Přehnaně silná monstra

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Přehnaně silná monstra

Post by kucik »

Pokud máš nápad, jak optimalizovat server pro 50 hráčů s tisícovkou lokací. Sem s nim.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DarK_cz
Poutník
Posts: 99
Joined: 13:59 22. May 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by DarK_cz »

ja ani nemyslim že jsou to lagy spiš jakotřeba chyby v texturách, jako že prostě se nemužou dostat přez texturu tak ji přeskočej, u NPC jde všechno.protože to přeskakování dělaj jen některá monstra a jen na některých místech , kdyby to byly lagy bylo by to všude. Podle mě prostě je to jako v normalním životě, To co nejde se přeskočí aby se nezdržovalo to co je zatím potom, protože když se někde monstrum sekne o texturu tak furt vypočítává kudy muže jít a to je zátěž pro server , tak to jednoduše přeskočí a dělá další věci.
Vruug Kostilam- Ohromně silný hakavarn.
Salles Walten- sukničkář a typickej chlap jak má být ! ;)
Yormo - neznámý pochůzkář
User avatar
Quin_Fryar
Nováček
Posts: 31
Joined: 23:04 09. Jun 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by Quin_Fryar »

DarK_cz wrote:ja ani nemyslim že jsou to lagy spiš jakotřeba chyby v texturách, jako že prostě se nemužou dostat přez texturu tak ji přeskočej, u NPC jde všechno.protože to přeskakování dělaj jen některá monstra a jen na některých místech , kdyby to byly lagy bylo by to všude. Podle mě prostě je to jako v normalním životě, To co nejde se přeskočí aby se nezdržovalo to co je zatím potom, protože když se někde monstrum sekne o texturu tak furt vypočítává kudy muže jít a to je zátěž pro server , tak to jednoduše přeskočí a dělá další věci.
Texturu se nedá přeskočit. Tvé pozorování je mylné.
User avatar
Silvaner01
Měšťan
Posts: 176
Joined: 00:28 24. May 2010
Location: Brno

Re: Přehnaně silná monstra

Post by Silvaner01 »

kucik wrote:Pokud máš nápad, jak optimalizovat server pro 50 hráčů s tisícovkou lokací. Sem s nim.

Hmm... kdybych o tom něco věděl , budeš první komu to napíšu :)

Jen jsem podotkl že jinde mi to nikdy takhle nelagovalo, a taky tam hrálo kolem 50 lidí,
jestli je to tou velikostí, nebo co já vím :oops:

Thalie jako taková se mi moc libí , jenže ty lagy dost kazí hru,
ale to jsem asi někde jinde s timhle vláknem, tak už mlčím...
=================
jestli se cítíš dobře,
vydechni,
ono tě to přejde.
User avatar
DarK_cz
Poutník
Posts: 99
Joined: 13:59 22. May 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by DarK_cz »

Quin_Fryar wrote:
DarK_cz wrote:ja ani nemyslim že jsou to lagy spiš jakotřeba chyby v texturách, jako že prostě se nemužou dostat přez texturu tak ji přeskočej, u NPC jde všechno.protože to přeskakování dělaj jen některá monstra a jen na některých místech , kdyby to byly lagy bylo by to všude. Podle mě prostě je to jako v normalním životě, To co nejde se přeskočí aby se nezdržovalo to co je zatím potom, protože když se někde monstrum sekne o texturu tak furt vypočítává kudy muže jít a to je zátěž pro server , tak to jednoduše přeskočí a dělá další věci.
Texturu se nedá přeskočit. Tvé pozorování je mylné.
Lol asi nevíš že u NPC jde všechno , dokonce i projit zeď muže když se něco pokazí. Ty jako hrač samozřejmě nemužeš přeskočit texturu protože nemužeš ovladat server. Ale u systemu NPC který prostě dostane za ukol na tebe zautocit když si v dosahu tak prostě i kdyby se sekl o texturu tak jako u PC mu nezkončí úkol ale prostě uděla vše pro to aby mohl dodělat tu akci, samozřejmě že se to stává málokrát, někdy se ti to NPC dokažde seknout o kus vrcholku a mužeš utect protože nepujde přez přechod kvuli tomu že se seknul a byl od něj daleko. Jako tohle všechno se stává. Dokonce i v singlu se mi to stalo. Dokonce i tak že dokazalo to NPC skočit uplně do jine mistnosti kvuli tomu že mělo úkol na mě zautočit a pak se seklo.
Vruug Kostilam- Ohromně silný hakavarn.
Salles Walten- sukničkář a typickej chlap jak má být ! ;)
Yormo - neznámý pochůzkář
User avatar
Quin_Fryar
Nováček
Posts: 31
Joined: 23:04 09. Jun 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by Quin_Fryar »

Ano NPC se ti normálně zasekne o texturu jako člověk, nikdy ti ji ale nepřeskočí, a pokud ano tak to samé může udělat i pc.
User avatar
DarK_cz
Poutník
Posts: 99
Joined: 13:59 22. May 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by DarK_cz »

Quin_Fryar wrote:Ano NPC se ti normálně zasekne o texturu jako člověk, nikdy ti ji ale nepřeskočí, a pokud ano tak to samé může udělat i pc.
lol a s čeho usuzuješ? :lol:
NPC je nějak naprogramovaný a to dodržuje a když má nějaký problem tak se ho snaží vyřešit a když to nejde tak buď je to považováno za Bug, nebo vyloženou chybu systému.

Ty hraješ za postavu která má nastavený nějaký parametry ale kvuli tomu že neovladaš server (tedy nejsi DM ani WB) tak nemužeš řešit sám chyby typu zasekl ses někde a proto se sám nemužeš hodit na nějaký místo blízko aby si nestal zasekly v ty textuře.

Tady jde o to že NPC maj svuj vlastní system jakoby který je řídí ,nebo jim mužou DM něco přikázat , nebo je přesunout a podobne věci. Ty si pro svojí postavu skoro jako DM, protože svoji vlastní postavu ovládáš ale vlastně je to tak jako kdyby si neměl dostatečný pravomoce nastaveny aby si s nima mohl dělat dalši věci jako DM serveru. Dám ti docela pěkný příklad. Vem si Windows a jejich učty.
DM/WB sou správci sítě, a ty jako hráč s postavou seš jen další účet bez pravomocí. Takže vlastně bez DM/WB kdyby nenastavily pro tebe nějaký pravomoce tak na tom serveru mužeš dělat s prominutím pěkný hovno. A windows je jako system u NPC. Protože když nastane chyba tak windows ti ve větších případech se to pokusí vyřešit sám jako systém. Nebo tu chybu muže přeskočit a pokračovat dál v dalších věcech a o tu chybu se nezajimat. NPC když na tebe chce zautočit a sekne se, tak muže dojit k tomu že prostě tu chybu o tom že na tebe nemuže zautočit prostě překoči, portne se k tobě a normalně utočí stejně jako kdyby k tobě doběhla.

Hele řeknu ti to takhle samozřejmě že o NWN systému vím chybně, a to co vím vychází z těch roků co hraju nwn, nebo se o něj zajimam. Určitě jestli je tu DM/WB který o tom systému ví určo víc než já se určo ohradí, a ja to budu respektovat.
Vruug Kostilam- Ohromně silný hakavarn.
Salles Walten- sukničkář a typickej chlap jak má být ! ;)
Yormo - neznámý pochůzkář
User avatar
maku
DM Thalie
Posts: 807
Joined: 14:19 29. Dec 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Přehnaně silná monstra

Post by maku »

Teda nejsem expert..ale kdyby NPC přeskakovalo překážky, tak by asi neexistovalo v pravidlech to, že zasekávání NPC o překážky je zakázané, ne?
DM THALIE
ICQ: 648-472-535
e-mail: mkubale@seznam.cz
http://youtube.com/user/ThalieDrow
User avatar
Quin_Fryar
Nováček
Posts: 31
Joined: 23:04 09. Jun 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by Quin_Fryar »

1) programování npc a textury jsou dvě různé věci které spolu nesouvisí. To o že se NPC portne není přeskok přes texturu ale serverový lag.
2) To co píšeš v tom dlouhém odstavci je blbost. Jako alespon mám takovej dojem, na to že jsem už něco v nwn udělal, i něco málo nascriptoval se mi to prostě vůbec nezdá.

Btw pokud by došlo k záseku - tzn. nastala by nějaká instrukce kterou by nemohl splnit tak tuším že bud by se zacyklil (snažil by se ji splnit pořád dokola), nebo by se daný skript zrušil a hodil by chybovou hlášku (jenže tohle se netýká pohybu).
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Přehnaně silná monstra

Post by -darkvision- »

DarK_cz wrote:
Quin_Fryar wrote:Ano NPC se ti normálně zasekne o texturu jako člověk, nikdy ti ji ale nepřeskočí, a pokud ano tak to samé může udělat i pc.
lol a s čeho usuzuješ? :lol:
Třeba z dlouholetých zkušeností s tím? Promin, ale tvé názory o npc co si skáčou jak chtej přes textury a tak je dost, hmm, směšné. Až tu budeš chvíli hrát, rozkoukáš se a tak, poznáš že tomu tak není.
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
DarK_cz
Poutník
Posts: 99
Joined: 13:59 22. May 2010

Re: Přehnaně silná monstra

Post by DarK_cz »

radši už sem nic nebudu psát, protože sem psal že je to muj názor a davalo mi to smysl, ale samozřejmě to někdo ví líp než já. A to že sem tady na Thalii novej neznamená že sem nwn nehrál, hrál sem na EQ i na K2. A nikdy sem třeba na EQ když byl lag serveru sem nezažil aby NPC se objevovalo rovnou u PC a utočilo.
Vruug Kostilam- Ohromně silný hakavarn.
Salles Walten- sukničkář a typickej chlap jak má být ! ;)
Yormo - neznámý pochůzkář
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Přehnaně silná monstra

Post by Bahnak »

DarK_cz wrote: A nikdy sem třeba na EQ když byl lag serveru sem nezažil aby NPC se objevovalo rovnou u PC a utočilo.
divne, zrovna tohle je typický projev LAGu, prostě se to hryzne a pak se věci které se udály během třeba 5 sekund teprve projeví u tebe doma kde mezitím vztekle mlátíš do klávesnice.
U všech her se to projevuje stejně, tak by mě zajímalo jaký "jiný" LAG že to na EQ byl...
Neber jako utok, vážně mě zajímá ten "jiný", protože pod pojmem LAG jsem si nikdy nic jiného nevybavil...
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: Přehnaně silná monstra

Post by tao kan »

Bahnak wrote: U všech her se to projevuje stejně, tak by mě zajímalo jaký "jiný" LAG že to na EQ byl...
no ještě máme lag kdy NPC stoji na miste, utoci jednou za 5-10 kol a ty jen chodis mezi nima a sekáš :)...takovej obracenej lag
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Přehnaně silná monstra

Post by DenGrasse »

DarK_cz wrote:radši už sem nic nebudu psát, protože sem psal že je to muj názor a davalo mi to smysl, ale samozřejmě to někdo ví líp než já. A to že sem tady na Thalii novej neznamená že sem nwn nehrál, hrál sem na EQ i na K2. A nikdy sem třeba na EQ když byl lag serveru sem nezažil aby NPC se objevovalo rovnou u PC a utočilo.
Vidíš a já jsem přesně tohle na EQ zažil, dokonce mi to postavu rovnou zabilo...
A samozřejmě, EQ má cca třetinu lokací než Thalie, o počtu připojených hráčů se lze průběžně informovat...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
KaTo
Ďábel
Posts: 6754
Joined: 15:24 23. Jun 2007
Location: Severní okraj Středozemě
Contact:

Re: Přehnaně silná monstra

Post by KaTo »

tao kan wrote:no ještě máme lag kdy NPC stoji na miste, utoci jednou za 5-10 kol a ty jen chodis mezi nima a sekáš :)...takovej obracenej lag
Taky jsem zažil a mám ho mnohem radši!
Mimochodem, existuje ještě, hehe, třetí typ lagu, který jsem už též zažil:
Postava s akrobacií "běží" proti monstru...když ke mě NPC doběhne, tak padne mrtvé. V tom okamžiku vyskočí asi milion hlášek o "Úspěšné akrobacii" na mé straně a několik "příležitostňáků" na straně monstra. Nevím co tam ty 2-4 vteřiny "dělali", ale výsledkem je usnejkovaný zlobr :lol: .
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Locked