Nalkanar wrote:Vzhledem k cenám, které lock měl už na neepických lvlech, a dle zkušenosti s prestižkama ze ST, odkud je pořád přebraný systém cen, bych řekl, že ceny jsou správné.
Tvrzeni podporene osobnim nazorem -a nicim jinym - primo zboznuji. Muj nazor je ze svet je toroidalni a ne kulaty. Takze mam pravdu! :/
Na cenu lvl-upu ma vliv nekolik malo promennych. Nemam chut tyto promenne kontrolovat - popravde k tomu nemam ani moznost.
Co vsak vim je ze ceny ktere Kokosova postava platila "pred tim" (=pred tim relvl) a "pote" jsou jine. Pritom jsou jine ne ze by slo o "offset" - jako by byla postava o N urovni vyse/nize.
Jsou tedy hypotezy:
1) Je spatne nastavene NPC ucitele valecnych zamku. => zjisteni jak je na tom toto NPC s jednim urcujicim parametrem.
2) Spatne se urcuje celkova uroven PC z duvodu bonus HP co ma valecny zamek. Toto lze otestovat - ale je k tomu treba exportnout postavu co tyto bonus hp ma na sobe a pouzit na ni fci co dava " pocet hodu kostkou HP" (tusim GetHPDice nebo tak neco podobneho). Lec nemyslim si ze tu bude problem, to by byl vysledek cen lvl-upu jen ofsetnuty o nejakou tu uroven nahoru proti puvodnimu stavu. Coz neni (brano na zaklade dat poskytnutych Kokosem).
3) Nejak "blbnou" systemem dodavane dalsi parametry. Tento system parametru je navazany tak na "custom" systemy NT ze jej jen tak od zeleneho stolu nejsem schopen zkontrolovat.
4) Kokos vse zjoudil, cisla si vycucal z prstu a ted tady lapame chimeru a kokos si podvodne ziskanymi penezi masti kapsu. Tuto moznost povazuji za temer nerealizovatelnou. Lec pro rypave jedince ji zde uvadim, byvse mohli mit nejakou dalsi veselou munici kterou si mohou do Kokose opakovane vystrelit a kopnout.
Je-li to moznost 1), tak neni zadny problem pro jakoukoli jinou PC jak pro valecny zamek. Je-li to vsak bod 2), tak IMHO skryte ovlivnuje (a taktez ovlivni) spoustu dalsich veci jez jsou zavisle na zjistovani celkove urovne postavy. Namatkou pridelovani xp, opravy nekterych DC hodu, GP loot, system unavy,... Pokud je to bod 3), tak nedokazi ani nahodou predikovat co vse je jim dotceno.
Primarne z duvodu bodu 2) a 3) je nutne zjistit kde je uhynuly pes zakopan.
Vseobecne utoky na Kokosaka jsou, opet muj nazor, zcela mimo: jedine cim se projevil je to ze chybu nahlasil.
Edit: Zpresneni textu.
Edit2: Jeste upresnim - opet IMHO - ze je uplne jedno zda jde o regulerni lvl-up postavy nebo re-lvl up postavy. Dle toho co jsem se dival je urocvani ceny lvl-up zcela jednoznacne dane vstupnim setem parametru, viz body 1), 2) a 3).
Kokos ma sanci zkontrolovat body 1) a 2) - sam. S bodem 3) bude nutno otravovat nekoho kdo ma nejen pristup k systemum, ale taktez je schopen v dohlednem case vytvorit test modul s vypisem techto hodnot. Rekl bych (opet IMHO) ze to bude bud Kucik nebo Rejty a nikdo jiny.
Zaverem dodam ze veskere tyto nazory jsou me osobni a vytvoril jsem si je na zaklade proletnuti skriptu inkriminovanych funkci.