Oba notebooky jsou procesorově, paměťově, sběrnicově, atd. DALEKO za hranicemi toho, co by NWN měli požadovat, ale...
...ale co je věčný problém NWN jsou grafiky (a ovladače).
Já osobně hrávám NWN taky na (cca 2-3roky starém) HP elitebooku workstation, kde je NVIDIA Quatro K1000m a NT mi běhá jak z praku, AŽ na jakékoli lokace, které jsou z rodiny "karatha a spol." tielset = Petronika, podtemňácký zlobři, atd.
Tam mi dochází k nevyzpytatelným, bezdůvodným pádům + grafika se "vytáčí" k nejvyšším (naprosto bezdůvodně

) výkonům, přestože jiné hry (mnohem mladší a náročnější, leč asi taky odladěnější) ji nechávají naprosto klidnou.
Naproti tomu ještě na starým stolním kompu (šunka o něco horší jak tvůj noťas) kde bylo za grafárnu něco od ATI, tak jsem s NWN neměl problémy. (edit: Na druhou stranu mi na něm nefachal Toolset

, se 100% jistotou se do 3-10minut kousl).
Takže můj názor - noťas je víc než v pohodě, dokonce designově je i khůůůl

, ale co se týká NT, je zde "nenulová" šance, že ti bude padat. Uvidíš sama

.