tím vyzkouším jestli to funguje?

Re: Barvíř

Posted: 15:02 03. Feb 2014
by kucik
karolina wrote:Okej, a až to teda přepíšu, tak pak prostě ten hak uložím mezi svoje haky v počítači a tím vyzkouším jestli to funguje?
Buď si vytvoříš novej hak a přidáš ho do svého testovacího modulu - to je lepší varianta. (Na prohlédnutí můžeš využít třeba ten modul, co jsem dával sem do topicu)
Nebo to uložíš pod stejnym jménem haku a nic nikam přidávat nemusíš, ale pak je dobrý si ten hak předem zazálohovat, aby sis v tom neudělala bordel.

Re: Barvíř

Posted: 15:46 03. Feb 2014
by karolina
Prosím, máte někdo hak nt_c_140119.hak ?