Page 3 of 4
Re: Vyvážení subras
Posted: 16:43 15. Jan 2008
by liuk
Primární vlastnost zastrašování je charisma a ač by za zápornou charismu zastrašování mělo růst, je tomu naopak. Takovej černej skřet s charismou 4 by vypadal méně strašidelně než člověk s charismou 10. I proto toto zvýšení.
Zastrašování se doufám využuje, zvlášť při únosech a jiných nekalostech. Pevně věřím, že na hody jako přesvědčování, lhaní, zastrašování a znalosti se bude hrát jak na správném RP serveru. Snad se k tomu sepíše časem návod.
Re: Vyvážení subras
Posted: 17:13 15. Jan 2008
by kucik
liuk wrote:Primární vlastnost zastrašování je charisma a ač by za zápornou charismu zastrašování mělo růst, je tomu naopak. Takovej černej skřet s charismou 4 by vypadal méně strašidelně než člověk s charismou 10. I proto toto zvýšení.
To jsou ty vecny neshody, co je to vlastne charisma, nebo jak ji chapat v pojeti nwn. Ja ji povazuju za neco jako silu dojmu, ktery dotycna osoba dokaze u nekoho vyvolat. Okouzlujici divka by mela mit vysokou charismu a stejne tak treba tolkienuv nazghul (nebo co to vlastne bylo za potvoru). Kdyz nekoho takoveho potkate, tak vam to sakra uvizne v pameti.
A to zastrasovani je tam imho spravne, protoze cerny skret by tak pusobit mel.
liuk wrote:
Zastrašování se doufám využuje, zvlášť při únosech a jiných nekalostech. Pevně věřím, že na hody jako přesvědčování, lhaní, zastrašování a znalosti se bude hrát jak na správném RP serveru. Snad se k tomu sepíše časem návod.
Ja zastavam nazor, ze v idealnim pripade neni na kostky vubec treba sahnout. Kdyz hraci dostatecne kvetnate popisou svoje vzezreni, ci jine faktory, je vzdycky lepsi, kdyz se shodnou bez nejakych hodu. Kostky jsou samozrejme dobre v pripade nerozhodnosti. Napriklad u DMka me naprosto nezajima, co jsem hodil. Pokud hraju na serveru, kde vim, ze jsou DM rozumny a nebavej se sikanovanim hracu, tak proste nemam duvod neverit jejich usudku a nejaky cisla me naprosto nezajimaj. At si klidne hodi soukrome, pokud se podle toho chce ridit, ale ja tohle pri hrani proste nechci resit.
Re: Vyvážení subras
Posted: 17:26 15. Jan 2008
by Sorrow
Ja osobne si myslim ze charisma a krase je kazde neco jineho i kdyz jde o vzezreni postavy.Ale souhlasim s tim ze postava s vyssi charismou zustava dele v pameti.
Re: Vyvážení subras
Posted: 17:32 15. Jan 2008
by igor
Já si myslim že charisma spíš určuje např. úspěch při diplomacii nebo přesvědčování... jak ta postava působí věrohodně. Čím vyšší charisma tím spíš jí někdo uvěří nebo někoho přemluví. U toho zastrašování bych to bral spíš naopak, čím víc je postava odpudivější tím má větší zastrašení. Asi by bylo nejlepší kdyby šlo změnit místo D20 + CHAR + ZASTRAŠENÍ na D20 - CHAR + ZASTRAŠENÍ... ten postih by se přičet místo odečet.
Re: Vyvážení subras
Posted: 18:12 15. Jan 2008
by Rejty
Zastrasovani neni jen, ze udela BUBUBU a vyceni zkazeny zuby a prdne si, takova postava je leda pro smich. Muze zastrasovat argumentama a gestama - proto ta vysoka charisma na zastrasovani.
Re: Vyvážení subras
Posted: 18:17 15. Jan 2008
by igor
Rejty wrote:Zastrasovani neni jen, ze udela BUBUBU a vyceni zkazeny zuby a prdne si, takova postava je leda pro smich. Muze zastrasovat argumentama a gestama - proto ta vysoka charisma na zastrasovani.
Tak jako zase jak kdo. Jak tu někdo psal když na tebe černej skřet zařve tak si cvrnkneš do trenek, u toho bych řek že malá charisma na škodu neni. Na druhou stranu když na tebe zařve vyhublej elf tak se mu kdekdo vysměje jak říkáš, ten spíš zastraší slovně výhružkama nebo gestama.
Re: Vyvážení subras
Posted: 18:26 15. Jan 2008
by Shifter
asi jako ste vsichni psali. Char bych nazval kouzlo osobnosti. Kolikrat jte se setkali s zenskou, ktera nebyla az takova kocka, ale mela v sobe neco, co vas pritahovalo.
kostky:
Pokud to jde o hazeni/nehazeni, mam rad mix obojiho a doufam ze se budou pouziva.
Samozrejme, ze je dobre se bez problemu domluvit, ale jsou situace, ktere by bez kostky rozhodne nedopadli.
Priklad domluvy je okradeni zlodejem, ale pojate pekne RP.
Dodnes vzpominam na setkani s Pavliikem, tenkrat hral nejakeho paladina. Po kratkem rozhovoru jsem pri odchodu fingoval zakopnuti a nasledne jsem se o nej zachytil abych sebou neprasknul na zem. Pri "zachyceni" jsem ho okradl. Takovej hod provede hra sama, staci pouzit vykradani.
Pak je dalsi varianta, kdy se pouzivaji skilly ktere ve hre nejdou pouzit.
Potrebuju se dostat na akci pouze pro zvane a samozrejme nemam vstupenku. PC kontrolujici vstupenky me tam nepusti, zna skutecnosti..... Pri hodu na presvedcovani je ale sance. Ano pokud budu psat pekne argumenty muze me pustit bez hodu, ale treba tam pustil zrovna postavu, ktera nema v presvedcovani ani boda....
Re: Vyvážení subras
Posted: 20:20 15. Jan 2008
by Pajule
mnoo tak co se tyce charisma chch tak co ja aspon vim tak charisma nejen ze ses treba krasna

, ale taky kdyz z nekoho dostavas informace a mas vyssi charisma tak by ti to melo pomahat..takhle nekde jsem to cetla , ale uz nevim kde

Re: Vyvážení subras
Posted: 20:30 15. Jan 2008
by Kiri
igor wrote:Rejty wrote:Zastrasovani neni jen, ze udela BUBUBU a vyceni zkazeny zuby a prdne si, takova postava je leda pro smich. Muze zastrasovat argumentama a gestama - proto ta vysoka charisma na zastrasovani.
Tak jako zase jak kdo. Jak tu někdo psal když na tebe černej skřet zařve tak si cvrnkneš do trenek, u toho bych řek že malá charisma na škodu neni. Na druhou stranu když na tebe zařve vyhublej elf tak se mu kdekdo vysměje jak říkáš, ten spíš zastraší slovně výhružkama nebo gestama.
nebo sipem nekomu v hlave....ciny taky umi dobre zastrasit

:D:D:D
Re: Vyvážení subras
Posted: 14:36 17. Jan 2008
by nomis_b
igor wrote: Asi by bylo nejlepší kdyby šlo změnit místo D20 + CHAR + ZASTRAŠENÍ na D20 - CHAR + ZASTRAŠENÍ... ten postih by se přičet místo odečet.
Ono zmenit by to urcite nebyl problem. Ale vidim to na takovej dobrej lobbing pro valecniky.. proc by tedkom nejakej valecnik mel mit velkou cahrizmu?? nema duvod a pri tehle zmene by ho to jeste vyprovokovalo ji hnat vylozene do extremu..
Jsem spis za nazor, ze charizma nevyjadruje krasu, ale osobni kouzlo. vysvetleni:
nizka charizma: jako kdyz potkate bezdaka.. smrdi, muze byt podobany v xichte, kdyz na vas bafne, jo leknete se, ale ze byste se dali na utek?? to teda ne.
normalni charisma : kdyz bude mit nekdo v ruce ocelovou tycku, muzete se ho leknout, at vypada, jak vypada, at je to elf, ci clovek..
vysoka charisma: Kdyz uvidite nejakou plesku, ktera ma na bunde stopy od krve, vymlaceny zuby, a potetovanou ruku a retaz v ruce, muze na vas hodne zapusobit , stejne jako nejakej pravnik, kterej se vas v sacku bude snazit zastrasit zakonama a jejich kompletni znalosti.
Proste verite jeho kouzlo osobnosti.. elf,kterej streli nekolik sipu za kolo na vas taky udela dojem..
Re: Vyvážení subras
Posted: 14:44 17. Jan 2008
by Sorrow
S tim teda moc nesouhlasim.Charismatickej clovek muze byt klidne i ten bezdomovec a klidne i kdyz bude smrdet.Ja si myslim ze je to neco jako takova aura (kazdemu se urcite nekdy stalo ze potkal cloveka kterej nebyl ani tak krasnej jako ze mel neco do sebe)Viz fotografie portretu ze zivota,vetsinou se jedna o charismaticke typy.
Re: Vyvážení subras
Posted: 15:32 17. Jan 2008
by Teesha
no...ona většina slavných vůdců byla docela ošklivých. Takovej Napoleon...nebo třeba Hitler. Podle mě škaredej člověk, ale dokázal za nním jít národ a milovaly ho všechny Helgy a Ingrid co jich v říši bylo. Když se jich dotkl, neumyvaly si tu část těla.....ptostě škaredej chlapík s vysokým charismatem.
Re: Vyvážení subras
Posted: 15:37 17. Jan 2008
by nomis_b
No vsak ja nemyslel, ze hnusnej clovek je automaticky necharismatickej.. vzdyt i v mem priklade stoji, ze charismatickej muze bejt typek s vymlacenyma zubama, kterej mi osobne neprijde zrovna hezkej.
Jde prave o to, jak na tebe zapusobi.. jak ty rikas aura osobnosti.. Podle mne myslime oba stejnou vec. Jde o to koulo, jak na tebe dovede zapusobit. a to dovede velcnik, i mag. hezkej i hnusej, elf i trpaslik.. a to ze bude jen skradej(nizka charizma) neznamena, ze se ho budou vsichni bat a mit z nej respekt.
Re: Vyvážení subras
Posted: 16:51 17. Jan 2008
by Žorž
jiromir wrote:
vzhledem k tomu, ze zastrasovani se v NWN vyuziva primarne v singlu v rozhovoru s NPC, tak te to nemusi az tak trapit. Jestli to bude pouzitelny (jestli budou nejaky rozhovory s NPC kde se to vyuzije) i na Thalii nevim, ale obavam se ze ne (jak to tak vypada zatim)....
No no no, to bych se tvrdit neodvažoval. Teda já určitě ne, když na těch rozhovorech pracuju. Je pravda, že zatím jich je hotovo jen pár a navíc jde o náhodné NPC, tedy jen tak pro zpestření procházky po městě, ale právě hody se v nich přesto uplatní. A pokud se podaří pěkná diskuse, tak bude možné obdržet i drobnou odměnu.

Tím myslím opravdu malinkatou, mikrodávku expů za vybroušený projev před NPC. Tak pro motivaci, později uvidím.
Pro informaci, bez kopírování jsem zatím do modulu napsal asi 15000 slov, což však znamená přibližně slabých pět druhů NPC (všechny v Karathě). Takový pětiminutový rozhovor se všemi podmínkami a třeba podobnými navrhovanými testy zabere přinejmenším pět hodin, takže jde opravdu o běh na dlouhou trať. A moc nás na předávání štafety není.
P.S: Ale musím, uznat, že jsem zatím využil hlavně přesvědčování nebo charismu obecně. Zastrašování snad vůbec, to je pro ty pouliční NPC dost agresivní a zatím nebyl čas jim vytvořit i reakce, pokud byste je urazili, aby s vámi podruhé nemluvili...a podobně. Snad to v časech příštích ještě napravíme a doplníme.
Jo...a jinak k charismě:
Beru jako hotovou věc, že jde o kouzlo osobnosti, je na hráči té které postavy, jestli to pojme jako krásu tváře či slova. Proto by bylo perfektní, kdyby se do budoucna podařilo vytvořit něco, pomocí čeho by postava A mohla zjistit charismu postavy B. Anebo kdyby se všichni hráči naučili psát si výstižné popisky. Pokud to nezvládnou, tak bych s nimi jednal automaticky jako s někým ošklivým či podprůměrně působícím.
Re: Vyvážení subras
Posted: 17:36 17. Jan 2008
by kucik
Žorž wrote:
... Proto by bylo perfektní, kdyby se do budoucna podařilo vytvořit něco, pomocí čeho by postava A mohla zjistit charismu postavy B.
Na to uz mam item hotovej - na vsechny vlastnosti samozrejme. Chybi tomu ale slovni popisky tech osklivejch cisel, takze jeste si s tim nekdy trosku pohraju.
Žorž wrote:
Anebo kdyby se všichni hráči naučili psát si výstižné popisky. Pokud to nezvládnou, tak bych s nimi jednal automaticky jako s někým ošklivým či podprůměrně působícím.
To tvrdim porad. Az se konecne dockame patche 1.69, tak bude mozne ty popisky upravavat i ze hry.