Page 3 of 3

Re: Charm person

Posted: 15:35 24. Feb 2014
by Rejty
Návrhy a nápady vítány, pokud bys měl udělat i nová kouzla, tak klidně :)

Re: Charm person

Posted: 17:51 24. Feb 2014
by pavad
kucik wrote:
pavad wrote:Ono je momentalne o dost vic kouzel ktere byly nasobnymi upravami znepouzitelneny.

Jsem schopen dodat senzam s poznamkami - jen mam (z reakci na probirane wiz upravy) dojem ze to nikdo cist nebude.
Klidně dodej, ale chce to dávkovat postupně, aby to bylo možné probrat jednotlivě a vymyslet řešení. Na foru se řeší spousta věcí najednou a často rychleji, než je možné nad tím udělat nějaký result a rozhodnout úpravu.
Rejty wrote:Návrhy a nápady vítány, pokud bys měl udělat i nová kouzla, tak klidně :)
S novymi kouzly je trochu potiz - co si vybavuji, tak je limit na max 250 druhu kouzel na jedno PC na jednu postavu. Pokud se toto cislo prekonalo, padala jak ona postava, tak i nwn perzistentni server. Nevim zda se tohle podarilo nejak posunout/zmenit. Vim ze to slo obejit vnorenym kruhovym menu (tak jak je treba dvojkouzlo "Ohrana pred zlem/dobrem" nebo kouzlo 9. kruhu "shapechange").

Hned takhle z kraje me napada
1) na akutni predelavku zabugovane/nefungujici "magic circle against alignment" - predelat jej na hromadne nakouzleni party ochranou pred zlem/dobrem je otazka chvilky.
2) Jsem si jist ze i v kouzle "Sunburst" je bug.
3) V seznamu kouzel carodeje jsem videl par poznamek typu "dodelat empowered/maximized verzi".
4) Greater magic weapon - ten progres +1 zbran za 5 lvl je prilis pozvolny. Je-li cisty mag, tak na 11 lvlu slavnosten sesle +2 zbran (na par kol). Na 11. urovni uz ale bojovni pobihaji s +2 zbrani i s elementem, mnozi i s lepsi (+3). Moznost ze na 26. urovni cisty mag sesle +5 zbran je usmevna...
5) Plamenna zbran - o te uz jsem psal.

BOdy 1-3 jsou politicky nekonfliktni a predelat je lze. Body 4), 5) a nize 6),7) je treba rozhodnout po strance smerovani sveta.

6) Z kouzel ktera by bylo dobre mit, kdyz u je na NT hlavnim povolanim maga support - tak vice support kouzel: hromadna sila/vydrz/obranost, moznosti obran a ochran seslatelnych wiznou/sorcem na bojovniky (v D&D je inspiraci dost).

7) Osobne bych se snazil resit jiny problem - totalni absenci zastiteni/ochrany pred invokacemi, ktere ignoruji spell mantly a (jsem si temer jist) i imunity proti kouzlum do urciteho kruhu.

Re: Charm person

Posted: 18:08 24. Feb 2014
by Caehan
Ten sunburst jsme snad probírali, ne? V NWN funguje, jak má v NWN fungovat, a to téměř stejně, jako v papírové verzi. (Jen nedispeluje temnotu a necílí všechny druhy nemrtvých a ani pár výjimek navíc)

Re: Charm person

Posted: 19:04 24. Feb 2014
by kucik
Dobrý, ale piš to prosimtě jinam. Když nacpeš všechno do jednoho vlákne, tak v tom bude zas hokej a nic se nevyřeší.

Re: Charm person

Posted: 19:28 24. Feb 2014
by Shaman88
OK, k tomu charmu už se nebudu vyjadřovat.
pavad wrote:
Rejty wrote:Návrhy a nápady vítány, pokud bys měl udělat i nová kouzla, tak klidně :)
S novymi kouzly je trochu potiz - co si vybavuji, tak je limit na max 250 druhu kouzel na jedno PC na jednu postavu. Pokud se toto cislo prekonalo, padala jak ona postava, tak i nwn perzistentni server. Nevim zda se tohle podarilo nejak posunout/zmenit. Vim ze to slo obejit vnorenym kruhovym menu (tak jak je treba dvojkouzlo "Ohrana pred zlem/dobrem" nebo kouzlo 9. kruhu "shapechange").
Ten limit je strašně daleko. Vem si že ted můžeš mít kouzel nejvíc u čaroděje přes učení ze svitků a to stejně nevytáhneš víc než na 180 a to je u plně naplněného wizarda - obecného, který se naučil vše přes svitky. Takže pořád máš u wizarda více než 70 kouzel a u kleriku a druidů více než 100 a u zbytku kouzlících class tě to omezené vůbec nezajímá.